Εφαρμογες προώθησης ιστοσελίδας...

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
djgpss

Δημοσίευση από djgpss » 22 Φεβ 2008 12:45

Γεια σας..Διαβαζουμε κατα καιρους για εφαρμογες προώθησης ιστοσελίδων στις μηχανες αναζήτησης.. Υπάρχουν ή ειναι δημιούργημα του "εμπορίου"??? Και αν ναι ας δωσει καποιος καποιες απο αυτες... (ονοματα)
ολα απο χέρι καμένα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 22 Φεβ 2008 14:43

αυτές οι εφαρμογές απλά σε καταχωρούν αυτόματα στις μηχανές αναζήτησης και στα directories. Ψάξε για [google]directory submitter[/google], θα βρεις πολλά και διάφορα.

Δεν έχουν εγγυημένα αποτελέσματα, αλλά για μαζική και ξεκούραστη καταχώριση είναι ότι πρέπει.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 22 Φεβ 2008 16:03

Φιλε μου βαλε 1-2 λινκ του σαιτ σου σε καλα σαιτ η νταιρεκτορι και αυτο ηταν οι μηχανεσ θα το βρουν...βαλε κιααλλα και οι μηχανες θα σε ανεβασουν στης πρωτες σελιδες.Οποτε μην ψαχνεις για προγραμματα.Μπορεις να το κανεις μονο σου σε 5 λεπτα και ισως χρειαστει να χαλασεις και καμμια 10αρια ευρω.

djgpss

Δημοσίευση από djgpss » 22 Φεβ 2008 16:18

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλα το θέμα έχει και τον σκοπό του... Βλεπουμε σε διάφορα site κατασκευαστων σελίδων να υπόσχονται άνοδο, κατοχύρωση κτλ, με εφαρμογες και μπλα μπλα μπλα...!!!

Πάντως καλό θα είναι ότι γνωρίζουμε να το κάνουμε γνωστό για να μη μας πιανουν "κότσο" μερικοί....
ολα απο χέρι καμένα

djgpss

Δημοσίευση από djgpss » 22 Φεβ 2008 21:40

Ευχαριστώ... Πιστεύω ότι έτσι δίνεται η δυνατότητα σε κάποιους να "εκμεταλλευτούν" κάποια χρήσιμα εργαλεία... :D
ολα απο χέρι καμένα

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 22 Φεβ 2008 22:01

Kalitera na prostheteis to link sou manually sto kathe directory pou thes para na xrisimopieis afta ta scripts.

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 23 Φεβ 2008 13:57

Το θέμα είναι ότι η προσθήκη στους καταλόγους δεν εξασφαλίζει αυτόματα την προώθηση μίας σελίδας στα αποτελέσματα της μηχανής. Πίσω από τη μηχανή δε βρίσκονται μόνο γρανάζια αλλά και ζωντανοί μηχανικοί οι οποίοι μπορούν ανά πάσα στιγμή να προσαρμόζουν τον τρόπο λειτουργίας της μηχανής. Εξάλλου είναι γενικά ευκολότερο να μπει μια σελίδα σε ένα κατάλογο, παρά να τη βγει αν η καταχώρηση αποδειχτεί περισσότερο βλαπτική παρά ωφέλιμη.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Φεβ 2008 15:11

έτσι... εγώ κάποια στιγμή χρειάστηκε να βγάλω από το profil μου σε άλλα forum το freestuff γιατί είχα πρόβλημα... αλλά εκεί μπορείς, στους καταλόγους δε μπορείς σε όλους... και περιαυτολογώντας ο κατάλογος του way.gr ( http://directory.way.gr/ ) δίνει αυτήν την δυνατότητα, όπως και την δυνατότητα αλλαγών μετά από έγκριση, φυσικά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

djgpss

Δημοσίευση από djgpss » 24 Φεβ 2008 04:22

Πάντως παιδιά την σελίδα μου την έχω καταχωρήσει σε αρκετους καταλόγους... αλλα αποτέλεσμα να σας πω... Δεν ειδα, περα του οτι καποιοι επισκέπτες μπήκανε από εκει...
ολα απο χέρι καμένα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Φεβ 2008 11:20

γιατί το θέμα είναι σε ποιούς, και πώς... ;)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 24 Φεβ 2008 11:26

cordis έγραψε:έτσι... εγώ κάποια στιγμή χρειάστηκε να βγάλω από το profil μου σε άλλα forum το freestuff γιατί είχα πρόβλημα... αλλά εκεί μπορείς, στους καταλόγους δε μπορείς σε όλους... και περιαυτολογώντας ο κατάλογος του way.gr ( http://directory.way.gr/ ) δίνει αυτήν την δυνατότητα, όπως και την δυνατότητα αλλαγών μετά από έγκριση, φυσικά.
Τι πρόβλημα υπήρχε και πώς κατάλαβες ότι υπήρχε;

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Φεβ 2008 11:43

κάπου στα μέσα του 2006 είχε χαθεί το fs από το google. δεν είχε γίνει banned, υπήρχε μόνο η κεντρική. Κι εκεί είχα αρχίσει να σφάζω διάφορα links μέχρι να δω τι συνέβη. Κάποια από αυτά ήταν του profil μου σε διάφορα forum.
- follow me @twitter

djgpss

Δημοσίευση από djgpss » 24 Φεβ 2008 12:28

π.χ Η σελίδα μου υπάρχει σε όλους τους καταλόγους που προτείνετε εσείς... εδώ και καιρό...
ολα απο χέρι καμένα

smiley

Δημοσίευση από smiley » 24 Φεβ 2008 12:38

πόσες αλλαγές από τότε μέχρι σήμερα στον google? άλλαξε πολύ ο γούγλης έγινε μαθηματικό ταλέντο δεν ξεγελιέται εύκολα και ούτε τιμωρεί στην ουσία απλά αξιολογεί κάπως καλύτερα (σε τόσα που πρέπει να ανταπεξέλθει) λαμβάνοντας υπόψη ένα π :wink: λυδιάστατο πλέγμα παραμέτρων...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες