Απορια σχετικα με τοπικς

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 17:14

Εχω μερικες αποριες να καταθεσω. δεν ξερω αν ειναι στο σωστο μερος αλλα το βαζω εδω γιατι εδω εκανα και τις δημοσιευσεις.
Εκανα μερικες δημοσιευσεις για διαφορες ειδησεις απο εγκυρες εφημεριδες και κλειδωθηκαν επειδη θεωρηθηκαν πολιτικου περιεχομενου. Δεν ειχαν εθνικιστικο ή προσβλητικο χαρακτηρα. Προκειται για διεθνη θεματα που αφορουν ολους μας και ηθελα να ακουσω τη γνωμη ανθρωπουν του Freestuff που εκτιμω ιδιατερα

Επειτα αυτες εξαφανιστηκαν.

Μπορω να εχω μια εξηγηση?

Ευχαριστω
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Φεβ 2008 17:20

Απο την στιγμη που εχουν πολιτικο περιεχωμενο ασχετα αν ειναι Ελληνικου η Διεθνους ενδιαφεροντος και επειδη η κοινοτητα μας δεν ειναι μονο αποκλειστικα απο Ελληνες και ειναι αντιθετα με τους ορους που εχουμε αποδεχθει με την εγγραφη μας καλως και κλειδωθηκαν

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 17:23

αυτους τους ορους που μπορω να τους διαβασω για να γνωρισω τι επιτρεπεται να δημοσιευω και τι οχι?

και ακομα γιατι εξαφανιστηκαν αφου πρωτα κλειδωθηκαν?
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από cordis » 22 Φεβ 2008 17:27

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=1188

στο footer κάθε σελίδας του FS "Όροι Χρήσης"
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Φεβ 2008 17:29

ακριβως κατω απο καθε τιτλο μηνυματος την ωρα που το δημιουργεις εχει το λινκ για να διαβασεις τους ορους συμφωνα με τους οποιους ειναι αποδεκτο ενα θεμα

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 17:32

Οι Moderators έχουν το δικαίωμα να "μετακινήσουν" οποιοδήποτε θέμα συζήτησης στην κατάλληλη περιοχή, καθώς και να αλλάξουν τον τίτλο του, εφόσον αυτό κριθεί απαραίτητο, "δικαιολογώντας" ωστόσο με μήνυμά τους την απόφασή τους αυτή.

- Το FreeStuff.gr διατηρεί το δικαίωμα για λόγους συντήρησης του server, στο οποίο φιλοξενείται, να προχωρεί κατά διαστήματα σε διαγραφή μηνυμάτων, ηλικίας 90 ημερών η γηραιότερων, μόνο σε ιδιαίτερα "κρίσιμες" περιπτώσεις.

- Εκφράσεις ρατσιστικών, εξτρεμιστικών ιδεών ή λεκτικές επιθέσεις σε κοινωνικοπολιτικές ή θρησκευτικές ομάδες δεν έχουν θέση στην ιστοσελίδα μας.

- Απαγορεύεται η αποστολή μηνυμάτων που περιέχουν προσβλητικό περιεχόμενο, θίγοντας και προκαλώντας τους υπόλοιπους χρήστες. Κάθε γνώμη -όσο ακραία και αν είναι- έχει δικαίωμα να ακουστεί, μπορεί όμως να εκφραστεί με πολλούς αποδεκτούς τρόπους και σίγουρα όχι μόνο με χρήση προσβλητικών λέξεων ή φράσεων.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 17:35

αυτο που ακομα δεν μου απαντησατε ειναι σε ποιο σημειο αναγραφεται οτι αναδημοσιευση πολιτικου ή διεθνους περιεχομενου ειδησεων απαγορευονται? Εφοσον αυτες δεν εχουν προσβλητικο περιεχομενο ή ρατσιστικο ή θιγει καθ'οποιονδηποτε τροπο τα δικαιωματα αλλων ανθρωπων?

και ακομα που αναγραφει οτι επιτρεπεται απο τους moderators να σβηνονται μηνυματα ακομα και 2 ωρες απο την δημοσιευση τους?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgemakaronis την 22 Φεβ 2008 17:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 17:37

το διαβασα ολο το κειμενο
απο εδω

πριν θεσω τα παραπανω ερωτηματα
Aristotle

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Φεβ 2008 17:48

- Εκφράσεις ρατσιστικών, εξτρεμιστικών ιδεών ή λεκτικές επιθέσεις σε κοινωνικοπολιτικές ή θρησκευτικές ομάδες δεν έχουν θέση στην ιστοσελίδα μας.
εαν ειχαμε το ελευθερο να σχολιασουμε το ποστ που εκανες θα εβρισκες πολλες αντιθετες γνωμες με την δικη σου και θα φταναμε σε σημειο να λεχθουν ισως φρασεις που δεν θα ηταν για να παραμεινουν και να τα διαβαζουν και αλλοι

καθως μερικοι απο εμας εχουμε μια διαφορετικη θεωρηση μερικων πραγματων και η γνωμη μας θα αναβε πολλα φυτιλια

υπαρχουν αλλα fora που μπορει καποιος να βαλει πολιτικα θεματα για συζητηση

και η δουλια των Mods ειναι να ελεγχουν εαν ειναι συμφωνα με τους ορους ολα τα νεα θεματα και καλως σβυνουν οτι ειναι εκτος , αλλιως ποιος ο λογος να παραμενουν On ??

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από GeoStuff » 22 Φεβ 2008 17:52

georgemakaronis έγραψε:αυτο που ακομα δεν μου απαντησατε ειναι που αναγραφει οτι πολιτικου ή διεθνους περιεχουμενου αναδημοσιευση ειδησεων απαγορευονται.Εφοσον αυτες δεν εχουν προσβλητικο περιεχομενο ή ρατσιστικο ή θιγει καθ'οποιονδηποτε τροπο τα δικαιωματα αλλων ανθρωπων?
Από όρους χρήσης... - Εκφράσεις ρατσιστικών, εξτρεμιστικών ιδεών ή λεκτικές επιθέσεις σε κοινωνικοπολιτικές ή θρησκευτικές ομάδες δεν έχουν θέση στην ιστοσελίδα μας.

Δεν λέω, σε καμία περίπτωση, ότι τα μηνύματά σου είχαν τέτοιο χαρακτήρα. Η ιστορία, και η εμπειρία των moderator του forum, υποδεικνύουν ότι κάθε φορά που έχει επιτραπεί τέτοια συζήτηση έχει ξεφύγει και μάλιστα με άσχημες επιπτώσεις.

Για τον λόγο αυτό, κάθε ευαίσθητο πολιτικό θέμα, όπως ΟΛΑ αυτά που έβαλες εσύ, διαγράφονται αυτόματα. Ίσως μια αναθέωρηση των όρων χρήσης είναι αναγκαία και συμφωνώ σε αυτό...

georgemakaronis έγραψε:και ακομα που αναγραφει οτι επιτρεπεται απο τους moderators να σβηνονται μηνυματα ακομα και 2 ωρες απο την δημοσιευση τους?
Ο ρόλος των moderator είναι να προσέχουν το φόρουμ... Αν μπορούσαμε θα σβήναμε τα μηνύματα που δεν πρέπει να δημοσιευθούν πριν ακόμα γραφτούν... Αλλά δυστυχώς δεν γίνεται...

Επίσης να σε παρακαλέσω όταν θα έχεις κάποια ένσταση για κάποια από τις πράξεις κάποιου διαχειριστή να επικοινωνείς μέσω pm και να μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις μέσω τέτοιων μηνυμάτων...

Δεν βοηθάνε ούτε την πρόοδο του φόρουμ ούτε την επίλυση του όποιου θέματος...

Ευχαριστώ...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 17:55

μα εγω δεν εξεφρασα γνωμη.Αναδημοσιευση ειδησης εκανα.. Απαγορευται αυτο?

Και απο φοβο μηπως καποιος/α γραψει ρατσιστικο λογο σβησατε τη δημοσιευση μου?

Δεν αρκουσε που την κλειδωσατε.?
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 17:59

Επίσης να σε παρακαλέσω όταν θα έχεις κάποια ένσταση για κάποια από τις πράξεις κάποιου διαχειριστή να επικοινωνείς μέσω pm και να μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις μέσω τέτοιων μηνυμάτων...

Δεν βοηθάνε ούτε την πρόοδο του φόρουμ ούτε την επίλυση του όποιου θέματος...

Ευχαριστώ...
δεν γνωριζω ποιος/α διαχειριστης/α μου διεγραψε τα τοπικς και δεν σκοπευω με αυτο το τοπικ να δημιουργησω εντυπωσεις αλλα νιωθω οτι προσβαλλεται η αξιοπρεπεια μου γιατι χωρις να παραβιαζω καποιον ορο του φορουμ που σεβομαι και εκτιμω τα μηνυματα μου διαγραφονται.

[/quote]
Aristotle

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Φεβ 2008 18:02

georgemakaronis έγραψε:μα εγω δεν εξεφρασα γνωμη.Αναδημοσιευση ειδησης εκανα.. Απαγορευται αυτο?
Και απο φοβο μηπως καποιος/α γραψει ρατσιστικο λογο σβησατε τη δημοσιευση μου?
Δεν αρκουσε που την κλειδωσατε.?
δεν απαγορευεται η αναδημοσιευση ειδησης αλλα το τι θα ακολουθουσε καθως ηταν θεμα που επερνε συζητηση και αν ειχαμε διαφορετικη γνωμη απο αυτο που ελεγε το θεμα και την λεγαμε θα γινονταν το ελα να δεις και μην παρεις !!

και καταλαβε επιτελους οτι θεματα με πολιτικες προεκτασεις δεν επιτρεπονται εδω !!!
και τα θεματα σου και τα δυο ειχαν πολιτικες προεκτασεις !!!!

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από GeoStuff » 22 Φεβ 2008 18:04

Γιώργο... Το θέμα είναι απλό...

ΔΕΝ επιτρέπονται πολιτικές συζητήσεις...

Η αξιοπρέπια σου θίγεται τώρα, πιστεύω, που κάνεις αυτή τη συζήτηση... είσαι αρκετά παλαιό μέλος για να ξέρεις ότι ΔΕΝ σβήνουμε ό,τι μας κατέβει στο κεφάλι αλλά πάντα κάνουμε ότι είναι καλύτερο για το φόρουμ...

Αν διαφωνείς με αυτό, λυπάμαι, αλλά αυτή είναι η στρατηγική των διαχειριστών και έτσι θα μείνει...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 18:05

και επιπλεον εκανα και μια δημοσιευση απο ενα ημειλ που μου ηρθε απο το Αμερικανικο Υπουργειο Εξωτερικων για μια δημοσια συζητηση σχετικα με την κριση στα Βαλκανια.
Εδωσα το λινκ που μου εσταλει για να μπορει οποιος ενδιαφερεται να κανει ερωτησεις στον πρεσβη των ΗΠΑ στην Ελλαδα και στον υπουργο εξωτερικων των ΗΠΑ και αυτοι θα μπορουσαν να απαντησουν σε συντομο χρονικο διασημα σε καθε ερωτηση.

Δηλαδη η γνωστοποιηση αυτη, θα μπορουσε να δημιουργησει αρνητικα σχολια για ποιον και για ποιο λογο?
Aristotle

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες