Canopus dvx

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
jbarbayiannis82

Canopus dvx

Δημοσίευση από jbarbayiannis82 » 16 Ιαν 2008 15:01

Loipon exw balei sto pc mou tin canopus DvX ...kai paketo itan to Edius 4......eisagontas loipon kapoio video sto timeline klp. ta monitor exoun stills kai katholou roi video...kserei kaneis giati ayto???einai kapoia rithmisi pou den peira xampari???(ennoeite oti in/out points uparxoun)

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Canopus dvx

Δημοσίευση από DGeorge » 17 Ιαν 2008 15:43

Πρώτον... Έχεις πρόβλημα στην περιγραφή υλικού-λογισμικού.
Γίνε αναλυτικός! Απευθύνεσαι σε κόσμο που δεν μπορεί ΚΑΝ να φανταστεί πράγματα και καταστάσεις που έχεις και σου συμβαίνουν.
Δεύτερον... Τι επιδιώκεις να κάνεις;
Αν θέλεις απλώς να βλέπεις DVD σε οθόνη (ίσως TFT), τότε καλύτερα ξέχνα ΤΕΛΕΙΩΣ τον pc και άντε πάρε ένα dvd-player (έχουν ξεφτιλιστεί οι τιμές τους) και θα βρεις την υγειά σου, όπως την βρήκα κι εγώ.
Σ'αυτό δεν μπορώ να ρίξω και πολλά άδικα στην MS για τα Windows της (όποια κι αν είναι αυτά!)...... Τι να πρωτοϋποστηρίξουν;;! Τρελλαμένους gamers με τις αντίστοιχες εταιρείες κατασκευής-παραγωγής games, φευγάτους μουσικόφιλους που πέρασαν το PC για ηχοσύνολο τρελής απόδοσης, ή χτυπημένους cineφιλ;;;!
Δεν είναι μόνο η υποστήριξη του κάθε περίεργου υλικού από το OS :naughty: ! Η κάθε κάρτα έχει και μικρο-μεγαλο λεπτομέρειες-χονδρομέρειες (που εννίοτε κρύβονται από τη μαμμά MS - ανταγωνισμός βλέπεις) με τελικά αποτελέσματα σαν τα δικά σου.
Πάντως όσο πιο σαφής και πιο αναλυτικός γίνεσαι, τόσο αυξάνεις τις πιθανότητες να πάρεις απάντηση-λύση στο πρόβλημά σου . :-?
PC-Ponemenos
Εικόνα

jbarbayiannis82

Canopus dvx

Δημοσίευση από jbarbayiannis82 » 17 Ιαν 2008 22:34

Καταρχην που κολαει το αν βλεπω dvd η οχι με το Canopus Edius ???????δεν σε καταλαβαινω.αυτο λοιπον που ειπα ειναι οτι εχω προβλημα στα monitors του προγραμματος για μονταζ Edius 4.
Δεν μπορω λοιπον να δω το βιντεο στα μονιτορ γιατι δεν τα παιζει....εχει δηλαδη stills.Εχω την καρτα της canopus DVX και ενα pc ρκετα δυνατο με παρα πολλα δυνατα χαρακτιριστικα.
Τι ειναι αυτο που δεν καταλαβες και μου την λες πλαγια δηλαδη??
απλα ρωταω αν ξερει κανεις γιατι δεν μου παιζουν τα μονιτορ???
απλα αυτο.

ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Canopus dvx

Δημοσίευση από DGeorge » 18 Ιαν 2008 08:40

Μην παρεξηγείσαι! Δεν υπάρχει καμία επιθετική διάθεση από κανέναν προς κανέναν. Αν στην προσπάθειά μου να βοηθήσω έδωσα λάθος εντύπωση, ζητώ συγγνώμη. Αν επίσης είχα την πρόθεση να "σου την πω" δεν θα γινόταν πλαγίως αλλά ευθύτατα. Δυστυχώς το πρόβλημά σου, μάλλον, δεν έχει να κάνει με κάτι που γνωρίζω. Και πάλι ζητώ συγγνώμη.
PC-Ponemenos
Εικόνα

jbarbayiannis82

Canopus dvx

Δημοσίευση από jbarbayiannis82 » 19 Ιαν 2008 14:29

Φιλε μου δεν υπαρχει θεμα!!!μεταξυ σοβαρου και αστειου!!!!!!η συγνωμη σου δεν γινετε δεκτη γιατι δεν υπαρχει θεμα!!χαχα!!ολα Οκ!
Αναμενω λοιπον καποιον που να εχει μιαν απαντηση!!
ευχαριστω παντος φιλε μου!!

tiko

Canopus dvx

Δημοσίευση από tiko » 29 Φεβ 2008 19:13

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΜΟΛΗΣ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΤΟ Canopus Edius. ΜΗΠΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ???
SSS

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Canopus dvx

Δημοσίευση από Andreas_O » 29 Φεβ 2008 19:52

Welcome :P

Λοιπόν, το πρόγραμμα δεν είναι freeware. Πρέπει να το αγοράσεις, ωστόσο έχει trial στη σελίδα του ...

(btw..μην γράφεις με κεφαλαία αν γίνεται ;))
;]

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες