Γίνεται να αλλάξουμε username?

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 04 Φεβ 2008 16:33

Παιδάκια, τελειώσατε τα μπίρι μπίρι σας? 1+1 κάνουν 2. ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΑ NICKNAME ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟΣ ΛΟΓΟΣ. Θα το σκαλίζετε για πολύ ακόμα? Αν θέλετε να λέτε τα δικά σας, ανοίξτε κάνα msn ή κάνα irc ή γενικότερα κάνα chat και πείτε τα. Εδώ δεν είναι το σχολείο σας και εμείς δεν είμαστε οι κολλητοί σας. Να σκέφτεστε όσο πιο ώριμα μπορείτε τί θα πείτε πρίν βάλετε τα χέρια σας στο πληκτρολόγιο δημοσιεύοντας post του είδους "Μπρρρρ, άρχισα να φοβάμαι" και "χεχεχε". Επειδή είμαι λίγο καιρό παραπάνω απο εσάς εδώ μέσα και έχω ψυχολογήσει έστω και λίγο τους mod και τον boss μας, γνωρίζω πως τα χέρια τους αυτή τη στιγμή ξύνονται να αρχίσουν να κλειδώνουν topic, topic που είναι ενημερωτικά και έχουν κάτι να προσφέρουν στα νέα μέλη, topic τα οποία καταστρέφετε εσείς με την ανούσια φλυαρία σας.

Συνειδητοποιήστε οτι αυτή τη στιγμή συνεχίζετε να υπάρχετε εδώ μέσα γιατι εκμεταλεύεστε την ανοχή, την υπομονή και την ελπίδα του cordis και των υπόλοιπων μελών οτι μία μέρα θα συνετιστείτε και θα καταλάβετε πού είστε, οτι θα σταματήσετε να γράφετε χωρίς να λέτε τίποτα, και οτι θα αρχίσετε να διαβάζετε και να μαθαίνετε. Μην κάνετε το λάθος και υπολογίσετε οτι αυτή η ανοχή και η υπομονή είναι ανεξάντλητη. Στην θέση του, θα σας είχα σουτάρει προ πολλού για spam, προσωπικών επιθέσεων, ειρωνίας και ούτο κάθε εξής.

Φιλικά. Για την ώρα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 04 Φεβ 2008 16:37

:respect: @ArchangelX

(Ήμουν έτοιμη να γράψω αυτό που είπες, αλλά όπως βλέπω με πρόλαβες...... :))
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sheena την 04 Φεβ 2008 16:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Φεβ 2008 16:38

Νομίζω ότι με κάλυψες.

Έχω στείλει και προσωπικά pm με ανάλογες παραινέσεις, αλλά βλέπω ότι κράτησαν για 2-3 ημέρες μόνο.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 04 Φεβ 2008 16:51

Συμφωνώ πλήρως με τον Παναγιώτη. Τα έχουμε πει με πολλούς τρόπους σε διάφορες στιγμές..
ArchangelX έγραψε:Επειδή είμαι λίγο καιρό παραπάνω απο εσάς εδώ μέσα και έχω ψυχολογήσει έστω και λίγο τους mod και τον boss μας, γνωρίζω πως τα χέρια τους αυτή τη στιγμή ξύνονται να αρχίσουν να κλειδώνουν topic, topic που είναι ενημερωτικά και έχουν κάτι να προσφέρουν στα νέα μέλη, topic τα οποία καταστρέφετε εσείς με την ανούσια φλυαρία σας.
Παιδιά, αυτός μας ξέρει! :kaloe: :oops: :)
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 04 Φεβ 2008 19:20

ArchangelX έγραψε:Παιδάκια, τελειώσατε τα μπίρι μπίρι σας? 1+1 κάνουν 2.
Kοιτα
καλα τα λες και καποια στιγμη θα πρεπει να υπαρξει και ενα βημα προς παραδειγματισμο αμα συνεχιστει αυτη η κατασταση
απο την αλλη σκεψου οτι ειναι μικρα παιδια και μερικες φορες τα λογια ειναι χαμενος κοπος
μονο μια βρεγμενη σανιδα μπορει να δωσει λυση μερικες φορες

κατα τα αλλα :respect:

Άβαταρ μέλους
NikoSokiN
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NikoSokiN » 05 Φεβ 2008 00:24

Συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις...η απάντηση μου θα ήταν περιττή αν δεν διάβαζα κάτι που με ενόχλησε...Σίγουρα η σοβαρότητα πρέπει να προασπίζεται απο όλους μας όταν μια κατάσταση πάει να ξεφύγει. Όσο και να έχουμε την διάθεση να πούμε "και καμια κουβεντούλα παραπάνω", δεν έχουμε το (απόλυτο) διακαίωμα να λέμε ότι ανοησία μας κατέβει...

Ενοχλήθηκα όμως απο την έκφραση "boss"....Αντιλαμβάνομαι ότι οι moderators δίνουν την ψυχή τους για να βιώνουμε όλα τα καλά μιας κοινότητας και φαντάζομαι ότι τα παιδιά στερήθηκαν πολλά πράγματα απο τη προσωπική τους ζωη για να υφίσταται το freestuff. Το λιγότερο τους σέβομαι...

Όσο και να μην εννοείται όμως, η έκφραση "boss" μου προκαλεί τουλάχιστο ανατριχίλα...Δεν θέλω να πιστέψω ότι εδω μέσα υπάρχουν "αφεντικά και είλωτες". Φαντάζομαι ότι η έκφραση ήταν προϊον θυμού και όχι κάτι παραπάνω..έστω και off topic παίρνω την πρωτοβουλία να το διευκρινήσω, προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Για να μην δημιουργούνται λανθασμένες -ελπίζω- εντυπώσεις...πάντα με την καλύτερη διάθεση....
Better to be Hated for who You Are than Loved for who You 're Not

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 05 Φεβ 2008 00:32

Ρε Nικο , παρεξηγησις , αφεντικο τον φωναζουνε συνηθως οι μοντ τον Γιαννη επειδη ειναι αντμιν και εφ οσων μεγαλυτερος σε δικαιωματα και δυνατοτητες διαχειρησης του φορουμ υον αποκαλουν αφεντικο ;)

Δεν εχουμε ουτε δουλεια ουτε τιποτα εδω μέσα...

[Γιαννη , τα μαστιγια τα πεταξα χθες μαζι με τα φιμωτρα :P]

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 05 Φεβ 2008 00:56

NikoSokiN έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις...η απάντηση μου θα ήταν περιττή αν δεν διάβαζα κάτι που με ενόχλησε...Σίγουρα η σοβαρότητα πρέπει να προασπίζεται απο όλους μας όταν μια κατάσταση πάει να ξεφύγει. Όσο και να έχουμε την διάθεση να πούμε "και καμια κουβεντούλα παραπάνω", δεν έχουμε το (απόλυτο) διακαίωμα να λέμε ότι ανοησία μας κατέβει...

Ενοχλήθηκα όμως απο την έκφραση "boss"....Αντιλαμβάνομαι ότι οι moderators δίνουν την ψυχή τους για να βιώνουμε όλα τα καλά μιας κοινότητας και φαντάζομαι ότι τα παιδιά στερήθηκαν πολλά πράγματα απο τη προσωπική τους ζωη για να υφίσταται το freestuff. Το λιγότερο τους σέβομαι...

Όσο και να μην εννοείται όμως, η έκφραση "boss" μου προκαλεί τουλάχιστο ανατριχίλα...Δεν θέλω να πιστέψω ότι εδω μέσα υπάρχουν "αφεντικά και είλωτες". Φαντάζομαι ότι η έκφραση ήταν προϊον θυμού και όχι κάτι παραπάνω..έστω και off topic παίρνω την πρωτοβουλία να το διευκρινήσω, προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Για να μην δημιουργούνται λανθασμένες -ελπίζω- εντυπώσεις...πάντα με την καλύτερη διάθεση....
Χαχα!
Boss τον λέμε, οταν τον χώνουμε να κάνει πράγματα!
Δεν έχει καμια άλλη σημασία, no worries! :wink:
Αν έρθεις σε καποιο meeting, θα καταλάβεις! :)
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 05 Φεβ 2008 01:00

Και για να λέμε όλα τα σωστά, ο Γιάννης έχει ρίξει την μεγαλύτερη δουλειά απο όλους, mods και χρήστες, εδώ μέσα.

Σαφώς και εμείς βοηθάμε με τον τρόπο μας, αλλά να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη :)
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
NikoSokiN
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NikoSokiN » 05 Φεβ 2008 01:42

Αντιλαμβάνομαι τι παίζει...θεώρησα καλό όμως να ξεκαθαριστεί...θα γούσταρα btw να ήμουν παρόν σε meeting, αλλά το Σέρρες-Αθήνα "πονάει"....
Better to be Hated for who You Are than Loved for who You 're Not

Εικόνα

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 05 Φεβ 2008 01:46

Καλά έκανες και το ρώτησες! :wink:

Όσο για το meeting, "do not άγχεσαι" που λεει και μια ψυχή :P

Αν δεν μπορείς εσύ να κατέβεις, θα ανέβουμε εμείς κάποια στιγμή.

Freestuff meeting, τώρα και στην πόλη σας! :lol:

Εδώ πήγαμε Τρίκαλα, Σέρρες θα κωλώσουμε!?! :P
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Φεβ 2008 02:05

μια άλλη εξήγηση, και ίσως πιο λογική, είναι ότι τους δίνω 10ευρώ κάθε φορά που με αποκαλούν boss... :D :lol:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 05 Φεβ 2008 02:07

Ρε κωλόπαιδα, εγώ γιατί το μαθαίνω τώρα αυτό?? Ε?? :lol:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 05 Φεβ 2008 05:04

id12586 έγραψε:Ρε κωλόπαιδα, εγώ γιατί το μαθαίνω τώρα αυτό?? Ε?? :lol:
Επειδή είσαι mod :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 05 Φεβ 2008 09:32

cordis έγραψε:μια άλλη εξήγηση, και ίσως πιο λογική, είναι ότι τους δίνω 10ευρώ κάθε φορά που με αποκαλούν boss... :D :lol:
Τους λαδώνει για να τον αγαπάνε και να του κάνουν δουλειές... :P :lol: :lol:
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες