Εγκατασταση XP σε laptop

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Εγκατασταση XP σε laptop

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 24 Ιούλ 2008 01:24

se ide exeis theoritika eos 133mb/sec se sata 150mb/sec peripou kai se sata2 300mb/sec (me arxiko stoxo ta 600 :p) .... katara theoritika :p
sthn ousia mono se taxytita r/w xaneis

logika apo tous parapano drivers tous mobile eprepe na pareis alla kai me olous sinithos "vlepei" poious thelei ... h xtypaei "ble" othonh (pou ta XP den exoun :p)

Άβαταρ μέλους
ne3go

Εγκατασταση XP σε laptop

Δημοσίευση από ne3go » 24 Ιούλ 2008 10:41

Απ'τους drivers, και γω βασισμένος στη λογική ότι θα βρεί τον κατάλληλο, τους έβαλα όλους και σε δεύτερο cd είχα βάλει μόνο τους mobile.
Σε κανένα απ'τα 2 cd δεν μου αναγνώρισε το δίσκο. Έκανα λοιπόν την αλλαγή σε ide και τον βρήκε. Και επειδή η διαφορά στην ταχύτητα είναι μικρή, σε ide θα μείνω που τα XP τρέχουν κανονικά. Thanks για τη βοήθεια!

SpecK
Επικοινωνία:

Εγκατασταση XP σε laptop

Δημοσίευση από SpecK » 07 Σεπ 2008 16:54

Παιδες τι γίνεται εάν δεν εχει στο BIOS επιλογη για IDE MODE????? μιλαμε για ενα HP lap....με ενα WD HDD.......

leonidiofc
Επικοινωνία:

Εγκατασταση XP σε laptop

Δημοσίευση από leonidiofc » 01 Ιαν 2009 22:47

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε ολους ,

Εχω ενα laptop satellite a200 το οποιο εχω φαει σκάλωμα...θελω να του κανω format για να περάσω XP και :

1) Δεν υπάρχουν sata drivers για το δίσκο (οσο εψαξα στο internet δεν βρήκα)

2) Δεν απενεργοποιείται (δεν εχει καν επιλογη το bios) o sata controller του δίσκου απο το bios ωστε να μπορέσω να κανω εγκατάσταση.

3) Διάβασα σε καποια forum οτι πρεπει να το πας στην ideal και να αγοράσεις ενα εξωτερικο floppy ετοιμο με drivers για να το κανεις format .

Ειναι δυνατόν ρε παιδια να συμβαινουν τα παραπάνω ? :cry: :cry:

Εχουμε καμια ιδέα πως θα κανω format ?

Ευχαριστώ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες