14 Xρονια STAR χρονια μας πολλα . . . .

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 04 Δεκ 2007 10:02

Εγω βλεπω μονο SKAI απο τοτες που ξαναάνιξε και καμια ΝΕΤ που και που.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 04 Δεκ 2007 10:13

Καμία κακία, αν εξαιρέσεις τις ειδήσεις (ο θεός να τις κάνει), τις "ενημερωτικές" εκπομπές, τα ριάλιτι, και τέλος πάντων ότι είναι δικής του η εγχώριας παραγωγής. Όλα τα άλλα, δηλαδή μερικές από τις ξένες σειρές που βάζει και κάποιες ταινίες είναι καλό κανάλι :lol: :lol:

Να τα εκατοστήσει :P
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
Ria
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ria » 04 Δεκ 2007 10:48

Εγώ μόνο ειδήσεις βλέπω στο STAR!!! :P

Μ' αρέσουν γιατί δεν είναι ψυχοπλακωτικές και σπαστικές όπως σε όλα τα υπόλοιπα κανάλια! :P :lol:

Τον καιρό πάντως τον βλέπω στο MEGA! :P

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cherouvim » 04 Δεκ 2007 12:27

Ria έγραψε:Εγώ μόνο ειδήσεις βλέπω στο STAR!!! :P

Μ' αρέσουν γιατί δεν είναι ψυχοπλακωτικές και σπαστικές όπως σε όλα τα υπόλοιπα κανάλια! :P :lol:
Απολύτως σεβαστό αυτό που λες, αλλά μία μικρή διόρθωση. Δεν είναι ειδήσεις αυτό, είναι κάτι άλλο ;)

Άβαταρ μέλους
Ria
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ria » 04 Δεκ 2007 14:08

cherouvim έγραψε:

Απολύτως σεβαστό αυτό που λες, αλλά μία μικρή διόρθωση. Δεν είναι ειδήσεις αυτό, είναι κάτι άλλο ;)
Είναι καλλιτεχνικές ειδήσεις! :P

(Εντάξει, κουτσομπολιό είναι, αλλά προτιμώ να βλέπω το κουτσομπολιό απ' τον κάθε βλάκα πολιτικό που προσπαθεί να αναλύσει το ασφαλιστικό. Εγώ πλέον είμαι σίγουρη ότι δεν θα πάρω ποτέ μου σύνταξη! :-? )

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 04 Δεκ 2007 14:25

Τις καλύτερες ειδήσεις το star τις έχει το ΣΚ

Δεν τις χάνω ποτέ. :D

Minus_dk

Δημοσίευση από Minus_dk » 04 Δεκ 2007 14:44

fiskilis έγραψε:. . . . αντε βγαλτε την κακια που κρατατε μεσα σας

ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
Το ΑΛΤΕΡ (και το ΣΙΓΜΑ στην Κύπρο) είναι πολύ χειρότερα από το ΣΤΑΡ. Αν το δελτίο ειδήσεων του δεν το έλεγαν ειδήσεις αλλά βραδινό Super Star με τον Χριστιάνο Λαμπίρο (Λιάτσο) θα ήταν μια χαρά.

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

Δημοσίευση από gwgw » 04 Δεκ 2007 14:50

Ψυχοπλακωτικές σίγουρα όχι αλλά λίγο σπαστικές θα έλεγα πως είναι.
Η ειρωνεία πέφτει με το κιλό ακόμα και σε περιπτώσεις που δε χρειάζεται, τουλάχιστον όχι τόσο πολύ. Αλλά είχαν ρωτήσει σε κάποια φάση ένα δημοσιογράφο (δε θυμάμαι ποιον :roll: ) και είχε πει ότι ήταν απόφασή τους να ακολουθήσουν αυτή την πορεία...
Α και επίσης έχουν υιοθετήσει το "επανάληψη μήτηρ μαθήσεως" και συχνά πυκνά δείχνουν ένα ρεπορτάζ ξανά και ξανά... Όπου να 'ναι θα μας εξετάζουν κιόλας να δουν αν το μάθαμε!!! :hammer:

Κατά τ'άλλα όμως αν πρόκειται για κάποια ξένη σειρά ή ταινία, το πρώτο κανάλι που θα τσεκάρω θα είναι το Star :D . Ε σε κάτι τέτοια είναι εγγύηση σε σχέση με τα υπόλοιπα!

Άντε fiskilis να τα εκατοστήσει!!!
Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Αν δεν πάνε καλά, δεν είναι το τέλος.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 04 Δεκ 2007 14:56

Ήθελα να ήξερα αν κάποιος όντως πραγματικά βλέπει αυτό το "δελτίο ειδήσεων" για κάποιο λόγο πέραν του χαβαλέ???

Μου αρέσει που το λένε και "Νεανικό Δελτίο Ειδήσεων", έλεος

Είναι δυνατόν ο κόσμος να καίγεται και αυτοί να ασχολούνται με χαζομάρες? Δεν λέω καλά είναι και αυτά που και που αλλά όχι αποκλειστικά τέτοιες αηδίες.

Ποιος φωστήρας το σκέφτηκε αυτό και με βάση ποιες στατιστικές, υπάρχουν δηλαδή νούμερα που δείχνουν πως νέοι άνθρωποι βλέπουν αυτό το δελτίο? μιλάω για ηλικίες από 18-35.

Τέσπα δεν κατακρίνω αυτούς που το βλέπουν γιατί πιο πολλοί το κάνουν από χαβαλέ και άλλοι γιατί απλά δεν θέλουν να βλέπουν τις άλλες που είναι κάπως όπως τα περιγράφει η Ρία.

Αλλά κατακρίνω αυτούς που το έχουν σκεφτεί και το υλοποιούν. Αν όντως θέλουν να προσεγγίσουν τη νεολαία ας το κάνουν παρουσιάζοντας όμως επίκαιρα θέματα, όπως πχ το ασφαλιστικό, την ολυμπιακή κτλ αλλά μέσα από μια άλλη ματιά, πιο φρέσκια, αυτό ναι θα άξιζε να το παρακολουθείς :wink:

Αλλά αυτά είναι η δύσκολη οδός, αλλά τα καραγκιοζιλίκια είναι πιο προσοδοφόρα πιο εύκολα υλοποιήσημα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από The Razor » 04 Δεκ 2007 15:03

PanosIlio έγραψε:Ήθελα να ήξερα αν κάποιος όντως πραγματικά βλέπει αυτό το "δελτίο ειδήσεων" για κάποιο λόγο πέραν του χαβαλέ???

Μου αρέσει που το λένε και "Νεανικό Δελτίο Ειδήσεων", έλεος

Είναι δυνατόν ο κόσμος να καίγεται και αυτοί να ασχολούνται με χαζομάρες? Δεν λέω καλά είναι και αυτά που και που αλλά όχι αποκλειστικά τέτοιες αηδίες.

Ποιος φωστήρας το σκέφτηκε αυτό και με βάση ποιες στατιστικές, υπάρχουν δηλαδή νούμερα που δείχνουν πως νέοι άνθρωποι βλέπουν αυτό το δελτίο? μιλάω για ηλικίες από 18-35.

Τέσπα δεν κατακρίνω αυτούς που το βλέπουν γιατί πιο πολλοί το κάνουν από χαβαλέ και άλλοι γιατί απλά δεν θέλουν να βλέπουν τις άλλες που είναι κάπως όπως τα περιγράφει η Ρία.

Αλλά κατακρίνω αυτούς που το έχουν σκεφτεί και το υλοποιούν. Αν όντως θέλουν να προσεγγίσουν τη νεολαία ας το κάνουν παρουσιάζοντας όμως επίκαιρα θέματα, όπως πχ το ασφαλιστικό, την ολυμπιακή κτλ αλλά μέσα από μια άλλη ματιά, πιο φρέσκια, αυτό ναι θα άξιζε να το παρακολουθείς :wink:

Αλλά αυτά είναι η δύσκολη οδός, αλλά τα καραγκιοζιλίκια είναι πιο προσοδοφόρα πιο εύκολα υλοποιήσημα
+1

Eγώ βλέπω τα πάντα στο Star εκτός απο τις ειδήσεις. Καμιά φορά όμως βλέπω για πλάκα! :wink:

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 04 Δεκ 2007 15:13

PanosIlio έγραψε:Ποιος φωστήρας το σκέφτηκε αυτό και με βάση ποιες στατιστικές, υπάρχουν δηλαδή νούμερα που δείχνουν πως νέοι άνθρωποι βλέπουν αυτό το δελτίο? μιλάω για ηλικίες από 18-35.

AGB της οποιας μητρικης της εταιρειας ειμουν υπαλληλος απο το 92-96
και οποιαδηποτε εφημεριδα να επερνες την κυριακη θα εβλεπες οτι στις ηλικιες 15-45 το Star ειναι μακραν το πρωτο με ανω του 22% θεαση στο δελτιο ειδησεων

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 04 Δεκ 2007 15:18

Σόρυ Άγγελε αλλά με όλα αυτά που είχαν ακουστεί για την AGB και με τόσες εκπομπές για το κύρος και την αξιοπιστία της έχω χάσει την όποια εμπιστοσύνη είχα σε αυτές τις μετρήσεις.

+ Του ότι όπου υπάρχει μονοπώλιο δεν εμπιστεύομαι ποτέ καμία αγορά :wink: Αν δεν υπάρχει ο αντίλογος δεν υπάρχει νόημα, δεν είναι κάτι συγκρίσιμο, απλά λέει και πρέπει όλοι να την πιστεύουν, δεν έχω μάθει να λειτουργώ έτσι :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 04 Δεκ 2007 15:47

Γιατι να βγάλουμε κακία βρε... Αν σκεφτούμε μονο οτι λειτουργεί σαν RSS όσον αφορά το σε ποιά παραλία κυκλοφορούν οι καλύτεροι πισινοί το καλοκαίρι...

ε χρόνια του πολλά! :D
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης