Πως κανω αναβάθμιση σε Sony Ericsson

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dion15

Δημοσίευση από dion15 » 29 Φεβ 2008 12:28

Καλισπέρα θα είθελα να μάθω πως κάνουν τα καταστήματα κινιτής Τηλεφωνίας αναβαθμισή σε Sony Ericsson μέσω usb???? Δηλαδή θελώ να αλλάξω το λογισμικό.??

Ευχαριστώ προκαταβολκά :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Andreas_O » 29 Φεβ 2008 14:52

Αμα έχεις κάποιο πρόγραμμα με wap μεγάλου όγκου μπορείς να πας στο Setting > System Update και έχει επιλογές , όσο για το site νομίζω έχει κάτι επιλογές αν γραφτείς, αλλά δεν είμαι σίγουρος :-?

Δεν μπορώ και να κάνω login τώρα γιατί έχει βλάβη :evil:
;]

loops

Δημοσίευση από loops » 29 Φεβ 2008 23:20

mporo na sou ipodeikso programma einai omos epikindino an den exeis empiria..

mporei na skotoseis to kinitaki sou.

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 21 Απρ 2008 10:46

Από την ίδια την εταιρία: Sony Ericsson Update Service --> http://www.sonyericsson.com/cws/downloa ... 7.12.4.exe

Δεν πιστεύω να υπάρχουν μεγάλοι κίνδυνοι, εφόσον κυκλοφορεί από την ίδια την εταιρία, αλλά ένα προκαταβολικό "back up" δεν έβάψε ποτέ κανέναν... :wink:

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Hermeia » 22 Απρ 2008 02:31

Μολις συνδέσεις το κινητό με το καλωδιάκι του με τη usb του υπολογιστή, το κινητο (εφόσον ειναι ανοιχτο και εφόσον δεν εχει πρόβλημα το καλώδιο) - σου δίνει αυτόματα 2 επιλογές

Με λίγα λόγια (κι επειδή τα έχει παίξει το καλωδιό μου),
η μια επιλογή είναι για να χρησιμοποιήσεις το τηλ. ως Modem (για σύνδεση δικτύου - μην το κανεις αν δεν ξερεις πρώτα ακριβώς πόσο θα σου κοστίσει)
και η άλλη επιλογή είναι File Transfer - μεταφορά αρχείων (ή κάτι συνώνυμο)
Διαλέγεις αυτό και τότε ο υπολογιστής αναγνωρίζει το κινητό σαν μια συσκευή usb ανάλογη ενός δίσκου (χώρου αποθήκευσης), και στο "ο Υπολογιστής μου" εμφανίζεται μια νεα συσκευή/δισκος [εμένα μου βγάζει ονομα "Phone"]

Αν την ανοίξεις βλέπεις να εχει μέσα 5-6 φακέλους, μερικοι από τους οποίους είναι φανερό από τα ονόματά τους [αγγλικά] ότι έχουν τις εικόνες, τα βίντεο και τους ήχους του κινητού, ενώ 1-2 άλλοι είναι σχετικοί με το σύστημα και το λογισμικό του.

Το πρώτο που έχεις να κάνεις λογικά είναι να τα πάρεις όλα αυτά σε ένα αντιγραφο κάπου στο δίσκο σου..

Απο εμπειρία, μπορείς να σβήσεις εικόνες και βιντεο και μουσικές.. χωρίς άλλη συνέπεια από το ότι δεν θα εμφανίζονται πλέον στο κινητό σου, όπως επίσης και μπορείς να του προσθέσεις εικόνες και μουσικές για παράδειγμα (μεσα στα όρια της μνήμης του για κάθε κατηγορία αρχείων)

Από κει και πέρα δεν έχω πάει.. δες τί λέει ο κατασκευαστής καθώς και το συνοδευτικό cd του.

καλή επιτυχία
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες