Ποιό θα είναι το επόμενο χτύπημα της Αμερικής;

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Το δημοψήφισμα λήγει την 07 Ιουν 2003 23:25

- Συρία
10
37%
- Ιράν
3
11%
- Παλαιστίνη
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
- Κορέα
11
41%
- Ταϊβάν
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
- Κίνα
1
4%
- Άλλη Χώρα
2
7%

Σύνολο ψήφων: 27

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dr_Michael » 10 Απρ 2003 01:06

telxinas έγραψε:Kai fantastite poso xiroteroteri tha itan i katastasi ston kosmo an den ipirxe o Xitler... :o :o :o
Θες να πεις αυτό που λένε ότι ένα κακό έκανε ο Χίτλερ: Δεν σκότωσε πολλούς Εβραίους! :lol:

Πάντως σοβαρά τώρα, πιστεύω ότι ακόμα και ο Χίτλερ ένα υποχείριο ήταν που απλά υποκινήθηκε από ζάπλουτους και παντοδύναμους Εβραίους, να κυνηγήσει παγκοσμίως τους Εβραίους με απώτερο σκοπό την ίδρυση Εβραϊκού κράτους, πράγμα που επετεύχθη.

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxinas » 10 Απρ 2003 01:08

Ase re Mixalio.... Auti i fara einai to mikrovio olou tou planiti!

micro

Δημοσίευση από micro » 10 Απρ 2003 02:40

H tenia on the beach pou egrapse kapios hxa katsi na thn dw me arketo endiaferw .....blepete pisteva oti sto telos to anthropino idos me thn dinamh ths anthropinhs psixhs tha kataferne na anakampsi kai apo ta lathitou tha ginotan mia outopia kai oloi kala kai emeis kalitera............Telika me psixoplakose h mala***** alla einai to pio pithano na simbi meta apo ena tetio (dhstixos) pithano senario......

PROSOXH PROSOXH mhn thn dhte thn tenia monoi sas kai poso perisotero me filous.......

y.g. deite to requiem for a dream na deite thn pragmatikh katastrofh pou einai hdi anamesa mas kai den milao oute gia exogiinous oute gia satanades....
alla gia ta narkotika... (oxi oti afti den tha sas psixoplakosh)......

Άβαταρ μέλους
telxina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxina » 10 Απρ 2003 10:51

Ego psifisa Korea... giati vlepo Kina na akolouthei... to mono pou me provlimatizei ine to exis....

Mexri stigmis ta amerikanakia den exoun dixei tis dinameis tous se megala krati. To afganistan ke to irak ta fagane gia proino. Ke tin korea kala tha tin xonepsoun. Tin kina omos? Exei ke ti mama rossia i Kina ke meta pame se ala monopatia... kati se trito pagosmio ena pragma...

An ke kapia stigmi tha vrethoume se enan alo psixro polemo... Evropi enantion Amerikis... ke afto pou me fovizei perisotero ine pos o katadikos amerikanos exei mathi na einai kakos... o agnos evropaios ti tha kanei? :hammer:

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 10 Απρ 2003 13:37

telxina έγραψε:Ego psifisa Korea... giati vlepo Kina na akolouthei... to mono pou me provlimatizei ine to exis....

Mexri stigmis ta amerikanakia den exoun dixei tis dinameis tous se megala krati. To afganistan ke to irak ta fagane gia proino. Ke tin korea kala tha tin xonepsoun. Tin kina omos? Exei ke ti mama rossia i Kina ke meta pame se ala monopatia... kati se trito pagosmio ena pragma...

An ke kapia stigmi tha vrethoume se enan alo psixro polemo... Evropi enantion Amerikis... ke afto pou me fovizei perisotero ine pos o katadikos amerikanos exei mathi na einai kakos... o agnos evropaios ti tha kanei? :hammer:
...........xmmmmmm den nomizo oti einai agnos o europaios ....
as mi ksexname tous germanous me ton Xitler px
apla o europaios exei panta mia koultoura piso tou na ton sunodeuei eno o amerikanos oso pio piso paei tha erthei mia stigmi pou tha vrei stin europi tis rizes tou politismou tou

Ego psifisa suria giati to lene oi idioi me ton tropo tous siga siga .....
To thema einai pote tha erthei i seira mas me THRAKH kai KYPRO kai IMIA ......kontozygonei .....otan perasoun oi olumpiakoi .....tha deite ti exei na ginei

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxinas » 10 Απρ 2003 21:09

Pantos Mixalio, oi Irakinoi, apo tin poli pina pou travixan tosa xronia kai pou katantisan STEKES-ANTHROPOI, o Agios Spiridonas kai to sinafi den voithisan to kaimeno to xorio tis Vagdatis apo ton olethro. Vlepis to simferon vriskete pantou.

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 10 Απρ 2003 22:00

telxinas έγραψε:Pantos Mixalio, oi Irakinoi, apo tin poli pina pou travixan tosa xronia kai pou katantisan STEKES-ANTHROPOI, o Agios Spiridonas kai to sinafi den voithisan to kaimeno to xorio tis Vagdatis apo ton olethro. Vlepis to simferon vriskete pantou.
1) Liga gia ton Agio Spyridona
2) Den me lene Mixalio
3) Eipa oti mporousa na kano mia kinisi kalis thelisis alla sunexizeis
4) ................. ok as tous voithisoun ta falakra anthropakia pou vlepeis stin penteli tote afou exeis kanei theous tous eksogiinous
Ante pali ta idia .......................ti thelo kai anakateuomai se topic pou eisai kai esu ................

ante bye pali

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxinas » 10 Απρ 2003 22:06

Pirovolimene, vgale, gia akomi mia fora tis paropides, kai pigene merika posts pio pano.
Gavaka, den milisa gia prasina anthropakia. Milisa gia oxrous kai anthropous me xloma prosopa kai gia anthropous pou katantisan STEKES-ANTHROPOI apo tin pina. Iparxoun fisika kai STEKES-ANTHROPOI pou exoun na fane alla tous troi apo tin alli i mal**ia.
Kai epipleon, makari na min empenan asterakia stis vrisies. 'Edo asterakia' ton Agio Spiridona sou. Ti tha mou kanis?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 11 Απρ 2003 01:55

steki-man έγραψε:
telxina έγραψε:Ego psifisa Korea... giati vlepo Kina na akolouthei... to mono pou me provlimatizei ine to exis....

apla o europaios exei panta mia koultoura piso tou na ton sunodeuei eno o amerikanos oso pio piso paei tha erthei mia stigmi pou tha vrei stin europi tis rizes tou politismou tou

To thema einai pote tha erthei i seira mas me THRAKH kai KYPRO kai IMIA ......kontozygonei .....otan perasoun oi olumpiakoi .....tha deite ti exei na ginei
tha se parakaleso na min anabeis foties... giati de mporo sinexeia na eimai me mia pirosbestiki stin masxali...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 11 Απρ 2003 09:30

John Sclavos έγραψε:
steki-man έγραψε:

tha se parakaleso na min anabeis foties... giati de mporo sinexeia na eimai me mia pirosbestiki stin masxali...
ΡΕ ΤΖΩΝ ? ? ? ? ? Τι είπα και σου άναψα φωτιές ? ΑΜΑ ΔΕ Γουστάρεις να είμαι στο forum σου να μου το πεις ΟΚ ? ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΛΕΩ !!!!
ΑΜΑ δεν με γουστάρεις ΕΜΠΡΟΣ ΠΕΣΤΟ
ΟΧι όποτε μιλάω εγώ να την πληρώνω εγώ οκ ? ΑΝΤΕ ΠΙΑ

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 11 Απρ 2003 09:37

telxinas έγραψε:Kai epipleon, makari na min empenan asterakia stis vrisies. 'Edo asterakia' ton Agio Spiridona sou. Ti tha mou kanis?
Δνε έχω τι να πω ....... απλά σε λυπάμαι .....................απορώ πως δεν τρέμεις και πως δεν σου έχει παγώσει η γλώσσα από τις βλασφήμιες που λες
Είσαι δυστυχισμένος και δεν το ξέρεις
Ντροπή σου μικρέ ψευδοφωτισμένε της πλάκας
Ντροπή σου αχάριστε
Εγώ φταίω που πήγα να μιλήσω μήπως και συμφιλιωθείς με την ιδέα ότι δεν μπορούν όλοι να έχουν την δική σου ασέβεια

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 11 Απρ 2003 10:26

steki-man έγραψε:ΡΕ ΤΖΩΝ ? ? ? ? ? Τι είπα και σου άναψα φωτιές ? ΑΜΑ ΔΕ Γουστάρεις να είμαι στο forum σου να μου το πεις ΟΚ ? ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΛΕΩ !!!!
Αφού ξέρεις ότι υπάρχει ένταση μεταξύ σας...
Δεν μπορεί απλά ο ένας να αγνοεί τον άλλον για να μην έχουμε συνέχεια flames;
Τι πρέπει να κάνω δηλαδή.. πρέπει να καθίσω και να φτιάξω έτσι το site ώστε ότι έχει γράψει ο ένας να μη το βλέπει καθόλου ο άλλος;

Και μη τα παίρνεις τα θέματα προσωπικά.. με εσένα δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά με την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί έχω..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 11 Απρ 2003 10:44

John Sclavos έγραψε:
steki-man έγραψε:ΡΕ ΤΖΩΝ ? ? ? ? ? Τι είπα και σου άναψα φωτιές ? ΑΜΑ ΔΕ Γουστάρεις να είμαι στο forum σου να μου το πεις ΟΚ ? ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΛΕΩ !!!!
Αφού ξέρεις ότι υπάρχει ένταση μεταξύ σας...
Δεν μπορεί απλά ο ένας να αγνοεί τον άλλον για να μην έχουμε συνέχεια flames;
Τι πρέπει να κάνω δηλαδή.. πρέπει να καθίσω και να φτιάξω έτσι το site ώστε ότι έχει γράψει ο ένας να μη το βλέπει καθόλου ο άλλος;

Και μη τα παίρνεις τα θέματα προσωπικά.. με εσένα δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά με την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί έχω..
Το λάθος ήταν δικό μου Γιάννη ............. εγώ απλά πήγα να λάβω μέρος σε μια συζήτηση και ειλικρινά σκέφτηκα ότι είναι μια καλή ευκαιρία να φύγει αυτή η παρεξήγηση λαβαίνοντας μέρος σε ένα θέμα που έχει απαντήσει και ο τελχίνας και είπα απλά τη γνώμη μου για το θέμα.
Από εκεί και πέρα δεν είναι δυνατόν να μην απαντάω κάπου επειδή έχει απαντήσει ο συγκεκριμένος
Αλλά οκ ........... όποτε θα βλέπω τελχίνα θα κάνω την πάπια ....και αυτός ας κάνει τον τελ-χήνα .......
Αλλά και εσύ πρόσεχε λίγο τι λεέι ο καθένας στο forum ε ?
Το να λέει κάποιος σου "αστεράκι" τον Αγιο .... νομίζω πως είναι απαίσιο να το αφήνεις στο forum σου αναρτημένο χωρίς μια νύξη.
Κανείς δεν του ζήτησε να γίνει χριστιανός ...... να σέβετε όμως είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ για να μπορεί να γράφει σε ένα forum την όποια άποψή του.
Το να βρίζει τους Αγίους μιας θρησκείας που δεν τον βολεύει τότε απλά να μην ασχολείται και όχι να βρίζει. Καμμία σχέση με Βολταίρο ο τύπος
Τέλος πάντων ................ κακώς ασχολούμαι με επίπεδο τελχήνα

Άβαταρ μέλους
tempo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tempo » 11 Απρ 2003 11:46

η Κίνα γιατί θα είναι υπολογίσιμη. Κανένας άλλος παράγοντας δεν νομίζω να παίζει ρόλο πλέον για τους αμερικανους
http://www.automotonet.com πραγματικές καταναλώσεις αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών όπως διαμορφώνονται απο τους οδηγούς
http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια με ερωτήσεις και απαντήσεις απο τους επισκέπτες

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 11 Απρ 2003 13:08

Είναι προφανές ότι οι Αμερικάνοι προσπαθούν να διασφαλίσουν την παγκόσμια κυριαρχία τους για άλλα 50 χρόνια, αναλαμβάνοντας την (πλήρη) διαχείριση των ενεργειακών πηγών του πλανήτη. Αυτό σημαίνει ότι θα καθαρισουν πρώτα με τη Μ. Ανατολή. Οπότε ... Συρία.

Αλλά επειδή ο λαός τους (και ίσως και οι αξιωματούχοι) πιστεύουν αυτά περί "άξονα του κακού" και κράτη - τρομοκράτες κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά της Κορέας η οποία δεν νομίζω να αποτελεί στρατηγικό οικονομικό ανταγωνιστή της Αμερικής.

Τώρα για την Κίνα, κανείς δεν μπορεί να προβλέψει τι θα γίνει γιατί δεν είναι ούτε Αφγανιστάν ούτε Συρία να την καθαρίσουν με συνοπτικές διαδικασίες. Το πιθανότερο είναι ότι προσπαθούν (και θα προσπαθήσουν περισσότερο)να την "τακτοποιήσουν" όπως την ΕΣΣΔ στοο οικονομικό πεδίο δηλ γιατί δεν πιστεύω ότι είναι τόσο αφελείς να εφαρμόσουν τη μέθοδο που εφαρμόζουν σήμερα σε μια τεράστια χώρα και πυρηνική δύναμη...
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες