Απορια σχετικα με τοπικς

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από GeoStuff » 22 Φεβ 2008 18:08

Δηλαδή σοβαρά τώρα δεν βλέπεις πως μπορεί να προκαλέσει πολιτική διαμάχη αυτό το θέμα???
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Φεβ 2008 18:10

στο κατω κατω αυτο ειναι ενα τεχνολογικο φορουμ και τιποτα αλλο

οταν κανουμε διαφορες συζητησεις σε αυτο το σημειο παντα εχουν κατι το τεχνολογικο μεσα και αν οχι ειναι κατι που δεν θα φερει μεγαλη διχονια αναμεσα στα μελη

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 18:11

εγω εχω σπουδασει οικονομικα και ναυτιλιακα και μου αρεσει το φορουμ για αυτο και ασχολουμαι.Δεν εχω γνωσεις προγραμματων σχεδιασμου ιστοσελιδων αλλα εχω καλες γνωσεις πληροφορικης απο χομπυ, Ολα αυτα λοιπον, αποτελουν την μορφωση μου και βοηθαω οσο μπορω το φορουμ αυτο για τα θεματα που ειμαι γνωστης.
Μοιραζομαι τις αποψεις μου και στο βαθμο που μπορω προσφερω βοηθεια.
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 18:15

ειναι τεχνολογικο φορουμ αλλα ειναι και κατ επεκταση φορουμ. και αυτο σημαινει ανταλλαγη ιδεων. και δεν ειμαι ο μονος ο οποιος δημοσιευει ασχετου περιεχομενου πραγματα που δεν εχουν καμια σχεση με τα τεχνολογικα.

αν καποιος κανει προσβλητικο σχολιο να διαγραφεται το σχολιο του και οχι το θεμα που καποιος ανοιγει. για αυτο υπαρχει και το κουμπακι αναφορα μηνυματος για να μαθαινουν οι moderators αν ακολουθουνται οι κανονες του φορουμ και ποιος οχι.

συτο που εγινε σε εμενα ειναι λογοκρισια με το να διαγραψετε τα θεματα μου.
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 22 Φεβ 2008 18:16

Επίσης να σε παρακαλέσω όταν θα έχεις κάποια ένσταση για κάποια από τις πράξεις κάποιου διαχειριστή να επικοινωνείς μέσω pm και να μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις μέσω τέτοιων μηνυμάτων...
ΓεωΠράμα,
Καλο ειναι να λεμε καποια πραματα διμοσια.Μπορει να αφορα κι αλους αυτο που θελει να πει καποιος.
Δν νομιζω ότι τιθετε θέμα εντιπόσεων.

Σιγουρα εχει γίνει σαφές απο τους κανόνες του forum ότι απαγορεβετε κατι τετοιο.
Απο την άλη, το να γράψουμε ενα νεο που αφορα/ενδιαφερει αρκετο κοσμο δν ειναι και κακο.
Θα μπορουσε πχ να υπάρχει μια ενότιτα με θεματα επικερότιτας και απλα να υπάρχουν αναφορικά.
Να γράφει καποιος κάτι αλλα να μην υπάρχει η δινατότιτα απάντισης.

πχ εγω σκεφτομανε εδω και 2μέρες να βάλο Poll για το πχιο απο τα πέντε ονοματα θα σας κάλιπτε στο θεμα της ονομασίας των σκοποιων που προτιναν.
Απλα ένα Poll. χορις την δινατότιτα να απαντίσει καποιος και να γίνει μπερδεway το θέμα.
ή να γράψει κάπχιος ότι πχ εξελέγει πρόεδρος της America ο steve jobs και καποχιο αρθρο, αλλα χωρις να μπορει καποχιος να απαντίσει και να γίνει μπάχαλο.

(Ειναι μια πρόταση πάντος. μην πεσετε να με "φατε" παρακαλω. σιζιτιση κανουμε)

αν καποιος κανει προσβλητικο σχολιο να διαγραφεται το σχολιο του και οχι το θεμα που καποιος ανοιγει. για αυτο υπαρχει και το κουμπακι αναφορα μηνυματος για να μαθαινουν οι moderators αν ακολουθουνται οι κανονες του φορουμ και ποιος οχι.

Ελα.ιπαμε σιζιτιση κανουμε. μην το περνεις προσοπικα.
την δουλια τους κανουν οι mods Και πολι καλα μαλιστα.
Και σε εμενα το έχουν κάνει και σε αλους. δν πιραζει.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 18:19

το να μπορεις να κανεις ερωτηση στον υπουργο τον ΗΠΑ και στον Πρεσβη των ΗΠΑ το θεωρω πολυ σημαντικο και για αυτο εδωσα το λινκ που μου εστειλαν απο το υπουργειο. Αυτο μπορω να προσφερω και αυτο προσφερω.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Φεβ 2008 18:22

Connor MacLeod έγραψε:πχ εγω σκεφτομανε εδω και 2μέρες να βάλο Poll για το πχιο απο τα πέντε ονοματα θα σας κάλιπτε στο θεμα της ονομασίας των σκοποιων που προτιναν.
Απλα ένα Poll. χορις την δινατότιτα να απαντίσει καποιος και να γίνει μπερδεway το θέμα.\.
κουνα γερα το τσερβελο σου και ξεχνα το καθως μετα απο μερικα λεπτα θα σβυσει αυτο το poll αν το κανεις !!

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από NAT » 22 Φεβ 2008 18:22

Καλέ, ηρεμήστε. Φάτε καμιά σοκολατίτσα να γλυκαθείτε κ αφήστε τα αυτά. :P
.

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 18:23

Connor MacLeod έγραψε:

Ελα.ιπαμε σιζιτιση κανουμε. μην το περνεις προσοπικα.
την δουλια τους κανουν οι mods Και πολι καλα μαλιστα.
Και σε εμενα το έχουν κάνει και σε αλους. δν πιραζει.
ναι αλλα πουθενα δεν δινεται δικαιωμα στους moderators να σβηνουν τοπικς και μηνυματα που δεν παραβιαζουν ορους του φορουμ. δεν εβρισα ουτε ειπα ρατσιστικα σχολια.Δημοσιευσει εκανα και μου το διαγραψαν χωρις να με ενημερωσουν και χωρις να εχουν τετοιο δικαιωμα. Δεν ειμαι καποιο καινουργιο μελος που δεν ξερει τι κανει.
Επρεπε να υπηρχε ειδοποιηση και ενημερωση.

και οχι ετσι απλα σβηνουμε οτι ο georgemakaronis δημοσιευει.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από GeoStuff » 22 Φεβ 2008 18:25

Connor MacLeod έγραψε:
Επίσης να σε παρακαλέσω όταν θα έχεις κάποια ένσταση για κάποια από τις πράξεις κάποιου διαχειριστή να επικοινωνείς μέσω pm και να μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις μέσω τέτοιων μηνυμάτων...
ΓεωΠράμα,
Καλο ειναι να λεμε καποια πραματα διμοσια.Μπορει να αφορα κι αλους αυτο που θελει να πει καποιος.
Δν νομιζω ότι τιθετε θέμα εντιπόσεων.
Αν ήθελε να το συζητήσει θα έστελνε ένα pm στον Cordis και τότε θα είχε την δυνατότητα να του πει για πιό λόγο θεωρεί ότι το μήνυμα διαγράφηκε λάθος...

Αυτό εδώ ΟΛΟ είναι μια κίνηση εντυπώσεων για την διάσωση της "χαμένης" του αξιοπρέπιας, όπως ο ίδιος δήλωσε...

Κόννορ μην με κάνεις να λέω τα ίδια... Θες να βάλεις τόπικ με θέμα τα Σκόπια??? Δεν ξέρεις τι θα ακολουθήσει???

Ευαίσθητα πολιτικά ζητήματα ΔΕΝ έχουν θέση εδώ...
georgemakaronis έγραψε:συτο που εγινε σε εμενα ειναι λογοκρισια με το να διαγραψετε τα θεματα μου.
Νομίζω ότι το παρατραβάς χωρίς λόγο... Αν θεωρείς ότι το φόρουμ ΔΕΝ σε αντιπροσωπεύει να σου θυμίσω ότι η συμμετοχή σου σε αυτό είναι δική σου επιλογή και μόνο...

Αν στην μια περίπτωση που θεωρείς ότι αδικήθικες πετάς όλες τις προηγούμενες που κάποιος από εδώ μέσα, ακόμα και αυτοί που κατηγορείς τώρα, σε βοήθησαν τότε ίσως πρέπει να αναθεωρήσεις μερικές απόψεις σου.

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 18:29

Σαφως και εγω βοηθησα αρκετους εδω μεσα και εσενα Γιωργο σε διαφορα τοπικς αλλα η λογοκρισια ειναι οταν καποιος δημοσιευει κατι που τον ενδιαφερει και τον απασχολει και αυτο με μιας διαγραφεται.Ουτε καν κλειδωνεται απο φοβο μηπως καποιος αλλος αρχισει τα ρατσιστικα και υβριστικα σχολια...
Aristotle

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Φεβ 2008 18:31

georgemakaronis έγραψε:συτο που εγινε σε εμενα ειναι λογοκρισια με το να διαγραψετε τα θεματα μου.
μα καλα ποτε θα καταλαβεις οτι ΔΕΝ ΕΣΒΥΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΘΕΜΑΤΑ αλλα θεματα που ειναι αντιθετα με τους ορους που ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗ ??????

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 18:33

και ξανα λεω οτι δεν γνωριζω ποιος μου εσβησε τα μηνυματα. αλλα τουλαχιστον θα μπορουσε να παραδεχτει το λαθος του, αν το θεωρει βεβαια λαθος..

αν οχι τοτε λυπαμαι αλλα δεν εχω θεση εδω μεσα.
(νιωθω προσβεβλημενος και πολλοι πιστευω οτι θα συμφωνησουν οτι εχω δικιο)
Aristotle

Άβαταρ μέλους
FotiSpeaking@

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από FotiSpeaking@ » 22 Φεβ 2008 18:33

fiskilis έγραψε:
Connor MacLeod έγραψε:πχ εγω σκεφτομανε εδω και 2μέρες να βάλο Poll για το πχιο απο τα πέντε ονοματα θα σας κάλιπτε στο θεμα της ονομασίας των σκοποιων που προτιναν.
Απλα ένα Poll. χορις την δινατότιτα να απαντίσει καποιος και να γίνει μπερδεway το θέμα.\.
κουνα γερα το τσερβελο σου και ξεχνα το καθως μετα απο μερικα λεπτα θα σβυσει αυτο το poll αν το κανεις !!

Ρε σεις...ήρεμα...
Εικόνα
Right now, as you read this,
7 Million people are having SEX!
And you're on the computer!
omg...you must be a psycho....

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από GeoStuff » 22 Φεβ 2008 18:34

Για κάποιο λόγο έχεις κολλήσει με την λογοκρισία...

Από την στιγμή που αποδέχεσαι τους όρους χρήσης και τους διαχειριστές αυτού του φόρουμ δεν θα έπρεπε να μιλάς για λογοκρισία...

Εγώ θεωρώ ότι αν υπήρχε λογοκρισία αυτή τη στιγμή και αυτό σου το θέμα θα είχε κλειδωθεί... Αλλά δεν ακολουθούμε τέτοιες τακτικές και θα έπρεπε να το ξέρεις αυτό και να το σέβεσαι...

Όπως είπα και πριν, αν είχες πρόβλημα με κάτι θα μπορούσες να στείλεις ένα pm στον Cordis και όλα θα είχαν λυθεί ήρεμα και όμορφα...

ΔΕΝ λογοκρίνουμε κανέναν... Προσπαθούμε να διατηρήσουμε ένα επίπεδο και πολιτικές συζητήσεις ΔΕΝ βοηθούν σε αυτό...

Για κάποιον λόγο αδυνατείς να καταλάβεις ότι το θέμα διαγράφηκε επειδή ήταν πολιτικό και όχι επειδή το έγραψες εσύ...

Χαλάρωσε και θα δεις ότι τελικά δεν είναι όλα όπως νομίζεις...

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης