Εθίζει το διαδίκτυο...

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Εθίζει το διαδίκτυο...

Δημοσίευση από The Razor » 17 Ιαν 2008 21:09

Eγώ περνώ το πολύ 3 ώρες στο πισι...
Δεν νομίζω ότι είμαι πωρομένος γιατί δεν το περναω αυτόν τον χρόνο για βλακείες!
Βλεπω το fs, το site μου, και ενημερώνομαι για ότι θέλω,όποτε θέλω (δν χρειαζεται να περιμενω μεχρι το επομενο δελτιο ειδήσεων), μαθαίνω πράγματα για το web design, και να πω την αλήθεια παίζω μερικά παιχνιδακια (κανα φιφα! :P) αλλά πολύ σπάνια και κατα περιόδους! :)

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Εθίζει το διαδίκτυο...

Δημοσίευση από Sheena » 18 Ιαν 2008 09:32

Ο ίδιος ο Bill Gates επιτρέπει καθημερινά στην κόρη του να χρησιμοποιεί το PC περίπου 45 λεπτά. Το ήξερα εδώ και καιρό αυτό και για να σας το τεκμηριώσω σας παραθέτω τα παρακάτω links:

http://salem-news.com/articles/february ... _22207.php

http://www.theinquirer.net/en/inquirer/ ... e-computer
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Εθίζει το διαδίκτυο...

Δημοσίευση από deninho » 18 Ιαν 2008 11:09

αχμ... Για το salem news δεν ξέρω, αλλά το theinquirer, θεωρείται αρκετά αναξιόπιστο/ανακριβές site. Αυτά σε γενικές γραμμές, και χωρίς να ξέρω λεπτομέριες επί του θέματος, καθώς έχω να μιλήσω με τον William αρκετό καιρό :P

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Εθίζει το διαδίκτυο...

Δημοσίευση από dimsis » 18 Ιαν 2008 11:09

Sheena το είχαμε συζητήσει και εδώ:
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... torder=asc

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Εθίζει το διαδίκτυο...

Δημοσίευση από Sheena » 18 Ιαν 2008 11:50

@dimsis: Δεν το θυμόμουν πως το είχαμε ξανασυζητήσει. :oops: :(
Ωστόσο το συμπλήρωσα στα παιδιά που έλεγαν για το πόσες ώρες χρησιμοποιούν το internet καθημερινά.

@deninho: Δεν ξέρω για την αξιοπιστία των sites αυτών. Έψαξα απλώς να βρω το άρθρο που είχα διαβάσει πριν ένα χρόνο περίπου και μου βρήκε αυτά κατα την αναζήτηση. Δεν σκέφτηκα να ψάξω σε ελληνικά ειδησεογραφικά sites που είχα δει την είδηση τότε. :(
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Εθίζει το διαδίκτυο...

Δημοσίευση από dimsis » 18 Ιαν 2008 12:27

Κανένα πρόβλημα. Δεν μπορεί κανείς να θυμάται ή να έχει διαβάσει τα πάντα εδώ μέσα, ούτε κάθε post να ψάχνεις για να βρεις αν ειπώθηκε κάτι ή όχι.

Φιλικές συζητήσεις κάνουμε, ενημερωνόμαστε, ψυχαγωγούμαστε και περνάμε ευχάριστα κάποιες ώρες εδώ μέσα... τώρα αν κάποιοι το βλέπουν διαφορετικά και το παίρνουν πολύ σοβαρά λες και βγάζουμε λόγο στη Βουλή, ή νομίζουν πως κάνουν εκπομπή στην τηλεόραση, δικαίωμα τους... ο καθένας με τα γούστα του :)

Το post το έκανα μήπως και σε ενδιαφέρει να διαβάσεις τι είχαμε γράψει και τότε επί του θέματος. Είχαμε γράψει διάφορα - πιστεύω ενδιαφέροντα - και σε εκείνο το θέμα.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Εθίζει το διαδίκτυο...

Δημοσίευση από Sheena » 18 Ιαν 2008 12:52

@dimsis: Ευχαριστώ που έβαλες το post, γιατί έτσι είχα την ευκαιρία να το διαβάσω. :)

Επιπλέον, συμφωνώ με τα όσα λες στην απάντησή σου για το ότι συζητήσεις κάνουμε, ψυχαγωγούμαστε, κλπ. :wink:
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες