Ήρθε πλέον η Ώρα να πάμε όλοι STAR κόντρα στο τρελοκομείο

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 24 Ιαν 2008 13:23

Γιατί ρε συ η κρατική τηλεόραση και το ΣΚΑΙ δείχνουν κατά καιρούς ωραία προγράμματα. Επίσης και το Mega έχει κάνει καλές παραγωγές πχ Μαμαλάκης, πέρσι με τον Καφετζόπουλο τα ντοκιμαντέρς κλπ. Βέβαια ANT1, ALPHA, STAR, ΑLTER δεν έχουν βγάλει ποτέ καλό πρόγραμμα αλλά λέμε τώρα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 24 Ιαν 2008 13:28

Αυτό το κατά καιρούς είναι το πρόβλημα. Οι καιροί έχουν περάσει, ακόμα και η κρατική το έχει ξεπεράσει το όριο.

Και συμφωνώ ότι έχουν ενδιαφέροντα προγράμματα αλλά μετά τις 12 τα μεσάνυχτα. Ε αφού θέλουν η τηλεόραση να είναι για τις κουκουβάγιες και τους νυχτοφύλακες μεγιά τους με χαρά τους.

Γιατί δεν βάζουν πχ τον Εξάντα και το Κουτί της Πανδώρας μετά το κεντρικό δελτίο ειδήσεων? Τέλος πάντων, απλά την έχω κόψει την TV, δεν μου προσφέρει και κάτι πλέον, μόνο κανένα μπασκετάκι βλέπω και CL τίποτα άλλο.
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 24 Ιαν 2008 14:42

fiskilis,
Μηνα ακους κανεναν.
Εγω πάντως ειμαι διλομενος ΣΚΑΙ. sory!
εχω λιώσει στα δοκιμαντερ όλη μερα
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 24 Ιαν 2008 16:32

cdhyper έγραψε:Τα κανάλια είναι μικρογραφία της παλιάς καλής γειτονιάς και την έχουν υποκαταστήσει αφού ολοι κλείνονται μέσα. Η παλιά καλή γειτονιά είχε και την κουτσομπόλα της, είχε και τον τρελό της γειτονιάς της, είχε και το μπουρδέλο της, είχε και τον φονιά της, είχε απόλα. Μην είμαστε άδικοι :lol:
:respect: Να μπει στις ατάκες !
Έτσι είναι τα πράγματα... κάπου εδώ μέσα αν θυμάμαι καλά είχα γράψει για μια εκπομπή που είχα πετύχει με τον διευθυντή σύνταξης των ειδήσεων του Σταρ αν δεν κάνω λάθος που τον είχε καλεσμένο η Σεμίνα...
Βρήκα το link όπου έγραφα: http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 2&start=15
"Τον φωστήρα που το σκέφτηκε το δελτίο τον είχε χθες η Σεμίνα στην νέα της εκπομπή....
Ο τύπος σε μια φάση που μιλούσε με ένα συγγραφέα που είπε τα χίλια μύρια για την ποιότητα των δελτίων ειδήσεων του star, του πέταξε σε μια φάση: "Καλά είναι δυνατόν να παίρνεις τις ειδήσεις σοβάρά"...

Για να τις κρατάνε ακόμα τις ειδήσεις τους σε αυτό το στυλ σημαίνει πως πολλοί τις παρακολουθούν και κάνουν νούμερα, οπότε έχουν και έσοδα.
Την πιο ωραία ατάκα την είπε ο Καλημέρης στην εκπομπή της Σεμίνας... "έχουμε την τηλεόραση που μας αξίζει ως Έλληνες"."

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Ιαν 2008 16:48

dimsis έγραψε:Την πιο ωραία ατάκα την είπε ο Καλημέρης στην εκπομπή της Σεμίνας... "έχουμε την τηλεόραση που μας αξίζει ως Έλληνες"."
διαβάζει FS; :P
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 026#217026
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 24 Ιαν 2008 17:11

Έτσι φαίνεται... να δω πότε θα βγάλουν τον cordis στο γυαλί να τα πει ο ίδιος να μην τον αντιγράφουν :p
(τότε θα ξανα ανοίξω τηλεόραση, αρκεί να μου πείτε ώρα και μέρα :p )

Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από The Razor » 24 Ιαν 2008 20:25

Eγώ πάντως δεν πιστεύω ότι όλοι εσείς δεν ανοίγετε καθόλου την τηλεόραση....(φιλικα πάντα)

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 24 Ιαν 2008 22:28

Μην το λες...εγώ για παράδειγμα βλέπω ελάχιστη τηλεόραση.ποτέ το μεσημερι ειδικά.Μονο το βράδυ πρωτού πάω για ύπνο , μπορεί να βάλω κάποιο απο τα : σταρ , μεγκα , αλφα , σκαι να δω καμια ταινεια , σειρα ή εκπομπή. μαξ την ημέρα 2 ώρες...εκτος κι αν ξενυχτησω παρεα με τηλεοραση και πριγκηπα....

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 24 Ιαν 2008 22:32

Προσωπικά δουλεύω από 9:00 μέχρι 17:00 και βάλε. Μετά φαγητό (εκεί στα πεταχτά αν είναι ανοιχτή η TV ότι δω), παιδί, γυναίκα.... έπειτα κάνα WOW που παίζω αυτή την περίοδο ή έξοδος... ΑΝ δω τηλεόραση θα είναι την ώρα που πάω για ύπνο (1:00 με 2:00 δλδ)... και αυτό κάνα ΣΚΑΙ, Μακεδονία (κάνα Ripley ή κάνα ντοκυμαντέρ) ή κρατικά... ακόμα και ταινίες σε DVD έχω να δω πολύ καιρό, που κάποτε έβλεπα...
Προτιμώ τον υπολογιστή για κώδικα (ΑΝ έχω κεφάλι μετά τη δουλειά), σερφάρισμα ή gaming στο σπίτι, παρά το χαζοκούτι...
Πρέπει να είμαι από ότι κατάλαβα από τους ελάχιστους Έλληνες που δεν έχουν δει Παρά 5 και κάτι Αμερικάνικες σειρές της μόδας με νησιά, φυλακές και τέτοια...

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 24 Ιαν 2008 22:42

Μεχρι το Παρα 5 μοιαζουμε...

Αλλα αυτο π ειπες κατι με νησιααα...κατι με φυλακες....και τετοια....αχμ...that rings a bell...μεγάλη καμπανα όμως :p :lol:

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 24 Ιαν 2008 23:02

Έχω αρκετούς γνωστούς που έχουν φάει κόλημα με αυτές τις σειρές... το ένα με τα νησιά το είχα πετύχει μια δόση σε ένα κρατικό κανάλι, είχα δει αποσπάσματα... δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Το άλλο με τις φυλακές έχω διαβάσει και στο νετ καλά λόγια, αλλά δεν έτυχε να δω κανένα.
Είναι και κάνα δυο τρία ακόμα που μου λένε φίλοι μου ότι αξίζουν...
Εμένα μόνο "Tα φιλαράκια" μου άρεσαν σαν σειρά, και ευχαρίστως μπορώ να βλέπω επαναλήψεις όποτε και αν τύχει. Απίθανη σειρά... και δεν τα έχω δει όλα, αλλά που θα πάει :)

Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από The Razor » 24 Ιαν 2008 23:17

Οκ..... :wink:
Και εγώ στο prime time βλέπω μόνο τηλεόραση και αθλητικά αν έχει!
Dimsis, πρέπει να λές για το lost και το prison break! Δεν τα έχω παρακολουθήσει πολλές φορές...γενικά δεν με εντυπωσιάζουν οι αμερικάνικες σειρές...εκτος απο τα φιλαρακια που τα έχω δει όλα καμια εκατοστή φορές! :P

Απλά, λέω ότι είναι πολύ λίγοι αυτοί που δεν βλέπουν τηλεόραση ΚΑΘΟΛΟΥ για μια μέρα! :oops:
Αλλά ας μην λέμε μόνο κακά, η τηλεόραση έχει και ποιοτικά πράγματα! :D

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 24 Ιαν 2008 23:19

Πιστεύω οτι στα επόμενα 10χρονια που θα συνεχιζει να το δειχνει το σταρ , θα τα δεις ολα ;)

Το PB το έκοψα στα πρωτα επεισοδια του 3ου κυκλου...δεν είχα χρόνο και βαρέθηκα....

edit : Γιωργο , έχει τύχει να μην δω τηλεόραση καθόλου μια μερα ;)

Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από The Razor » 24 Ιαν 2008 23:22

Και εγώ βρε! Απλά δεν είναι το πιο συνηθισμένο για μένα... (μάλλον είμαι couch potato! :P )

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες