SEO με αποδείξεις

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από cordis » 13 Φεβ 2008 16:18

Θα μπορούσατε να εμπιστευτείτε το SEO σας σε κάποιον που δεν είναι στην πρώτη σελίδα του Google στο keyword [google]SEO[/google]; έστω στα Ελληνικά αποτελέσματα...

Τι Search Engine Optimization πουλάει κάποιος που δε μπορεί να φτιάξει ούτε το δικό του;

Υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα που να είναι πραγματικά SEO expert και να μη πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από scoobby » 13 Φεβ 2008 16:32

Εχεις δικαιο τουλαχιστον στο google.gr datacenter θα πρεπει να εμφανιζεται για να σου πουλαει σεο.
Αλλα οι ποιο πολοι ειναι μπακαληδες μονο απο το πως εχουν τον τιμοκαταλογο τους και το τι παρεχουν φενεται,δεν χρειαζεται να ψαξεις τα περεταιρω :)

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από hik-hok » 13 Φεβ 2008 18:03

cordis έγραψε:Θα μπορούσατε να εμπιστευτείτε το SEO σας σε κάποιον που δεν είναι στην πρώτη σελίδα του Google στο keyword [google]SEO[/google]; έστω στα Ελληνικά αποτελέσματα...

Τι Search Engine Optimization πουλάει κάποιος που δε μπορεί να φτιάξει ούτε το δικό του;

Υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα που να είναι πραγματικά SEO expert και να μη πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες;
καλα τώρα γιατι μου το χαλάς ? :cry::cry::cry:

απο πάντα είχα αυτή την σκέψη για τους SEO Experts αλλα έλεγα να μην την γράψω γιατι ποιος ξέρει τι αντιδράσεις θα προκαλούσε

Τωρα πια δεν μένει παρα να περιμένω να δώ :P:P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hik-hok την 13 Φεβ 2008 18:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από manolism » 13 Φεβ 2008 18:17

Η δική μου η απορία είναι η εξής:

Έστω ότι έχω μία εταιρεία hosting και πλερώνω να βγω πρώτος με την λέξη hosting.

Μπορεί κάποια από αυτές τις εταιρείες να το εγγυηθεί. (Χλωμό)

Και υποθετικά το κάνει και μετά από μία βδομάδα ένας άλλος SEO expert βάζει άλλη εταιρεία με το ίδιο keyword πρώτη.

Τι γίνεται τότε; Επιστροφή χρημάτων;

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από scoobby » 13 Φεβ 2008 19:10

lunarmedia έγραψε:Η δική μου η απορία είναι η εξής:

Έστω ότι έχω μία εταιρεία hosting και πλερώνω να βγω πρώτος με την λέξη hosting.

Μπορεί κάποια από αυτές τις εταιρείες να το εγγυηθεί. (Χλωμό)

Και υποθετικά το κάνει και μετά από μία βδομάδα ένας άλλος SEO expert βάζει άλλη εταιρεία με το ίδιο keyword πρώτη.

Τι γίνεται τότε; Επιστροφή χρημάτων;

Τι εννοεις πρωτη?? πρωτο αποτελεσμα πρωτη σελιδα?ουτε αυτοι που ξερουν τα βασικα δεν προκειτε να σου πουν πρωτη σελιδα,πρωτο αποτελεσμα,ουτε για αστειο δεν παιζει αυτο.
:pint:
Τελος παντων αυτα που λετε απαιτουν χρονο και χρημα και συνεχη προσπαθεια και μιλαμε παντα για τον ευκολο .gr datacenter. Οποτε οι αποριες που εκφραζεται δεν υφιστανται απο την αρχη. :hammer:
(Να σημειωσω οτι ουτε πουλαω σεο ουτε σκεφτομαι να πουλησω στο μελλον) :naughty:

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από manolism » 13 Φεβ 2008 19:30

Τότε τι θα σου πουν;

Υποτίθεται ότι γι' αυτό πας σε αυτούς. Για να σε ανεβάσουν

Δηλαδή στην τύχη θα παίξουν και άμα κάτσει;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από cordis » 13 Φεβ 2008 21:23

scoobby έγραψε:Οποτε οι αποριες που εκφραζεται δεν υφιστανται απο την αρχη. :hammer:
ποιες από τις απορίες μας δεν υφίστανται και γιατί; μήπως δεν υπάρχουν εταιρείες που το πουλάνε; από την στιγμή που το πουλάνε δε πρέπει να έχουμε απορίες περί αυτού; το SEO είναι κάτι του στιλ "πίστευε και μη ερεύνα;".
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
dik_

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από dik_ » 13 Φεβ 2008 21:34

Έχω την εντύπωση ότι πολλές σε χρεώνουν αφού σε ανεβάσουν, no results no fee δηλαδή.

Τώρα αν ξαναπέσεις μετά δεν ξέρω τι γίνεται...

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από manolism » 13 Φεβ 2008 21:45

Δηλαδή δουλεύουν κάποια άτομα κάποιες ώρες με κίνδυνο να μην πληρωθούν.

Γιατί δεν μιλάμε για 5 λεπτά δουλειά. Απαιτούνται πολλές εργατοώρες.

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από Giannis78 » 13 Φεβ 2008 22:16

me tipota den ginete ayto.
Ayto pou ginete einai :

Paketo SEO Bronze -- 400,00€ :
Το πακέτο αυτό απευθύνεται στον πελάτη που επιθυμεί να καταχωρήσει και να ξεκινήσει την προώθηση του δικτυακού του τόπου (κυρίως μικρά websites).
Καταχωρίστε τώρα τον δικτυακό σας τόπο στις σημαντικότερες Ελληνικές και Διεθνείς μηχανές αναζήτησης (π.χ. Google, Yahoo, Msn) και αυξήστε την επισκεψιμότητα στο website σας.
Με την αγορά του πακέτου SΕΟ Bronze Plan, σας προσφέρουμε τις βασικές υπηρεσίες ανάλυσης, βελτιστοποίησης και οργανικής προώθησης του δικτυακού σας τόπου.
prota plironeis kai meta se ftiaxnoun.

Ego ksero pos mporei kai h idia h google na sou pei ela na sou ftiakso ego tin kampania sou me proipothesi oti exei "ligo" psilo tziro.... kai etsi sto prosarmozei sta kalitera epipeda kai den xriazese kapion eidiko.
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από scoobby » 13 Φεβ 2008 22:25

Ναι γι αυτο υπαρχουν για να σε ανεβασουν αλλα αφου προφανως δεν ειναι στο χερι τους να πας σε καποια συγκεκριμενη θεση η να μεινεις σε αυτην τη θεση δεν πρεπει ουτε εσυ που το ζητας,και ποσο μαλλον αυτοι που το προσφερουν να το θεσουν απο τετοια βαση.
Και προσεχτε οταν λεμε σεο εννοουμε να το κανουν φιλικο προς της μηχανεσ και να του κανουν οπτιμαιζντ για καποιες συγκεκριμενες λεξεις κλειδια.Αυτα σημαινει δουλεια και ονσαιτ και εκτος αυτου.Θελει χρονο χρημα γνωσεις και δουλεια πριν απο την υπαρξη του σαιτ για να εχεις τα επιθυμητα αποτελεσματα.
Εγω ας πουμε πιστευω οτι σε 2-3 μηνες το πολυ μπορω να φτασω στην πρωτη σελιδα του γκουκλ.γρ για τον ορο σεο στα αγγλικα,μετα θα με εμπιστευοσασταν και θα πληρωνατε να σας κανω σεο στο σαιτ σας λεγωντας σασ απο την αρχη ουτε εγω δεν σασ εγγυουμε τιποτα?
Με λιγα λογια θελω να πω οτι το σεο ειναι ολοκληρη επιστημη,εχει 1000 παραμετρους ειναι ρευστο και δεν εχει καμμια εγγυηση αποτελεσματος.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από scoobby » 13 Φεβ 2008 22:31

cordis έγραψε:
scoobby έγραψε:Οποτε οι αποριες που εκφραζεται δεν υφιστανται απο την αρχη. :hammer:
ποιες από τις απορίες μας δεν υφίστανται και γιατί; μήπως δεν υπάρχουν εταιρείες που το πουλάνε; από την στιγμή που το πουλάνε δε πρέπει να έχουμε απορίες περί αυτού; το SEO είναι κάτι του στιλ "πίστευε και μη ερεύνα;".

κορντις μιλουσα για της αποριες του λουναρμεντια γιατι απο οτι καταλαβα
ξερει απο σεο οσα ξερω εγω απο css (εγω απο αυτο δεν ξερω τιποτα) :wink:

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από scoobby » 13 Φεβ 2008 22:36

Giannis78 έγραψε:me tipota den ginete ayto.
Ayto pou ginete einai :

Paketo SEO Bronze -- 400,00€ :
Το πακέτο αυτό απευθύνεται στον πελάτη που επιθυμεί να καταχωρήσει και να ξεκινήσει την προώθηση του δικτυακού του τόπου (κυρίως μικρά websites).
Καταχωρίστε τώρα τον δικτυακό σας τόπο στις σημαντικότερες Ελληνικές και Διεθνείς μηχανές αναζήτησης (π.χ. Google, Yahoo, Msn) και αυξήστε την επισκεψιμότητα στο website σας.
Με την αγορά του πακέτου SΕΟ Bronze Plan, σας προσφέρουμε τις βασικές υπηρεσίες ανάλυσης, βελτιστοποίησης και οργανικής προώθησης του δικτυακού σας τόπου.
prota plironeis kai meta se ftiaxnoun.

Ego ksero pos mporei kai h idia h google na sou pei ela na sou ftiakso ego tin kampania sou me proipothesi oti exei "ligo" psilo tziro.... kai etsi sto prosarmozei sta kalitera epipeda kai den xriazese kapion eidiko.

Να ενα παραδειγμα μπακαλικου.Δεν υποσχετε τιποτα,δεν κανει τιποτα,δεν σου προσφερει τιποτα.Αν θελω να με βρουν οι μηχανες αναζητησεις βαζω 2-3 λινκ προς το σαιτ μου και αυτο ηταν.

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από hik-hok » 13 Φεβ 2008 23:04

scoobby έγραψε:Με λιγα λογια θελω να πω οτι το σεο ειναι ολοκληρη επιστημη,εχει 1000 παραμετρους ειναι ρευστο και δεν εχει καμμια εγγυηση αποτελεσματος.
1000 παραμέτρους θα επικαλεστώ κι εγώ τότε για να μην πληρώσω τον SEO master αν δεν φέρει το αποτέλεσμα που θα του έχω ζητήσει.

Οι απαντήσεις όσων ασχολούνται με το SEO είναι σαν αυτές των μέντιουμ δηλαδή με διφορούμενο νόημα που να επιτρέπουν μετά να δώσουν την ερμηνεία που τους βολεύει.

Εγώ ξέρω οτι η σελίδα μου ειναι στα πρώτα 5 αποτελέσματα στο google στις περισσότερες κατηγορίες που με αφορούν (και δεν μιλάμε για την λέξη ζαβαρακατρανέμια) και δεν έχω πληρώσει για SEO δραχμή
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

SEO με αποδείξεις

Δημοσίευση από scoobby » 13 Φεβ 2008 23:19

Απλα στην ελλαδα οι περισσοτεροι(ναι ακομα και webmasters)δεν ξερουν τι ειναι!Εγω δεν υποστηριζω αυτους που πουλανε σεο(αντιθετα πιστευω οτι πουλαν φυκια για μεταξωτες κορδελες) αλλα το σεο σαν σεο.Οτι ας πουμε δεν ειναι η αστρολογια του ιντερνετ,αν καταλαβαινεται τι εννοω!
Τωρα εαν μιλαμε για την λεξη ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ με 135000 μονο αποτελεσματα
σε ενα ντομειν απο το 2003 με 4300 μπακλινκ το παραξενο θα ηταν να μην βρισκοταν στης πρωτες θεσεις οχι το να βρισκετα. ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες