joomla site (Hosting + τιμολογηση)

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
panos23

Δημοσίευση από panos23 » 25 Ιαν 2008 00:56

Γεια σας
Σε λιγο καιρο θα φτιαξω ενα site με joomla για μια εταιρεια με οπτικα ειδη

1)Το site θα κατασκευαστει ως εταιρικο προφιλ κ μονο (δεν θα υπαρχουν δλδ δυνατοτητες αγορας) Ποσα χρηματα (ενδεικτικα) να ζητησω (δεδομενου οτι ειναι δωρεαν η υλοποιηση απλα θα βαλω κειμενο,εικονες,κ κανα flash banner) ??

2)Ποια εταιρια θα μου προτεινατε για να μου καταχωρησει σε linux server της το joomla site?? (μαζι με domain) (πχ [url=http://www.dnhost.gr/prices/hosting-basic.php]αυτη[/url] καλη δεν ειναι ?? )

3) ή μηπως θα ηταν καλυτερα να μπει το site σε free server (χωρις διαφημισεις) πληρωνοντας η εταιρεια μονο το domain?? (για να τους ερθει πιο φτηνα)

Θα ειναι απο τις πρωτες μου προσπαθειες οποτε καθε βοηθεια δεκτη

Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 25 Ιαν 2008 11:50

1) Kanto tzampa i zita mono ta eksoda sou (px an agoraseis fotografies).
An ta keimena tha einai dika sou kai de tha sou ta steiloun oi "pelates" sou tote zita kati parapanw.
Mias kai twra arxizeis kai den exeis portfolio se endiaferei prwta na kaneis portfolio kai na matheis 5 pramata kai meta na arxiseis na zitas xrimata.

2) Gia hosting sou protinw hyperhosting.gr.
An kai sxetika akrivh se sxesh me tis ksenes to atomo pou exei tin etairia endiaferete gia tous pelates tou kai den einai "st'arxidistis" san merikous allous pou exoun etairies hosting Ellada.

3) 2 kordonakia gia gialia an poulisei h etairia to mina ta vgazei ta eksoda tou hosting.
Giati thes na pas kapou pou de sou prosferoun kamia eggiish oti to site sou tha einai online ?

Άβαταρ μέλους
kwstas_pap

Δημοσίευση από kwstas_pap » 25 Ιαν 2008 16:51

kita o tzampas exi pethani.
parolafta peksto diplomatika. kai kala oti tha epernes lefta ala gia X logous (skepsou kati kalo) tha kanis poli kaliteri timi ktl ktl..
sto telos pare ta eksoda sou kai vgale kai ena 10% toulaxiston..

apo tin ali i dimiourgia portfoliou den ine kai toso simadiki an den exi skopo na anaptixthis san super eteria.
an o stoxos sou ine na ksepetas 1-2 site to mina tote ftiaxnodas 2-3 site dikon sou (ala na ine tis prokopis kai oxi home pages) o enas tha feri ton alo.
i pio poles doulies gia tous mikrous ginode meso gnorimion para meso diafimisis (apo portfolio , eteriko site kai ales saltses)

sxetika me to hosting sou protino tin intechs.gr
oses fores exo sinergasti ine pada AMESOS apiko.
mou etixan kai 1-2 straves me kati periergous poy thelane metafora domain kai kati "koula" provlimata me DNS kai i tipi anelaban amesos drasi xoris kan na ixan tin efthini (ixan blehti poli sti mesi)..

genika den exo logo na alakso hosting..
den to poliepsaksa otan ksekinisa.. etixe kai epesa pano tous kai vgikan tzami.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 25 Ιαν 2008 20:22

Για εύρεση webhosting διάβασε και το εξής άρθρο:

http://www.coderz.gr/?p=4

panos23

Δημοσίευση από panos23 » 25 Ιαν 2008 23:25

Παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες
Το επαγγελμα μου δεν ειναι web designer.Απλα ασχολουμε....
Απλα η προταση ηρθε απο μια γνωστη μου η οποια δουλευει στην εταιρεια οπτικων κ μου ειπε να την αναλαβω
Απλα δεν ξερω για το κοστος...

dussios

Δημοσίευση από dussios » 26 Ιαν 2008 15:59

To πιο φτηνό hosting που τα έχει όλα

200mb και όλα τα άλλα απεριόριστα μόνο με 1 ευρώ

και με ελληνική και άμεση υποστήριξη

www.hotpixels.gr

brun00

Δημοσίευση από brun00 » 09 Φεβ 2008 00:48

panos23 έγραψε:2)Ποια εταιρια θα μου προτεινατε για να μου καταχωρησει σε linux server της το joomla site?? (μαζι με domain) (πχ αυτη καλη δεν ειναι ??)
Η πρώτη σου επιλογή είναι και η πιό καλή νομίζω είναι από τις 2-3 πιό παλιές στο χώρο και εγώ είμαι ικανοποιημένος γιατί έχουν πολύ καλό support.

N3ptun3

Δημοσίευση από N3ptun3 » 11 Φεβ 2008 07:35

Figaro έγραψε:2) Gia hosting sou protinw hyperhosting.gr.
An kai sxetika akrivh se sxesh me tis ksenes to atomo pou exei tin etairia endiaferete gia tous pelates tou kai den einai "st'arxidistis" san merikous allous pou exoun etairies hosting Ellada.
www.hyperhosting.gr και επό εμένα για τους ίδιους ακριβώς λόγους ... 8)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης