Κιngdom of heaven - extended edition (director's cut)

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 16 Ιαν 2008 03:06

Είχα δει την ταινία Kingdom of heaven (βασίλειο των ουρανών) πριν από πολύ καιρό στο σινεμά και μου άρεσε πολύ. Χθες όμως είδα σε DVD την extended edition της ταινίας και... έμεινα άναυδος!
Συνήθως στις extended εκδόσεις ταινιών βλέπουμε μισή με μια ώρα παραπάνω ταινίας, με σκηνές που έχουν κοπεί από το τελικό μοντάζ, αλλά που δεν αλλάζουν την πλοκή της ταινίας ιδιαίτερα (δευτερεύουσες σκηνές δηλαδή).
Στη συγκεκριμένη όμως δεν ισχύει αυτό.
Πραγματικά, όταν την είδα ένοιωσα ότι η έκδοση που πήγε στο σινεμά ήταν πετσοκομένη!
Κατ' αρχήν, κάποιες από τις σκηνές που έλειπαν ήταν πολύ σημαντικές για να καταλάβει κάποιος τι ρόλο είχε ο κάθε χαρακτήρας κ.λ.π.
Δεύτερον... στην extended έκδοση είδα παραπάνω χαρακτήρες. Και μάλιστα σημαντικούς, που επιρρέασαν την πλοκή της ταινίας πάρα πολύ!
Δεν ξέρω για πιο λόγο κόψανε τόσο πολλά στοιχεία από την ταινία, πάντως σε όποιον άρεσε ας πάει να δει το extended - ή όποιος δεν την έχει δει ακόμα, ας δει ΜΟΝΟ το extended.
Το έχει δει κανείς;

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 16 Ιαν 2008 14:41

Εγω το έχει δεί πρίν απο αρκετό καιρό και είναι μία απο τις αγαπημένες μου. Για την ακρίβεια το είδα παραπάνω απο μία φορά.

Τα ίδια ακριβώς και όταν είδα το LOTR αλλα σε extended. Φοβερές σκηνές που δεν τις έδειξαν στο σινεμά.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 16 Ιαν 2008 14:53

to exo sto ipod. to evala gia na to do sto ta-ksidi mazi me kati ales tenies.
omologo oti exis dikio. i extended ine safos san ali tenia.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες