δωρεάν πρόγραμμα εύρεσης σφαλμάτων στον Η/Υ

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
mavrogatos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mavrogatos » 09 Φεβ 2008 16:15

Τελικά εχθές βρέθηκε τι έφταιγε για το πρόβλημα.
Ήταν ένας μόνιμα συνδεδεμένος με USB φορητός σκληρός δίσκος αφού αποσυνδέθηκε το ξεκίνημα επανήλθε στους σωστούς και ικανοποιητικούς χρόνους.

Άβαταρ μέλους
serpen

Δημοσίευση από serpen » 10 Φεβ 2008 10:22

Εγώ παντως επιδιόρθωση των windows με το cd δεν θα έκανα ποτε. Αν το λειτουργικό έχει πρόβλημα τόσο σοβαρό που να επηρεάζει το χρήστη τότε το φορμάτ είναι μονόδρομος... Και τα δικά μου windows έχουν προβληματάκια μετά από 1 χρόνο λειτουργίας, πχ κάποια προγράμματα δεν μπορούν να μπούν (σφάλμα στο install), αλλά βαριέμαι να κάνω φορμάτ ακόμα... :)
Πάντως δοκίμασε να κάνεις τα εξείς:
α) έναρξη/εκτέλεση γράφεις %temp% enter και σβήσε ότι υπάρχει εκεί μέσα με shift+delete
β) μπες στο c:/windows/prefetch και επίσης σβήσε οτι υπάρχει σε αυτό το φάκελο. και κάνε επανεκίνηση

mavrogatos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mavrogatos » 10 Φεβ 2008 10:33

Ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις, το πρόβλημα που είχα το έλυσα όπως ήδη το έγραψα εψές.
Παρόλο που τα windows, τα έχω πάνω από χρόνο δεν έχω πρόβλημα με αυτά, έχω ξανακάνει επιδιόρθωση τους ακόμη μια φορά και το πρόβλημα των ενημερώσεων το έλυσα με το τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Microsoft.
Το φορμάτ επειδή σε άλλον Η/Υ το έκανα πολλές φορές γιατί τότε μάθαινα και την πατούσα τακτικά! :o :( έτσι ξέρω πόσο μίζερο είναι να επαναφέρω τον Υ. σε κατάσταση που με εξυπηρετεί.

Αυτές τις εντολές-κινήσεις που με γράφεις, επειδή δεν είμαι και υπέρ-ειδικός στους υπολογιστές είμαι σκεπτικός να τις ακολουθήσω, "επιμένεις" να τα κάνω;;;;;
και γιατί να τα κάνω τι θα επιφέρουν;;;;

Πάντως το φορμάτ μόνο που το σκέφτομαι τρελαίνομαι, και βέβαια αν χρειαστεί, κάτι που πραγματικά το απεύχομαι, θα το κάνω.

Αφού έκανα και επέκταση της μνήμης τώρα φυσάει και τον απολαμβάνω.

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 13 Φεβ 2008 16:17

δεσ εδω πριν πας σε τεχνικο

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=34486
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες