σύστημα e-mail/groups?

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
GiorgosHCW

σύστημα e-mail/groups?

Δημοσίευση από GiorgosHCW » 02 Ιαν 2008 07:54

Χαιρετώ τα μέλη του freestuff.gr
Ψάχνω ένα script για να στίσω ένα σύστημα όπως του yahoo groups (πιο απλό εννοείτε).
Βασικά δηλαδή θέλω να βάζω χρήστες με το e-mail τους, αυτοί να στέλνουν mail στο account που θα είναι dedicated γι' αυτή τη σελίδα και αυτό να πηγαίνει αυτόματα και στα υπόλοιπα e-mails που θα έχω.
Σκέφτηκα την λύση ενός φόρουμ, αλλά αυτό χρειάζεται εγγραφές, usernames και ιστορίες...
Υπάρχει κάποιο τέτοιο δωρεάν script;

Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
AAT
Επικοινωνία:

σύστημα e-mail/groups?

Δημοσίευση από AAT » 02 Ιαν 2008 14:39

An katalaba kala thes ena mass email script etsi?
Epidi omws den ime sigouros an eimai sostos pes moy kai tha soy etimasw script. Episis auto nomizw oti prepei na metaferthei sto php programmatismos.

GiorgosHCW

σύστημα e-mail/groups?

Δημοσίευση από GiorgosHCW » 02 Ιαν 2008 15:45

Δεν γνωρίζω αυτό που μου είπες. Δεν θέλω κάποιο σύστημα για newsletter, αν έχεις δει το yahoogroups και πως λειτουργεί θα καταλάβεις. Θα δώσω ένα παράδειγμα:
είναι οι χρήστες Α,Β και Γ.
ο Γ στέλνει ένα email στο λογαριασμό που θα υπάρχει γι' αυτό το σκοπό, το e-mail του θα γίνεται forward στους Α και Β και θα αποθηκεύεται σε ένα σύστημα που θα είναι browser-based για να μπορουν να το δουν από τον browser καποιοι νέοι χρήστες που γράφτηκαν αφού είχε σταλεί το e-mail από τον Γ.

Το έβαλα στις έτοιμες εφαρμογές γιατί ψάχνω έτοιμο script.

Άβαταρ μέλους
AAT
Επικοινωνία:

σύστημα e-mail/groups?

Δημοσίευση από AAT » 02 Ιαν 2008 16:18

GiorgosHCW έγραψε:Δεν γνωρίζω αυτό που μου είπες. Δεν θέλω κάποιο σύστημα για newsletter, αν έχεις δει το yahoogroups και πως λειτουργεί θα καταλάβεις. Θα δώσω ένα παράδειγμα:
είναι οι χρήστες Α,Β και Γ.
ο Γ στέλνει ένα email στο λογαριασμό που θα υπάρχει γι' αυτό το σκοπό, το e-mail του θα γίνεται forward στους Α και Β και θα αποθηκεύεται σε ένα σύστημα που θα είναι browser-based για να μπορουν να το δουν από τον browser καποιοι νέοι χρήστες που γράφτηκαν αφού είχε σταλεί το e-mail από τον Γ.

Το έβαλα στις έτοιμες εφαρμογές γιατί ψάχνω έτοιμο script.
Den exei sxesh. Oi etimes efarmoges einai gia programmata poy einai idi etima kai theloyn support opos phpBB.

Gia auto poy theleis prepei na deis thn mail() ths php. Kalo tha htan bebaia na xrisimopiiseis ena forum aplo xwris register.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες