Απορια σχετικα με τοπικς

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 19:15

Ωραια λοιπον, τα κλειδωσες..
και μετα γιατι σβηστηκαν?

και το τελαυταιο
http://palianea.blogspot.com/

γιατι σβηστηκε.

εχω δει πολλα τοπικ να κλειδωνουν για υβριστικο περιεχομενο ή για ρατσιστικο.

αλλα κανενα να σβηνεται γιατι καποιος ειπε να μοιραστει μια ειδηση

και στην τελικη αυτος που τα εσβησε ας μου πει το λογο:
σε ποιο ακριβως σημειο παραβιασα το φορυμ και επρεπε να σβηστουν?

το γεγονος οτι μπορει στο μελλον να προκαλεσουν αρνητικα σχολια δεν μου λεει κατι γιατι πολυ απλα αρνητικα σχολια μπορει να δημιουργηθουν απο οτιδηποτε.

πχ.και απο το βιβλιο ιστοριας και απο τα επισοδεια στην αθηνα κα.

και γιατι δεν σβηνουν τα αρνητικα σχολια και διαγραφουν ολο το θεμα?
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από Stathis » 22 Φεβ 2008 19:19

Ρε Γιώργο , χαλαρωσε ρε φιλε μου....

Το οτι σβηστηκε είναι άλλη ιστορια και καλυτερα να συννενοηθεις με προσωπικά μηνυματα γι αυτο , μια και δε χρειαζεται να το συζηταει ολο το φορουμ - κατα τη γνωμη μου - .

Τώρα γιατί κλειδώθηκε προφανές...Το μπλογκ περιέχει πολιτικό περιεχομενο και ως αποτέλεσμα θα ηταν ο σχολιασμός και η συζήτηση πανω σε αυτο...Οποτε είναι μονοδρομος, παλι σε πολιτική θα κατέληγε.

Αυτα απο εμένα , φιλικά παντα.

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 19:19

Εκφράσεις ρατσιστικών, εξτρεμιστικών ιδεών ή λεκτικές επιθέσεις σε κοινωνικοπολιτικές ή θρησκευτικές ομάδες δεν έχουν θέση στην ιστοσελίδα μας.

- Απαγορεύεται η αποστολή μηνυμάτων που περιέχουν προσβλητικό περιεχόμενο, θίγοντας και προκαλώντας τους υπόλοιπους χρήστες. Κάθε γνώμη -όσο ακραία και αν είναι- έχει δικαίωμα να ακουστεί, μπορεί όμως να εκφραστεί με πολλούς αποδεκτούς τρόπους και σίγουρα όχι μόνο με χρήση προσβλητικών λέξεων ή φράσεων.

και εγω εξεφρασα μια ειδηση χωρις προσβλητικο τροπο και παρολα αυτα διεγραφηκε.

Που ακριβως λεει οτι αυτο που δημοσιευσα ειναι αντιθετο με το φορουμ?
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 19:21

Stathis έγραψε:Ρε Γιώργο , χαλαρωσε ρε φιλε μου....

Το οτι σβηστηκε είναι άλλη ιστορια και καλυτερα να συννενοηθεις με προσωπικά μηνυματα γι αυτο , μια και δε χρειαζεται να το συζηταει ολο το φορουμ - κατα τη γνωμη μου - .

Τώρα γιατί κλειδώθηκε προφανές...Το μπλογκ περιέχει πολιτικό περιεχομενο και ως αποτέλεσμα θα ηταν ο σχολιασμός και η συζήτηση πανω σε αυτο...Οποτε είναι μονοδρομος, παλι σε πολιτική θα κατέληγε.

Αυτα απο εμένα , φιλικά παντα.
Μα εγω δεν αντεδρασα με το κλειδωμα, οι moderators ξερουν καλυτερα τους κανονες του φορουμ απο εμενα.αλλα το σβησιμο το θεωρεις σωστο εσυ?

και αυτο το θεμα γιατι να κλειδωθει και να σβηστει?

http://palianea.blogspot.com/2008/02/blog-post_22.html

ευχαριστω
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 19:23

το μπλογκ το ξεικνησα εγω σημερα για να δημοσιευσω οτι εχω δημοσιευσει στο φορουμ εδω. και αυτο με το κοσοβο δεν ειναι αποψη, ή ειδηση αλλα προσβαση στην ενημερωση.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από Stathis » 22 Φεβ 2008 19:27

Ρε συ τρελάθηκες ; σταματας να συμμετέχεις ;

Με τα παιδια έχεις γνωριστεί απο κοντά και νομίζω πως δεν θα πρεπει να γίνονται τέτοιες παρεξηγήσεις...

Θεωρώ πως είμαστε σε ένα απο τα πιο δημοκρατικά ελληνικά φόρουμ , αλλα και η δημοκρατία έχει κανόνες...
Με το να σταματησεις να συμμετέχεις τι θα κερδίσεις;

είναι χαζό ρε φιλε μου τώρα να το βάζεις και στην υπογραφή σου λες και έχουμε χουντα...

Νομίζω πως πρεπει λίγο να πέσει η ένταση , να ηρεμήσεις και να το ξανασκεφτεις. Είμαι σιγουρος πως κανεις δεν έχει πρόβλημα μαζί σου , και δε τα σβησανε επειδή τα έγραψες εσύ....

Τώρα αν σβήστηκαν καλώς ή κακως είναι άλλη ιστορία...

Θεωρω πως το πράγμα πρέπει να σταματησει εδώ οσον αφορά το δημόσιο και να συζητησεις με τους διαχειριστές προσωπικά και να τα βρείτε...

Μην φευγεις , δε θα κερδίσεις τίποτα ρε συ...

(και δεν ηξερα οτι ειναι δικο σου το μπλογκ , μολις το είδα το μήνυμα...βάλε το στις προσωπικές σελίδες ή ένα δελτίο τύπου ;) γιατι βαζοντας θεμα που παραπέμπει εκεί στην ουσία θα γινει σχολιασμός εδώ.τα σχόλια εκεί είναι ανοικτα οποτε δε θα έχεις πρόβλημα να συζητηθει εκει.αλλωστε και όσοι ενδιαφέρονται απο εδώ , θα μπουν ;) σωστα ; )

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 19:31

εσυ μπορεις να μου εξηγησεις γιατι σβηστηκαν?

γι αυτο νιωθω προσβεβλημενος.

και κανενας δεν μου εχει απαντησει.

και επισης, κανενας δεν μου εστειλε πμ να μου πει οτι αυτος τα εσβησε και γι αυτο το λογο.

Εχω στειλει πμ εδω και ωρα αλλα ακομα καμια απαντηση.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από georgemakaronis » 22 Φεβ 2008 19:35

Stathis έγραψε:
είναι χαζό ρε φιλε μου τώρα να το βάζεις και στην υπογραφή σου λες και έχουμε χουντα...
αν καποιος ομως μου στειλει προσωπικο μηνυμα και δεν του απαντησω, μονο ετσι θα δει οτι πια δεν συμμετεχω στο φορουμ.

και το blog το ανοιξα μονο για αυτο το λογο.

δημοκρατια φιλε Σταθη ειναι να μπορεις να εκφραζεις την αποψη σου χωρις να παραβιαζεις κανενα δικαιωμα του διπλαμου σου και οι αλλοι να συμφωνουν ή να δαφωνουν.

Αν εγω εχω μια γνωμη και πριν καλα καλα ακουστει ή δημοσιευτει διαγραφεται, τοτε δεν ειναι δημοκρατια.. ειναι λογοκρισια
Aristotle

Άβαταρ μέλους
FotiSpeaking@

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από FotiSpeaking@ » 22 Φεβ 2008 19:35

ρε παιδιά, δε βαρεθήκατε να τσακώνεστε? ΓιώργοΜακαρονάτε, μέχρι τώρα μια χαρά ήταν οι σχέσεις σου με τους μοδερατορες και γενικά με το forum.Γιατί να χαλάσει τώρα αυτό?

Και εγώ σου λέω ότι έχεις δίκιο...(δεν έχω ιδιαίτερη γνώμη για το αν έκαναν καλά οι μοδ που έσβησαν μνμτα) Αφού βλέπεις ότι δεν το καταλαβαίνουν αυτό, πες "Νερό κ αλάτι" να ξεχαστούν όλα.

αφού δεν πρόκειται να βγάλετε άκρη. Ας κάνουν λοιπόν όλοι πίσω, να τελειώνει εδώ αυτή η ιστορία.

Νομίζω ότι αυτό που γίνεται θίγει το φόρουμ του FreeStuff, με έναν από τους χειρότερους τρόπους. Αν είναι δυνατόν να "μαλώνουν μεταξύ τους τα μέλη ενός ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΥ Forum. Θα προτιμούσα χίλιες φορές να υπήρχε ακόμα αυτό το πολυσυζητημένο TOPIC Πολιτικού περιεχομένου, παρά να τρώγεστε όλη την ώρα.

Μην με "φάτε" που παρεμβαίνω σε αυτήν την ωραία συζήτηση, απλά λέω την άποψή μου γι αυτό που βλέπω.

Φιλικά πάντα!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FotiSpeaking@ την 22 Φεβ 2008 19:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
Right now, as you read this,
7 Million people are having SEX!
And you're on the computer!
omg...you must be a psycho....

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από Stathis » 22 Φεβ 2008 19:36

Oχι δεν μπορώ γιατί δεν είμαι mod και δεν νομίζω πως εγώ μπορώ να κανω κατι γι αυτο...

Δεν είναι όλοι μεσα ρε συ...γι αυτο σου λεω , πάρε μια ανάσε , βγες για ένα καφέ , και ξαναγύρνα να το συζητησεις χαλαρα...

Με το να ανεβαινουν τα αίματα δε θα καταφέρουμε τιποτα...

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από Stathis » 22 Φεβ 2008 19:39

georgemakaronis έγραψε:
Stathis έγραψε:
αν καποιος ομως μου στειλει προσωπικο μηνυμα και δεν του απαντησω, μονο ετσι θα δει οτι πια δεν συμμετεχω στο φορουμ.

και το blog το ανοιξα μονο για αυτο το λογο.

δημοκρατια φιλε Σταθη ειναι να μπορεις να εκφραζεις την αποψη σου χωρις να παραβιαζεις κανενα δικαιωμα του διπλαμου σου και οι αλλοι να συμφωνουν ή να δαφωνουν.

Αν εγω εχω μια γνωμη και πριν καλα καλα ακουστει ή δημοσιευτει διαγραφεται, τοτε δεν ειναι δημοκρατια.. ειναι λογοκρισια
Nαι ρε Γιώργο , δεν παραβίασες κανενα δικαιωμα ουτε πείραξες κανέναν.Αλλα για να αποφυγούν οι εντάσεις στο φόρουμ έχει θεσπιστεί ως κανόνας να μην γίνονται πολιτικές συζητησεις , ιδιαίτερα "τρανταχτές"...

Δεν νομίζω να σε λογόκρινε κανένας γιατί τοτε , θα φροντίζαν να μην ξαναμπείς εδω μέσα.

Κι ίσως τα σβησανε γιατί κάποιος μπορεί να έβλεπε το θέμα και να ανοιγε κι αλλο γι αυτο κ.ο.κ.

Απλά η ρ ε μ ι α ;)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Απορια σχετικα με τοπικς

Δημοσίευση από cordis » 22 Φεβ 2008 19:42

όταν κάποιος συνεχίζει να βάζει θέματα τα οποία είναι εκτός των όρων χρήσεις του forum, ιδικά όταν τα προηγούμενα έχουν κλειδωθεί για εμένα δε σημαίνει ότι απλά δε σέβεται τους όρους χρήσεις, αλλά και το ότι χρησιμοποιεί το forum για να περάσει αυτά που θέλει (ενώ απαγορεύονται από τους όρους χρήσης) και μάλιστα χωρίς να τον ενδιαφέρει ο αντίλογος.

ένας άλλος λόγος είναι ότι όχι μόνο δε σέβεται τους όρους χρήσης, αλλά ούτε και τα άτομα που δίνουν τον πολύτιμο χρόνο τους για την διαχείριση του forum, μιας και γνωρίζει ότι πρέπει κάποιος να είναι από πάνω του για να κλειδώσει το post που γνωρίζει εκ των προτέρων ότι θα κλειδωθεί.

το ίδιο συνέβη και με έναν χρήστη (διαγραφή posts) που την περασμένη εβδομάδα έβαζε για τις εκλογές στην Κύπρο. Το ίδιο θα συμβεί και με τον επόμενο.

νιώθω βαρύτατα προσβεβλημένος από όλη την στάση σου, ειδικά με εσένα που έχουμε πιει κι έναν καφέ μαζί.

.-
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες