Πρόβλημα με το DVD

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με το DVD

Δημοσίευση από steki-man » 04 Απρ 2003 09:57

Γειά σας και πάλι. Μετά από το format που έκανα θα σας ζαλίζω συχνά μου φαίνεται, καλύτερα να μην το είχα κάνει.
Προτιμώ τα windows 98 που είχα πάντως παρά τα 2000
Τεσπά....
Που λέτε ενώ με τα windows 98 έβλεπα μια χαρά DVD με το power dvd ,
τώρα που πήγα να δω η εικόνα έπαιζε αν την πρόσεχες λίγο παραπάνω σαν να έτρωγε μικρά κολλήματα στη ροή της.
Δηλαδή φανταστείτε σαν ( πως να το πω .....) σαν ένα γρήγορο slow-motion :lol: σαν να βλέπεις σε απίστευτα γρήγορη ταχύτητα καρέ καρέ την κάθε εικόνα ,μάλλον την κάθε κίνηση.
Ελπίζω να έγινα σαφής.
Πως μπορώ αυτό να το διορθώσω ? φταίνε τα windows 2000 ? Πρόβλημα μνήμης δεν μπορεί να είναι αφού τώρα έχω 60 GB άδεια !!!!!!
Μήπως η κάρτα γραφικών ? αλλά γιατί ? ή μήπως πρέπει να βρω άλλο πρόγραμμα για DVD ?
Ευχαριστώ
Τι ήθελα και έβαλα 2000 ? ? ? ? ? ? ? ? ? :x :x :x :x :x :x :x :x
Τελικά τα windows98 θα είναι πάντα τα καλύτερα !!!!
Α και κάτι ακόμα ........μου είπαν για κάτι γραφικά που κάνουν τα windows2000 να είναι σαν τα XP , το γνωρίζετε ?

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με το DVD

Δημοσίευση από steki-man » 04 Απρ 2003 15:27

Πείτε μου πείτε μου κάτι !!!!! πείτε μου κάνα άλλο πρόγραμμα τουλάχιστον εφάμιλλο ( αλήθεια πως γράφεται το εφάμιλλο ? ) του power dvd ?

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Πρόβλημα με το DVD

Δημοσίευση από Enigma » 04 Απρ 2003 17:48

WinDVD!

Δες το σχετικό μήνυμα μου στο forum Επεξεργασία Audio-Video, και ρίξε μια ματιά στο http://www.mpegx.com/ μήπως έχει βγεί κάποια νεότερη έκδοση.

Πάντως μου φαίνεται περίεργο με τα 2000 να παίζει χειρότερα, και δεν ξέρω τι να υποθέσω ότι συμβαίνει.
Κάτι δεν έχει μπει σωστά ή δεν έχει σεταριστεί σωστά μου φαίνεται!

Υ.Γ. Απ'οτι είδα δεν έχει βγεί κάτι νεότερο, μπορείς να το δεις εδώ
http://www.mpegx.com/video.asp?dcat=VideoPlayer&page=2
αλλά δες πρώτα, ότι έχει κάποιους περιορισμούς πριν το πάρεις.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με το DVD

Δημοσίευση από steki-man » 04 Απρ 2003 18:06

Enigma έγραψε:WinDVD!

Δες το σχετικό μήνυμα μου στο forum Επεξεργασία Audio-Video, και ρίξε μια ματιά στο http://www.mpegx.com/ μήπως έχει βγεί κάποια νεότερη έκδοση.

Πάντως μου φαίνεται περίεργο με τα 2000 να παίζει χειρότερα, και δεν ξέρω τι να υποθέσω ότι συμβαίνει.
Κάτι δεν έχει μπει σωστά ή δεν έχει σεταριστεί σωστά μου φαίνεται!
Επιτέλους !!!!! απάντησε κάποιος στην ερώτησή μου :D
Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω να κατεβάσω κάνα άλλο πρόγραμμα και αν το κάνει πάλι τότε θα ζητήσω πάλι τη βοήθειά σας.
Ευχαριστώ :wink:

Άβαταρ μέλους
dvexp

Πρόβλημα με το DVD

Δημοσίευση από dvexp » 05 Απρ 2003 02:22

Re paidia blepw tis erwthseis kai tis apanthseis sas.. kai pragmatika me pianoun gelia.. Den mas aneferes file me to problhma ti karta grafikwn exeis kai ti kolodrivers ebales otan perases ta 2000? Autous pou eixe sto cd pou sou dwsane mazi me to pc etsi ? ok! Gi auto den paizei... ksereis 98 kai 2000 den exoune kammia sxesh min nomizeis oti epeidh authh kdosh tou driver pou eixes sta 98 sony kai kala prepei kai sta 200 na diaprepei! :hammer: Lopon koita ti drivers exeis balei .. meta koita sto antistoixo site na deis mipws eisai sthn epoxh tvn protoplastwn apo ekdosh kai telos koita na deis to dma ... (Direxct memory access) tou diskou sou an den einai energopoihmeno.. "v" it! Meta den mporw na skeftw kati allo ektos apo to na koitakseis gia ena Home Dvd Player :) :pint:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες