Γνώμη για εταιρία webhosting!

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
antstyl

Δημοσίευση από antstyl » 14 Δεκ 2007 09:23

Γνωρίζει κανείς αυτή την σελίδα http://www.internet-gr.biz/ για webhosting? Δεν είναι λίγο υπερβολίκο το ότι προσφέρει μόνο με 3,5 Ε 15GB αποθηκευτικό χώρο και 300GB traffic? Άλλες εταιρίες με τα ίδια λεφτά το πολύ πολύ να προσφέρουν μέχρι 500 MB χώρο και 10 GB traffic!! Μήπως δέν πρόσεξα κάτι?

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dr_Michael » 14 Δεκ 2007 10:17

Συμβουλή μου να μην επιλέγεις με κριτήριο την τιμή. Επέλεξε με άλλα κριτήρια όπως:
1. Επίπεδα backup.
2. Υποστήριξη
3. Γνώμες άλλων
4. Τεχνικά χαρακτηριστικά server
5. Uptime
6. Πελατολόγιο

Διότι hosting δεν είναι μόνο χώρος και traffic. Είναι και οι άνθρωποι από ίσω και το επίπεδο υπηρεσιών που προσφέρουν.

smiley

Δημοσίευση από smiley » 14 Δεκ 2007 10:43

πληρώνω 70 ευρώ για δικό μου server όχι ότι πιο φθηνό βρίσκετε στη αγορά για τον συγκεκριμένο... όμως όλα τα λεφτά διότι με την συγκεκριμένη εταιρία δεν προέκυψε εδώ και 5 έτη ούτε ένα πρόβλημα και παρόλα τα αρνητικά σχόλια που συνάντησα στο διαδίκτυο, εμένα με εμπνέει εμπιστοσύνη... τι να το κάνω το φθηνό web hosting όταν είμαι ανά πάσα στιγμή σε αναμένα κάρβουνα... όταν στο τέλος το ακριβοπληρώνω για χρυσό; να κοιτάξεις η εταιρία web hosting που θα επιλέξεις να έχει αρκετά χρόνια υπηρεσίας πίσω της άλλα και επίσης να έχει προοπτικές στο μέλλον... το τελευταίο είναι ένα δυνατό κριτήριο αξιοπιστίας...

antstyl

Δημοσίευση από antstyl » 14 Δεκ 2007 10:56

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν θέλω κάτι εξεζγτημένο απλά οι ελληνικές εταιρίες δεν μου κάνουν γιατί φοβάμαι ότι δεν με καλύπτουν! Κυρίως ως προς τον χώρο και το bandwidth (όποιος έχει την καλοσύνη να μου αναφέρει σε τι ακριβώς αναφέρεται αυτό,γενικά ξέρω αλλά δεν ξέρω κάποιες λεπτομέρειες). Για αυτό και έψαξα για κάτι όπως αυτή η εταιρία γιατί αυτή σίγουρα με υπερκαλύπτει απο άποψη χώρου και traffic.

smiley

Δημοσίευση από smiley » 14 Δεκ 2007 11:02

για το site που αναφέρθηκες τώρα κατάλαβα και έχω την εντύπωση πως ανήκει σε κάποιον που κάνει βόλτες εδώ στο φόρουμ... αν έχει εταιρία δεν το φαντάζομαι... θα σου πει όμως ο ίδιος όταν δει το thread...

antstyl

Δημοσίευση από antstyl » 14 Δεκ 2007 11:04

κατα την γνώμη σου δεν αποτελεί κάτι αξιόπιστο?

smiley

Δημοσίευση από smiley » 14 Δεκ 2007 11:06

δεν το έχω δοκιμάσει για αυτό δεν μπορώ να γνωρίζω... :)

antstyl

Δημοσίευση από antstyl » 14 Δεκ 2007 11:13

οκ! έχεις δίκιο! Ευχαριστώ πάρα πολύ. και όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μου πεί την γνώμη του.
Γενικά τώρα ήθελα να πώ πώς ενδιαφέρομαι για ένα site σχολής το οποίο θα έχει μέσα κάποια νέα, μερικές φωτογραφίες, 5-6 αρχεία για κατέβασμα όπως βαθμολογίες και τα λοιπά και ένα forum. Σαν σχεδιασμός θα είναι σχετικά απλό. Για όλα αυτά πόσος χώρος μπορεί να χρειάζεται και κυρίως traffic?

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dr_Michael » 14 Δεκ 2007 11:25

antstyl έγραψε:οκ! έχεις δίκιο! Ευχαριστώ πάρα πολύ. και όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μου πεί την γνώμη του.
Γενικά τώρα ήθελα να πώ πώς ενδιαφέρομαι για ένα site σχολής το οποίο θα έχει μέσα κάποια νέα, μερικές φωτογραφίες, 5-6 αρχεία για κατέβασμα όπως βαθμολογίες και τα λοιπά και ένα forum. Σαν σχεδιασμός θα είναι σχετικά απλό. Για όλα αυτά πόσος χώρος μπορεί να χρειάζεται και κυρίως traffic?
Για να μην μπαίνεις σε τέτοια διλήμματα, να βρεις μια εταιρία που αν αγοράσεις ένα μικρό πακέτο και χρειαστείς μεγαλύτερο, θα σου επιτρέψει ανά πάσα στιγμή την αναβάθμιση σε μεγαλύτερο πληρώνοντας μόνο τη διαφορά, χωρίς να σε χρεώνει έξτρα για κάθε MB...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 14 Δεκ 2007 12:49

antstyl έγραψε:Γνωρίζει κανείς αυτή την σελίδα http://www.internet-gr.biz/ για webhosting? Δεν είναι λίγο υπερβολίκο το ότι προσφέρει μόνο με 3,5 Ε 15GB αποθηκευτικό χώρο και 300GB traffic? Άλλες εταιρίες με τα ίδια λεφτά το πολύ πολύ να προσφέρουν μέχρι 500 MB χώρο και 10 GB traffic!! Μήπως δέν πρόσεξα κάτι?

οχι δεν ειναι υπερβολικο δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ παγιδα
απλα αλλοι ζητουν με ενα Hosting να βγαλουν το κερδος του μηνα
αυτη ειναι η τιμη αν εχεις αλλη απορεια καθως ειναι δικη μου η σελιδα στειλε pm

thanks

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 15 Δεκ 2007 10:45

Δηλαδή δεν κανείς overselling με αυτα τα νούμερα; ο φίλος αναρρωτίεται αν τον καλύπτει μια Ελληνική εταιρία με το μικρό bandwidth που προσφέρει κ βλέποντας την δίκη σου προσφορά λέει εδώ είμαστε. Εσυ αν πότε πιάσει αυτα τα νούμερα(που εκεί βασίζεται το overselling, λέω ότι δίνω 1000 αλλά υπολογίζω ότι θα πιάσεις άντε 100)θα μπορέσεις να τα προσφέρεις; χλωμό το κόβω. Συμφωνώ απολύτως με την απάντηση του ντόκτορ Μάικλ, φιλοξενεία δεν είναι τα νούμερα, είναι οι άνθρωποι πίσω από την εταιρία κ κατά πόσο μπορούν να σε στηρίξουν σε κάθε σου κίνηση, τι τεχνογνωσία έχουν κλπ.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 15 Δεκ 2007 11:31

ALR έγραψε:Δηλαδή δεν κανείς overselling με αυτα τα νούμερα;
Aυτο που αναφερει η σελιδα και αυτο δινει
αν εχετε μαθει απο Ελλαδα τετοιες τακτικες δεν ειναι ολος ο κοσμος το ιδιο

το οτι το κανουν μερικοι δεν σημαινει οτι το κανουν ολοι

μπορω αμα θες να ανεβασω την τιμη καθως εχω προσβαση αμεσα στην διαμορφωση τους καθως πουλω αυτο που θελω εγω στην τιμη που θελω εγω και να τις φερω εκει που ειναι οι αλλες Ελληνικες εταιριες

τοτε θα εχω τρελα κερδη αμα κανω πωληση αλλα δεν θα εχω πελατες
οποτε πουλω στην τιμη που νομιζω εγω και ας κερδιζω το 1/10 αν το εκανα οπως οι αλλες Ελληνικες εταιριες

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 15 Δεκ 2007 12:00

Vasika, apo ti stigmh pou oute ta keimena den einai tis "internet-gr.biz" pws uparxei periptwsh na einai sovares oi yphresies pou prosferei ?

Apo to oti exei ependisei 50-60 euro gia to site dixnei tin sovarotita tis olhs ipothesis.
Apo kapou einai reseller pou prosferei tetia paketa...
Yparxoun dekades sites me to idio template, idia kimena ktlp (http://www.monfis.us)..

Prosopika, antstyl tha sou protina na epilekseis mia etairia pou toulaxiston exei ependisei sto site kai stis ipiresies tis.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 15 Δεκ 2007 12:11

το προβλημα ομως εγω δεν βλεπω στο να ειναι κανεις resseler ?

αν δηλαδη ειχα τις τιμες τριπλασιες θα γινονταν συζητηση ?

και πιος ειπε οτι δεν υπαρχει υποστηριξη ?

ναι μια εταιρια που εχει επενδυσει το site της και στις υπηρεσιες της ειναι καλυτερη αλλα αξιζει τον κοπο να πληρωνεις για κατι στην 10πλασια τιμη απο το κοστος της για να γινωνται καποιοι πιο πλουσιοι με αερα κοπανιστο απλα πουλωντας μουρη στην σελιδα τους ενω δινουν τις ιδιες αν οχι λιγοτερες δυνατοτητες ??

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης