Ιδιαιτερα μαθηματα στο Photoshop (Ζητηση)

Εκπαιδευτικά θέματα σχετικά με την επιστήμη των υπολογιστών και γενικά θέματα γύρω από την εκπαίδευση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
tzitzasg

Δημοσίευση από tzitzasg » 30 Ιαν 2008 09:10

Γεια σας. Ζητω καποιον να παραδιδη μαθηματα photoshop για προχωρημενους σε Αθηνα-Αμπελοκηπους. Το ζητουμενο θα ειναι γυρω απο στησιμο εντυπου ..... Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
Cypriot

Δημοσίευση από Cypriot » 06 Νοέμ 2010 15:24

Δες λίγο και το elislasop.com

Άβαταρ μέλους
ChristopherV
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ChristopherV » 06 Νοέμ 2010 21:53

Το eArtboard.com παρέχει ιδιαίτερα μαθήματα Photoshop. http://www.eartboard.com/

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 07 Νοέμ 2010 08:14

Εχω την εντύπωση ότι το photoshop είναι ακατάλληλο για έντυπο. Δες μήπως με το illustrator κάνεις δουλειά πιο εύκολα και είναι αυτό που χρειάζεσαι να μάθεις.

Άβαταρ μέλους
adams
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adams » 07 Νοέμ 2010 09:43

Το photoshop όπως αναφέρθηκε δεν έιναι το σωστό εργαλείο για σχεδιασμό εντύπων, χρειάζεσαι illustrator-indesign για σωστό workflow.

Άβαταρ μέλους
ChristopherV
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ChristopherV » 07 Νοέμ 2010 12:35

Το σωστό εργαλείο κρίνετε από το ύφος του εντύπου. Ανάλογα το έντυπο (αν περιέχει γραμμικά στοιχεία, φωτογραφίες, που και πως θα αναπαραχθεί κ.τ.λ.) κάνουμε και την κατάλληλη επιλογή του προγράμματος/ων.

Συγκεκριμένα τα 3 αυτά προγράμματα (Photoshop, Illustrator, InDesign) εξυπηρετούν διαφορετικούς σκοπούς.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 07 Νοέμ 2010 12:49

από το 2008 ελπίζω να έχει μάθει κάτι.. :p
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cypriot

Δημοσίευση από Cypriot » 07 Νοέμ 2010 15:02

LoL

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 07 Νοέμ 2010 16:42

cordis έγραψε:από το 2008 ελπίζω να έχει μάθει κάτι.. :p
τελικά εκείνος είχε μπει μόνο για να βρει καθηγητή από ότι κατάλαβα ( και από ότι βλέπω τα 2 μηνυματά του ) :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Jung

Δημοσίευση από Jung » 10 Νοέμ 2010 18:55

Γιατί δεν προτιμάτε καλύτερα κάποιο online tutorial ; Εμένα προσωπικά με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ. Μαζί με πρακτική άσκηση πιστεύω ότι θα σε καλύψουν.
Σου προτείνω τις εξής σελίδες : lynda.com και vtc.com

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Δημοσίευση από GARAGE667 » 23 Δεκ 2010 00:44

Θα μιλήσω και εγώ από προσωπική εμπειρία. Το Photoshop μπορεί να μοιάζει τρομακτικό στη χρήση λόγω των πολλαπλών εργαλείων που εμφανίζονται στο interface του, είναι όμως απρόσμενα εύκολο να το διδαχθείς μόνος σου. Αρκεί μία παιχνιδιάρικη διάθεση για μουτζούρα!!!Ξέρω ακούγεται αστείο, αλλά πιστέψτε με αν απλά ρίξετε μέσα μια φωτογραφία και αρχίσετε να δοκιμάζετε το κάθε εργαλείο πάνω της για να κατανοήσετε μόνοι σας τη λειτουργία τους, θα εκπλαγείτε με τα όσα θα διαπιστώσετε οτι μπορείτε να κάνετε!Άλλωστε, η εμπειρία θα κάνει τη δουλειά σας ποιοτική και αυτή δεν διδάσκεται. Αφιερώστε απλά λίγο χρόνο την ημέρα και λίγη καλή διάθεση!

Άβαταρ μέλους
ChristopherV
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ChristopherV » 23 Δεκ 2010 17:22

GARAGE667 έγραψε:Θα μιλήσω και εγώ από προσωπική εμπειρία. Το Photoshop μπορεί να μοιάζει τρομακτικό στη χρήση λόγω των πολλαπλών εργαλείων που εμφανίζονται στο interface του, είναι όμως απρόσμενα εύκολο να το διδαχθείς μόνος σου. Αρκεί μία παιχνιδιάρικη διάθεση για μουτζούρα!!!Ξέρω ακούγεται αστείο, αλλά πιστέψτε με αν απλά ρίξετε μέσα μια φωτογραφία και αρχίσετε να δοκιμάζετε το κάθε εργαλείο πάνω της για να κατανοήσετε μόνοι σας τη λειτουργία τους, θα εκπλαγείτε με τα όσα θα διαπιστώσετε οτι μπορείτε να κάνετε!Άλλωστε, η εμπειρία θα κάνει τη δουλειά σας ποιοτική και αυτή δεν διδάσκεται. Αφιερώστε απλά λίγο χρόνο την ημέρα και λίγη καλή διάθεση!
Για προσωπική χρήση θα συμφωνήσω ότι αν αφιερώσει κάποιος χρόνο και έχει την διάθεση θα μάθει κάποια βασικά πράγματα μόνος του, αφού φυσικά συμβουλευτεί και κάποια βοηθήματα όπως βιβλία, tutorials κ.τ.λ. Για επαγγελματική χρήση όμως που οι απαιτήσεις είναι πιο εξειδικευμένες είναι απαραίτητη η εκπαίδευση από κάποια σχολή, ιδιαίτερα μαθήματα κ.τ.λ.

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 24 Δεκ 2010 02:22

GARAGE667 έγραψε:Θα μιλήσω και εγώ από προσωπική εμπειρία. Το Photoshop μπορεί να μοιάζει τρομακτικό στη χρήση λόγω των πολλαπλών εργαλείων που εμφανίζονται στο interface του, είναι όμως απρόσμενα εύκολο να το διδαχθείς μόνος σου. Αρκεί μία παιχνιδιάρικη διάθεση για μουτζούρα!!!Ξέρω ακούγεται αστείο, αλλά πιστέψτε με αν απλά ρίξετε μέσα μια φωτογραφία και αρχίσετε να δοκιμάζετε το κάθε εργαλείο πάνω της για να κατανοήσετε μόνοι σας τη λειτουργία τους, θα εκπλαγείτε με τα όσα θα διαπιστώσετε οτι μπορείτε να κάνετε!Άλλωστε, η εμπειρία θα κάνει τη δουλειά σας ποιοτική και αυτή δεν διδάσκεται. Αφιερώστε απλά λίγο χρόνο την ημέρα και λίγη καλή διάθεση!
+1
Και εγώ πριν 1 χρόνο δεν ήξερα τίποτα από photoshop και μέσα σε αυτό το διάστημα μόνος μου, με tutorials και e-books έχω μάθει διάφορα που με έχουν βοηθήσει! Και συνεχίζω... :)
Αν υπάρχει θέληση όλα γίνονται! :P
Εικόνα

liliF

Δημοσίευση από liliF » 17 Σεπ 2011 04:22

Πολυ καλο site για γρήγορη και σωστη εκμάθηση photoshop μεσω online μαθηματων ειναι το
www.xxx-studies.com
Checkarete to!

liliF

Δημοσίευση από liliF » 22 Δεκ 2011 12:47

Για εκμάθηση Photoshop μπορείς να δεις στο http://www.xxx-studies.com . Πολύ καλό και συνεχώς αναπτυσόμενο site!
[/u]

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ημερίδες, Σεμινάρια & Θέματα Εκπαίδευσης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης