Γνώμες για την σελίδα μου www.plomaricity.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 08 Δεκ 2007 17:52

Γεια χαρά.
Θα ήθελα μερικές γνώμες για την σελίδα μου www.plomaricity.gr
Και επίσης τι άλλο θα θέλατε να είχε η σελίδα εάν ήσασταν ενδεχόμενος επισκέπτης στο Πλωμάρι της Λέσβου και ψάχνατε πληροφορίες.
Ευχαριστώ.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 08 Δεκ 2007 21:09

moved :wink:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 08 Δεκ 2007 22:55

id12586 έγραψε:moved :wink:
Πέρα απο τα moved και υποδίξεις για μεταφορά και καμια γνώμη;

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Andreas_O » 08 Δεκ 2007 23:06

Δεν μου άρεσαν κάποια πράγματα.

1: Τα πολλά χρώματα μπλε-κόκκινο σε συνδιασμό. (το γκρι με τρέλανε..αχ.. :hammer: )
2: Το "βιντεάκι" στην μέση, γιατί με ζάλισε πολύ :-?
3: Θα πρότεινα Tahoma
Kατα τ'άλλα μ'άρεσε :P Μπορεί οι άλλοι χρήστες να μην συμφωνούν με τα σχόλιά μου, αλλά αυτά είναι :-?

Επίσης, αν πρόκειται για πρώτο-δεύτερο site, είναι πάρα πολύ ωραίο. :kaloe:
;]

Άβαταρ μέλους
FUBAR

Δημοσίευση από FUBAR » 09 Δεκ 2007 00:31

Προσωπικά δεν μου άρεσε, το τόσο στενό layout, σε widescreen χάνεται η σελίδα, και για 4:3 πάλι θεωρώ ότι θέλει πλάτος. Δεν μου άρεσε η έλλειψη banner, οι νεκροί σύνδεσμοι (αφαίρεσε τους και τους προσθέτεις όταν έχεις το υλικό). Το περιεχόμενο σου θέλει κάποια καλύτερη ομαδοποίηση είναι λίγο χαοτικό πχ έχεις φωτογραφίες και αριστερά και δεξιά, αλλά κυρίως αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου είναι το άσχετο με το site υλικό (πχ οι μετρήσεις της γραμμής, άσχετα videaκια). Θετικό θεωρώ την όλη σου προσπάθεια να κάνεις κάτι για την πόλη σου (υποθέτω ότι είναι η πόλη σου) και ότι επίσης έχεις μαζέψει αρκετό υλικό (σίγουρα μπορείς ακόμη περισσότερο) και με λίγη καλή θέληση μπορείς να το αποδώσεις πολύ καλύτερα οπτικά. Συνέχισε την προσπάθεια, το σωστό νόημα για τέτοιου είδους ιστοσελίδα το έχεις, άμα έχεις και την διάθεση μπορείς να το κάνεις κλάσεις ανώτερο.

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 09 Δεκ 2007 01:29

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας, είναι πολύ συμαντικές για μένα.
Είναι το πρώτο μου site εδώ και καιρό βέβαια. Τον μετρητη γραμμής σήμερα τον έβαλα απλά επειδή το θεώθησα χρήσιμο. Τα άσχετα video θα τα αφαιρέσω αλλα το aplet με την εικόνα με το νερό είναι σήμα κατατεθέν εδώ και 6 χρόνια. Θα ήθελά να μου πείτε τι άλλο θα θέλατε εάν σκοπεύατε να επισκευτείτε το Πλωμάρι και ψάχνατε στη σελίδα.

Άβαταρ μέλους
FUBAR

Δημοσίευση από FUBAR » 09 Δεκ 2007 01:57

Τα ήδη υπάρχοντα sections, ολοκληρώνοντας ότι αναφέρεται αλλά απουσιάζει πχ Ενοικιαζόμενα δωμάτια, και με μία ανά διαστήματα ενημέρωση/εμπλουτισμό πιστεύω ότι καλύπτουν και τον πιο απαιτητικό επισκέπτη.
Όσον αφορά για τα άσχετα που σου είπα μπορείς κάλλιστα να τα ενσωματώσεις σε μία κατηγορία πχ Σύνδεσμοι ή Χρήσιμα εργαλεία, γιατί ναι μεν είναι χρήσιμος ένας μετρητής αλλά ο επισκέπτης μπαίνει για να μάθει για το Πλωμάρι επομένως η αρχική σελίδα δεν θεωρώ ότι είναι μέρος για ένα χρήσιμο μεν αλλά άκυρο με την σελίδα εργαλείο.
Όσον αφορά το applet, ξέχασα να στο αναφέρω πριν, βγάζει κάτι ορθογώνια στον scroller, υποψιάζομαι ότι είναι ελληνικοί χαρακτήρες που δεν κωδικοποιούνται σωστά (σε Firefox και σε Opera) δεν ξέρω αν το έχεις υπόψη σου.

Υ.Γ. Μου άρεσαν πολύ οι πανοραμικές φωτογραφίες

Chris@Webo

Δημοσίευση από Chris@Webo » 09 Δεκ 2007 13:29

takis1985 έγραψε:Ευχαριστώ για τις γνώμες σας, είναι πολύ συμαντικές για μένα.
Είναι το πρώτο μου site εδώ και καιρό βέβαια. Τον μετρητη γραμμής σήμερα τον έβαλα απλά επειδή το θεώθησα χρήσιμο. Τα άσχετα video θα τα αφαιρέσω αλλα το aplet με την εικόνα με το νερό είναι σήμα κατατεθέν εδώ και 6 χρόνια. Θα ήθελά να μου πείτε τι άλλο θα θέλατε εάν σκοπεύατε να επισκευτείτε το Πλωμάρι και ψάχνατε στη σελίδα.

θα γινω λιγο κακος αλλα παντα καλοπροαιρετα :-) .. οπως ειπες κ συ το aplet ειναι κατατεθεν εδω κ 6 χρονια .. αυτο ομως δεν σημαινει πως διατηρω την ιστοσελιδα μου ανεπαφη στο περασμα του χρονου ,μπορει πριν 10 χρονια αυτο να εντυπωσιαζε στο 2008 ομως αυτο λεγεται τραγικο ή κιτς ,μπορει το site να ειναι πλουσιο σε πληροφορια αλλα σιγουρα δεν πληρει ουτε τα web standards αλλα κυριως δεν ακολουθει τα web trends.O κωδικας του επιεικα κακος γραμενος για πριν εξι χρονια.(βασικα δεν υπαρχει καν κωδικας απλα ενα πεταμενο iframe απο την forthnet)
Ολα αυτα δεν στα λεω σε προσωπικο επιπεδο απλα μιλαω σαν να με ενδιεφερε το site η σαν να μιλαγα σε καποιον φιλο μου που δεν θα ηθελα να κοροιδεψω.

Εν ολιγης εχεις ενα τουριστικο οδηγο .. εχεις στατιστικα απο το site σου?δες πως σε βρσκουν στο web ποση ωρα καθονται στο site τι κοιτανε στο site ... δες κ συ καμια 50ρια αλλα παρομοια site κοιτα κ πως ειναι γραμενα κ σε επιπεδο κωδικα αλλα κ σαν περιεχομενο..

ps : google analytics
css showcases
web 2.0 trends
webdesignfromscratch
smashingmagazine
w3schools
just google them .. :-)

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 09 Δεκ 2007 14:39

Chris@Webo έγραψε:
takis1985 έγραψε:Ευχαριστώ για τις γνώμες σας, είναι πολύ συμαντικές για μένα.

θα γινω λιγο κακος αλλα παντα καλοπροαιρετα :-) .. οπως ειπες κ συ το aplet ειναι κατατεθεν εδω κ 6 χρονια .. αυτο ομως δεν σημαινει πως διατηρω την ιστοσελιδα μου ανεπαφη στο περασμα του χρονου ,μπορει πριν 10 χρονια αυτο να εντυπωσιαζε στο 2008 ομως αυτο λεγεται τραγικο ή κιτς ,μπορει το site να ειναι πλουσιο σε πληροφορια αλλα σιγουρα δεν πληρει ουτε τα web standards αλλα κυριως δεν ακολουθει τα web trends.O κωδικας του επιεικα κακος γραμενος για πριν εξι χρονια.(βασικα δεν υπαρχει καν κωδικας απλα ενα πεταμενο iframe απο την forthnet)
Ολα αυτα δεν στα λεω σε προσωπικο επιπεδο απλα μιλαω σαν να με ενδιεφερε το site η σαν να μιλαγα σε καποιον φιλο μου που δεν θα ηθελα να κοροιδεψω.

Εν ολιγης εχεις ενα τουριστικο οδηγο .. εχεις στατιστικα απο το site σου?δες πως σε βρσκουν στο web ποση ωρα καθονται στο site τι κοιτανε στο site ... δες κ συ καμια 50ρια αλλα παρομοια site κοιτα κ πως ειναι γραμενα κ σε επιπεδο κωδικα αλλα κ σαν περιεχομενο..

ps : google analytics
css showcases
web 2.0 trends
webdesignfromscratch
smashingmagazine
w3schools
just google them .. :-)
Συμφωνώ ότι μπορεί αυτό το aplet να είναι λίγο παρακμιακό στην τελική.
Αλλά δεν είμαι επαγγελματίας και δυστηχώς δεν έχω γνώσεις ούτε απο php αλλά ούτε απο flash και τη φτιάχνω με το frontpage. Θα ήθελα να μου διευκρινίσεις τι θες να πεις μτ ο iframe απο την forthnet. Ευχαριστώ για την γνώμη σου. Αλλά δεν θα ήθελα το site μου να μοιάζει σαν το www.plomari.com & το www.news.plomarinet.eu το οποίο είναι σε php και είναι ίδιο σαν πολλά αλλα, εάν αυτά είναι τα web standards και web trends ευχαριστώ δε θα πάρω. Επησίς πολλές σελίδες απο τουριστικούς οδηγούς και ξενοδοχεία είναι όλες στο ίδιο καλούπι χωρίς να λέω ότι η δικια μου είναι τιποτα ιδιέτερο.

Άβαταρ μέλους
AAT
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από AAT » 09 Δεκ 2007 22:33

gia arxh kalo einai!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες