αγένεια...

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Minus_dk

αγένεια...

Δημοσίευση από Minus_dk » 16 Δεκ 2007 14:48

Οι περισσότεροι νομίζουν ότι το διαδίκτυο δεν έχει κανόνες και μπορούν να είναι αγενείς. Θα παραθέσω μερικά από τα μηνύματα και σχόλια που λαμβάνω από χρήστες του YouTube και e-mail-απαντήσεις από ιστοσελίδες.

YouTube. Σχόλια

1. "mal**ia video"
2. "re si vale to allo to video poy o seferlis kamnei ton taxitzi, touton einai vlakia"
3. Μετά από 20 λεπτά από τον ίδιο χρήστη. "re m***ka, akoma na to valeis?? gamo ti mana sou re!"

και πολλά παρόμοια. τους έκανα block και κατέβασα τα βίντεο που τόσο επιζητούσαν.

YouTube. Κλοπή βίντεο.

Έχω ανεβάσει ένα απόσπασμα από μια τηλεοπτική εκπομπή στην οποία έγιναν "κοσμοϊστορικά γεγονότα". Μερικές μέρες μετά βλέπω το ίδιο βίντεο ανεβασμένο από άλλο χρήστη και να ισχυρίζεται ότι είναι δικό του. Σημ.: Το βίντεο που ανέβασε είχε πάνω το Watermark που βάζω στα δικά μου βίντεο. Και ακόμα μου στέλνει mail ότι εγώ του έκλεψα το βίντεο. τον έκανα αναφορά στο Youtube, και του έσβησαν το account.

Email -Απαντήσεις από ιστοσελίδες

1. Άφησα σχόλιο σε μια ιστοσελίδα το οποίο είχε ένα ορθογραφικό λάθος. Μου έστειλαν το ακόλουθο mail

"RE PEDI, EKAMES LATHOS. ESVISA TO COMMENT SOU. PAENE NA TO KSANAGRAPSEIS."

2. Η ίδια ιστοσελίδα μου έστελνε "ενημερωτικά μηνύματα" που πάντα ξεκινούσαν με το "RE PEDI" και τα φρικτά greeklish.

3. Από την ΕΡΤ κάθε φορά λαμβάνω τι ίδιο τυποποιημένο μήνυμα. Το έχουν συντάξει έτσι, που ότι και να τους ρωτήσεις το κείμενο ταιριάζει.

4. Από το ΡΙΚ. Αναγκάστηκα να τους τηλεφωνήσω για να τους πω ότι εδώ και ένα μήνα τους έχω στείλει email και περιμένω απάντηση. Όταν τα είδαν όμως απάντησαν σε ότι τους ρώτησα, ευγενικά και με λεπτομέρειες.

Φυσικά πολλά άλλα e-mail έλαβα από συγκεκριμένο άτομο, το οποίο έχει πρόβλημα ...που έχω blog!!!!

Θα ήθελαν να ακούσω και δικές σας εμπειρίες, και πως τους αντιμετωπίζετε.

ALR
Honorary Member

αγένεια...

Δημοσίευση από ALR » 16 Δεκ 2007 15:33

Όσο μπορείς αποφεύγεις κ δεν ασχολείσαι με τέτοιες καταστάσεις.Ποιος ο λόγος να λογομαχησεις στο διαδίκτυο όπου ούτε καν γνωρίζεις τον άλλον;αστον να σε βρίζει.Είναι δικό του ψυχολογικό πρόβλημα.
Γίνονται πραγματάκια

smiley

αγένεια...

Δημοσίευση από smiley » 16 Δεκ 2007 16:19

σου πληρώνει κανείς από αυτούς τη ΔΕΗ, το ίντερνετ ή το νοίκι... εκτώς αν δεν είναι καραγκιόζηδες και έχεις πρόβλημα να το καταλάβεις... τότε καλά κάνεις και ασχολήσαι... διότι κανείς δεν μένει άνεργος σε τούτη τη ζωή... θα μου πεις εμένα με πληρώνει κανείς και κάθομαι να γράφω αυτά... :D ααα... όλα κι όλα, μπορεί να τα έχω γραμμένα σχεδόν όλα μέχρι αηδείας αλλά την πλακίτσα μου κανείς δεν θέλω να μου την στερήσει... 8)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες