Πρόβλημα με ADSL σύνδεση και Live Box της Lannet

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
sakas16v

Δημοσίευση από sakas16v » 19 Φεβ 2008 01:24

Καταρχήν καλησπέρα σ΄ όλους. Έχουμε με τον ξάδερφό μου ένα πρόβλημα με την σύνδεση ADSL της Lannet. Έχουμε το LiveBox και οι δύο και μάλιστα στην είδα ταχύτητα. Ο ξάδερφος όμως κάθε φορά που μπαίνει στο διαδίκτυο μετά από κάποιο χρονικό περιθώριο τον αποσυνδέει και αυτό γίνετε ακανόνιστα, δηλαδή κάποιες φορές τον πετάει μετά από μισή ώρα άλλες μετά από δύο ώρες και πάει λέγοντας η ιστορία. Το πρόβλημα αυτό το είχα και εγώ στην αρχή και είχα επικοινωνήσει με την Lannet και μου είπανε ότι το πρόβλημα προέρχεται από τον ΟΤΕ και ότι θα με πέρανε από εκεί για να μου επιβεβαιώσουν την επίλυση του προβλήματος όπως και έγινε αλλά όχι για την επιβεβαίωση αλλά για να μου πουν ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από την πλευρά τους. Παρ όλλ΄ αυτά όμως μετά από αυτήν την συνομιλία μου με τον υπάλληλο του ΟΤΕ το πρόβλημά μου λύθηκε. Το ίδιο πράγμα είπανε και στον ξάδερφό μου από την Lannet και ο υπάλληλος από τον ΟΤΕ πήρε και πάλη τηλ. αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η όχι αλλά ο ξάδερφος το live box με το pc το έχει συνδεδεμένο με usb ενώ εγώ με καλώδιο Ethernet. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει και πως θα μπορούσαμε να λύσουμε το πρόβλημα γιατί από την Lannet δεν μπορούμε πλέον να περιμένουμε λύση γιατί την τελευταία φορά μας έβγαλε άχρηστο το pc. Και αν παίζει ρόλο η πόλη είμαστε στην Ορεστιάδα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

sakas16v

Δημοσίευση από sakas16v » 26 Φεβ 2008 02:32

Και πάλη καλησπέρα.
Παιδιά ακόμη δεν έχουμε βρει λύση στο πρόβλημά μας και το ζήτημα έχει καταντήσει πολύ εκνευριστικό γιατί δεν μπορούμε να ανοίξουμε ούτε μια σελίδα στο διαδίκτυο τις περισσότερες φορές. Θα ήθελα ακόμη να ρωτήσω αν μπορεί και ξέρει κανείς αν θα μπορούσε να φταίει και ο Η/Υ αν θα πρέπει να προσέξουμε κάτι στο σύστημα ή γενικά. Ο Η/Υ είναι επταετίας.

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 26 Φεβ 2008 11:37

Μπορείτε να τσεκάρετε με ανταλλαγή των Modem αν θα λειτουργούν εντάξει; Έχω την αίσθηση ότι φταίει η σύνδεση usb

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες