κεφαλη εκτυπωτη hp

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
superman

κεφαλη εκτυπωτη hp

Δημοσίευση από superman » 29 Φεβ 2008 19:04

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ
Έχω ακούσει ότι οι εκτυπωτές HP έχουν την κεφαλή εκτύπωσης πάνω στο δοχείο μελάνης. Αυτό ισχύ για όλους τους εκτυπωτές hp? Στα πολημηχανηματα hp ΙΣΧΎ ΤΟ ΙΔΙΟ?

Το ρωτώ αυτό γιατί θέλω να μην αγοράζω μελανιά αλλά να τα γεμίζω πάλι, αλλά άκουσα ότι μετά από λίγο καιρό χαλά η κεφαλή του εκτυπωτή. Οπότε αν η κεφαλή είναι πάνω στο δοχείο δεν θα υπάρχει πρόβλημα απλά θα πετώ το δοχείο κάποια στιγμή. Ισχύουν όλα αυτά?

Δηλαδή θα μπορώ να χρησιμοποιώ ένα δοχείο μελάνης που θα το γεμίζω και να τυπώνω έγραφα και αν θέλω να τυπώνω κάποια φωτογραφία να χρησιμοποιώ original. δεν θα παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα ο εκτυπωτής?

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα πολημηχανημα Hp σε μέτρια τιμή?

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

κεφαλη εκτυπωτη hp

Δημοσίευση από Hermeia » 01 Μαρ 2008 00:46

Αυτό ισχύει για τους περισσότερους (ή και όλους) τους εκτυπωτές ψεκασμού

το καλυτερο που έχεις να κάνεις - και που πρέπει να κάνεις - είναι να μάθεις πόσο κοστίζει κάθε προσθήκη μελάνης (ή/και κεφαλής αν χρειάζεται.. εσένα σε αφορά το πόσο κοστίζει), - και βέβαια πόσο μελάνι περιέχει και πόσες σελίδες τυπώνει-

αλλά και αν υπάρχουν εναλακτικές
- όπως για παράδειγμα, αντίστοιχα αναλώσιμα από άλλους κατασκευαστές, ή/και δυνατότητας επαναγεμίσματος.

τελευταία, υπάρχουν μαγαζιά που ξαναγεμίζουν τις κεφαλές των HP και των περισσότερων γνωστών εκτυπωτών - για περιορισμένο αριθμό επαναγεμμίσματος (3-4 φορές νομίζω)

στα πολυμηχανήματα τώρα.. δες τί προδιαγραφες έχει το καθένα, με ποια τεχνική τυπώνει, τί αναλώσιμα απαιτεί..

Κάποια από αυτά είναι συνδυασμός εκτυπωτή-και-scaner .. δεν ξέρω λεπτομέρειες
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hermeia την 07 Μαρ 2008 19:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

κεφαλη εκτυπωτη hp

Δημοσίευση από id12586 » 02 Μαρ 2008 13:57

Γενικά, πριν αγοράσουμε εκτυπωτή κοιτάμε την αξία των μελανιών.
Μπορεί ένας εκτυπωτής να στοιχίσει 60Ε και τα μελάνια παραπάνω.
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες