Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από fiskilis » 25 Αύγ 2009 15:23

Μια κυρία παίζει στην ρουλέτα αλλά όλο χάνει!

Εχει μείνει μόνο με 20 χιλιάρικα και μονολογεί παθιασμένα

-Μα τι παλιοτύχη σήμερα κι αυτή..

Κάποιος που κάθεται δίπλα της προσπαθώντας να την καθησυχάσει της προτείνει:

-Μα γιατί δεν παίζετε κάποιον αριθμό όπως την ηλικία σας;

Με το που τελειώνει την φράση του ο κύριος φεύγει. Λίγα λεπτά
μετά ακούει σαματά, φασαρία από το τραπέζι της ρουλέτας.

"Ίσως νίκησε" σκέφτεται και σηκώνεται να δεί.

Σπρώχνει τον κόσμο που είχε μαζευτεί για να περάσει και βλέπει έκπληκτος
την κυρία στο πάτωμα και τον υπεύθυνο των στοιχημάτων από πάνω της να της κάνει αέρα!

-Τι συμβαίνει; Είναι καλά;
Δεν ξέρω" ,λέει ο άλλος.

Πόνταρε όλα της τα λεφτά στο 29
και έπεσε το 36.

Και τότε λιποθύμησε....

gi0rg0s

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από gi0rg0s » 30 Αύγ 2009 04:59

Μία μητέρα είναι 21 χρόνια μεγαλύτερη του γιου της.
Σε έξι χρόνια ο γιος θα είναι 5 φορές νεότερος της μητέρας του.
Ερώτηση: Πού βρίσκεται ο πατέρας του παιδιού;

Απάντηση

Σκέψη:
Για να λύσω αυτό το πρόβλημα λέω:
- έστω x η σημερινή ηλικία του γιου
- έστω y η σημερινή ηλικία της μητέρας
===> x+21=y
- σε 6 χρόνια
===> 5(y+6)=y+6

Λύση:
Λύνομε την εξίσωσή μας ως προς y==>
5x+30 = x+21+6==>
5x-x= -30+21+6==>
4X = -3
X = -3/4
Η ηλικία του γιου είναι -3/4 του έτους, δηλαδή -9 μήνες

Απάντηση:
Αρα ο πατέρας βρίσκεται πάνω από τη μητέρα.
:think: Γιατί μπαμπά; :think: - Απαντήσεις σε θέματα που όλοι έχουμε σκεφτεί παρατηρώντας την καθημερινή ζωή ! Kαι γνωμικά για να μαθαίνουμε :)

mariosal
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από mariosal » 31 Αύγ 2009 23:23

Αυτό πρέπει να πάει στους γρίφους της ημέρας :P

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από hik-hok » 01 Σεπ 2009 02:02

σε εκκλησία

κεριά στο μανουάλι για τον τζάκσον τον μιχάλη !
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από dimsis » 01 Σεπ 2009 12:21

Aυτός που γελάει τελευταίος, είναι αυτός που προσπαθεί να καταλάβει τι εννοούσα.

Tίποτα δεν κρατάει για πάντα, εκτός από μια κακή παράσταση.

Zούμε σ' έναν πολύ σκληρό, αλλά και παράξενο κόσμο. Σήμερα πρέπει να είναι κανείς πολύ γενναίος για να μπορεί να είναι δειλός.

Έχω δει αμέτρητες φορές δυο σκυλιά να μαλώνουν για ένα κόκαλο. Ποτέ μου, όμως, δεν έχω δει δυο κόκαλα να μαλώνουν για ένα σκυλί.

Mακάρι οι νέοι να ήξεραν και οι γέροι να μπορούσαν.

Aν είναι αλήθεια, ότι το ανθρώπινο σώμα αποτελείται 92% από νερό, τότε το μόνο δώρο που θα ήθελα είναι η Kλώντια Σίφερ και ένα καλαμάκι.

Σήμερα είναι το αύριο, που φοβόμασταν χθες.

Oι ηλίθιοι πολιτικοί και οι βλάκες ψηφοφόροι είναι γεννημένοι ο ένας για τον άλλον.

Eίναι πολύ κακό να βλέπεις μαύρη γάτα, ειδικά αν είσαι ποντίκι.

O μόνος τρόπος να αποφύγεις το στρατό, είναι να πας στο ναυτικό ή στην αεροπορία.

Δεν είναι όλοι οι άνδρες ηλίθιοι. Mερικοί από αυτούς είναι ανύπαντροι.

O άνθρωπος που ανακάλυψε το ξυπνητήρι πρέπει να πίστευε ότι οι άνθρωποι κοιμούνται πολύ ή δουλεύουν λίγο.

Mία γκόμενα στο αυτοκίνητο αξίζει όσο δέκα στην αντζέντα.

Όλοι θέλουν να πάνε στον Παράδεισο, αλλά κανείς δε θέλει να πεθάνει.

Aκρίβεια σου λέει μετά. Έτσι όπως πάνε τα πράγματα σε λίγο θα ξεχάσουμε πως να καταπίνουμε.

Mπριζόλα είναι το αντικείμενο από κρέας, που μόλις πληροφορηθείς την τιμή του, παραγγέλνεις μακαρονάδα.

Tα νοίκια ανεβαίνουν, τα τρόφιμα ανεβαίνουν, τα καύσιμα ανεβαίνουν, τα ρούχα ανεβαίνουν. Έτσι όπως πάνε τα πράγματα βλέπω να δημιουργείται νέα κοινωνική τάξη στην Eλλάδα. Oι νεόπτωχοι!

Mε τις απεργίες της ΔEH, σώθηκα. Έχω να δω τη γυναίκα μου μια εβδομάδα.

Παρακολουθώ στη Bουλή τις συνεδριάσεις και τρελαίνομαι. Aνεβαίνει κάποιος στο βήμα, μιλάει μισή ώρα χωρίς να λέει τίποτα, οι μισοί από κάτω κοιμούνται, οι άλλοι μισοί πάνε για κατούρημα και στο τέλος όλοι διαφωνούνε.

Tα ωραιότερα Eλληνικά τα ακούς στην τηλεόραση. " Tο θύμα δέχτηκε πισώπλατα μια μαχαιριά στο στήθος. "

H Δημοκρατία σου δίνει το δικαίωμα να πεις αυτό που σκέπτεσαι, ακόμα κι όταν δεν είσαι σε θέση να σκέπτεσαι.

H εγκληματικότητα έχει παραγίνει στην Aθήνα. Tις προάλλες ένας κουκουλοφόρος λήστεψε μία τράπεζα και καθώς έβγαινε από την τράπεζα με τα λεφτά σε μια πλαστική σακούλα. Tον λήστεψαν.

Πάντως, για όσους αναρωτιούνται τι θα ψηφίσω στις εκλογές που μας έρχονται, δηλώνω πως δε θα ψηφίσω το κόμμα εκείνο που θα υποσχεθεί ότι θα κάνει σΔ αυτή τη χώρα το μεγαλύτερο καλό.
Θα ψηφίσω το κόμμα εκείνο, που θα φροντίσει να κάνει σε αυτή τη χώρα το μικρότερο κακό.

Όσο πιο φτηνός είναι ο πολιτικός, τόσο ακριβότερα στοιχίζει στη χώρα.

Στην Eλλάδα την άγνοια τη λέμε ψυχραιμία.

Ποιό Eλληνοτουρκικό και ποιό Eλληνοβαλκανικό. Tο μεγαλύτερο πρόβλημα στην Eλλάδα είναι το Eλληνοελληνικό.

Στην Eλλάδα κανείς δε δουλεύει, απλώς ο ένας δουλεύει τον άλλο.

Zούμε σε μία χώρα πλούσια σε ερωτήσεις και φτωχή σε απαντήσεις.

H Mακεδονία ανήκει στους Έλληνες, η Kύπρος ανήκει στους Έλληνες, το Aιγαίο ανήκει στους Έλληνες. Mόλις ακούσω πως και η Πελοπόννησος ανήκει στους Έλληνες, θ' αρχίσω να ανησυχώ σοβαρά.

O νεοέλληνας είναι το άτομο εκείνο που έχει δυο τηλεοράσεις στο σπίτι του, δυο αυτοκίνητα στο πεζοδρόμιό του και δυο χιλιάρικα στην τσέπη του.

Tα δυο μεγάλα προβλήματα που αντιμετωπίζει σήμερα ο Έλληνας, είναι πως θα χάσει δέκα κιλά και που θα βρει πάρκινγκ.

Oι Έλληνες δεν ξέρουν τι θέλουν και δε θα ησυχάσουν ποτέ αν δεν το αποκτήσουν.

Aν οι μισοί Έλληνες ξέραν πως ζουν οι άλλοι μισοί, θα ήταν κι αυτοί απατεώνες.

Eντάξει, δε λέω και προηγμένοι και πολιτισμένοι οι εταίροι μας στην κοινότητα, αλλά ας μη ξεχνάμε και κάτι. Όταν οι Eυρωπαίοι τρώγανε ρίζες, οι 'Έλληνες είχανε χοληστερίνη.

Mόλις με βλέπουν οι γυναίκες πέφτουν κάτω. Aσφαλώς αυτό ισχύει γι αυτές που δε μπορούν να σταθούν στα πόδια τους.

Tο οργανωμένο έγκλημα έχει διαφορετικά ονόματα ανά τον κόσμο. Στην Iταλία ονομάζεται Kαμόρα, στην Aμερική Mαφία και στην Eλλάδα κυβέρνηση.

Στην Eλλάδα η κυβέρνηση έχει πάντα ένα πρόβλημα για κάθε λύση.

Έχει υπολογισθεί ότι μέσα σε 3 χρόνια θα υπάρχουν, μονάχα στο λεκανοπέδιο της Aττικής, 10 εκατομμύρια αυτοκίνητα. Όποίος, λοιπόν, θέλει να περάσει στο απέναντι πεζοδρόμιο, ας το κάνει από τώρα.

Mε τα νέα μέτρα που πήρανε, το μόνο πράγμα που θα κυκλοφορεί σε λίγο ελεύθερα στο δακτύλιο, θα είναι το νέφος.

Tι θα γίνει, τελικά, με το νέφος; H κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο. 'Eχετε ακούσει, τελευταία, τα πουλιά; Δεν κελαηδάνε.
Bήχουνε!

Mε το καυσαέριο που αναπνέουμε δεν ξέρω αν, τελικά, πρέπει να πηγαίνουμε σε γιατρό ή σε συνεργείο.

Tα πράγματα έχουν αλλάξει από την εποχή του Xριστόφορου Kολόμβου. O Kολόμβος ξεκίνησε για τις Iνδίες και βρέθηκε στην Aμερική! Mε την Oλυμπιακή αν ξεκινήσεις για τις Iνδίες, θα βρεθείς στις Iνδίες. Oι βαλίτσες σου, όμως, θα βρεθούν στην Aμερική.

Tα πράγματα με τον OTE όσο πάνε και χειροτερεύουν. Tώρα χρειάζεσαι διπλάσιο χρόνο για να βγάλεις λάθος νούμερο.

Kρατάτε την Aθήνα καθαρή, πετάτε τα σκουπίδια σας στον Πειραιά.

Tα τελευταία χρόνια η τεχνολογία καλπάζει! Προχθές αγόρασα μια συσκευή τηλεόρασης μικροκυμάτων. Tώρα πρόγραμμα της μιας ώρας το βλέπω σε 6 λεπτά.

Mόνο στην Eλλάδα θα μπορούσε να συμβεί αυτό. Διακόπτουν τα έκτατα δελτία ειδήσεων, για να μεταδώσουν τα κανονικά.

Tι γίνεται, τελικά, μ' αυτό το IKA; Πας για αμυγδαλές και σου κάνουν εγχείρηση προστάτη! Ένα φίλος μου είχε προβλήματα με τη χολή του και όταν πήγε στο IKA ζήτησε να του κάνουν εγχείρηση σκωληκοειδίτιδας. Tο ωραίο είναι ότι η μπλόφα έπιασε. Tου 'κάναν εγχείρηση χολής.

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται. Eίναι χειρότερα.

Από: Joke of the Day ... Ελληνική Λίστα Ανεκδότων

Άβαταρ μέλους
Aflex

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Aflex » 01 Σεπ 2009 15:04

Eπική λίστα. Η πλήρης διακωμώδηση της σημερινής Ελλάδας. Ουπς λάθος. Την πραγματικότητα παρουσιάζει..

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από dimsis » 04 Σεπ 2009 01:30

Έλεγχος παρθενίας

Ένας νεαρός άνδρας ήθελε να παντρευτεί και ρώτησε τον γιατρό του πώς θα μπορούσε να καταλάβει εάν η μέλλουσα γυναίκα του είναι παρθένα ή όχι.

Ο γιατρός του είπε: ' Χρειάζεστε τρία πράγματα. Α μια κόκκινη μπογιά, Β μια μπλε μπογιά και Γ ένα φτυάρι.'

Ο νεαρός έκπληκτος ρωτάει τον γιατρό: ' Και τι θα κάνω με αυτά; '

Και ο γιατρός του απαντάει: ' Πριν από τη γαμήλια νύχτα, βάψε το ένα σου @@ κόκκινο και το άλλο μπλε. Εάν η γυναίκα σου πει, ' Αυτό είναι το πιο παράξενο ζευγάρι @@ιών που έχω δει ποτέ’, την χτυπάς με το φτυάρι στο κεφάλι.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από dimsis » 29 Σεπ 2009 20:59

Chuck Norris for programmers

1. When Chuck Norris throws exceptions, it’s across the room.
2. All arrays Chuck Norris declares are of infinite size, because Chuck Norris knows no bounds.
3. Chuck Norris doesn’t have disk latency because the hard drive knows to hurry the hell up.
4. Chuck Norris writes code that optimizes itself.
5. Chuck Norris can’t test for equality because he has no equal.
6. Chuck Norris doesn’t need garbage collection because he doesn’t call .Dispose(), he calls .DropKick().
7. Chuck Norris’s first program was kill -9.
8. Chuck Norris burst the dot com bubble.
9. All browsers support the hex definitions #chuck and #norris for the colors black and blue.
10. MySpace actually isn’t your space, it’s Chuck’s (he just lets you use it).
11. Chuck Norris can write infinite recursion functions…and have them return.
12. Chuck Norris can solve the Towers of Hanoi in one move.
13. The only pattern Chuck Norris knows is God Object.
14. Chuck Norris finished World of Warcraft.
15. Project managers never ask Chuck Norris for estimations…ever.
16. Chuck Norris doesn’t use web standards as the web will conform to him.
17. "It works on my machine" always holds true for Chuck Norris.
18. Whiteboards are white because Chuck Norris scared them that way.
19. Chuck Norris doesn’t do Burn Down charts, he does Smack Down charts.
20. Chuck Norris can delete the Recycling Bin.
21. Chuck Norris’s beard can type 140 wpm.
22. Chuck Norris can unit test entire applications with a single assert.
23. Chuck Norris doesn’t bug hunt as that signifies a probability of failure, he goes bug killing.
24. Chuck Norris’s keyboard doesn’t have a Ctrl key because nothing controls Chuck Norris.
25. When Chuck Norris is web surfing websites get the message "Warning: Internet Explorer has deemed this user to be malicious or dangerous. Proceed?".

via: http://www.codesqueeze.com/the-ultimate ... mer-jokes/

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Basilakis » 01 Οκτ 2009 11:51

Ο αχόρταγός μου έρωτας σ' εσένα βρίσκει λεία
ακούγοντας κιθαρισμούς του Πάχοτεν Κοιλία.
Φτάνει 200 bpm της καρδιάς ο χτύπος
κι ας λεν οι άλλοι δύο πως χορεύω με το λίπος!!!!

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από EneMe » 01 Οκτ 2009 14:54

Basilakis έγραψε:Ο αχόρταγός μου έρωτας σ' εσένα βρίσκει λεία
ακούγοντας κιθαρισμούς του Πάχοτεν Κοιλία.
Φτάνει 200 bpm της καρδιάς ο χτύπος
κι ας λεν οι άλλοι δύο πως χορεύω με το λίπος!!!!
Aυτό είναι στίχοι από Ημισκούμπρια, δεν είναι ανέκδοτο! :P

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Basilakis » 01 Οκτ 2009 15:00

Τους διάβασα με έκαναν και γέλασα και είπα να τα περάσω! :)

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από fiskilis » 12 Οκτ 2009 12:22

Ο gay και ο φορτηγατζής!!

Μία ζεστή μέρα με το θερμόμετρο να αγγίζει τους 40, ένας ομοφυλόφιλος ταξιδεύει με ένα Deux Chevaux (Ντεσεβώ) στην Εθνική οδό Αθηνών Λαμίας. Ο εν λόγω "κύριος" πηγαίνει στην αριστερή λωρίδα ενώ η βελόνα δεν ξεκολλάει από τα 20 χλμ./ω. Από πίσω, ένας αρκετά τσαμπουκαλής φορτηγατζής, ακολουθεί σαν σε επιτάφιο, ενώ κάθε προσπάθεια να προσπεράσει αποβαίνει μάταιη....

Αφού λοιπόν προσπαθεί να συγκρατήσει τον εαυτό του από τα διόδια Σχηματαρίου, κάπου κοντά στις στροφές Αλεξάκη και λόγω της αφόρητης ζέστης, ο φορτηγατζής αποφασίζει να κάνει κάτι δραστικό. Σανιδώνει λοιπόν το φορτηγό και πέφτει πάνω στον ομοφυλόφιλο, όπου και το αυτοκίνητό του εκτελεί ένα πολλαπλό τετακέ, και καταλήγει στο χαντάκι.

Έξαλλος ο φορτηγατζής, κατεβαίνει από το φορτηγό, πλησιάζει τον ομοφυλόφιλο και ετοιμάζεται να δώσει συνέχεια στο θέμα. Εξοργισμένος ο ομοφυλόφιλος βγαίνει από το συντετριμμένο αυτοκίνητο και εμπλέκεται στον ακόλουθο διάλογο:

- Βάρβαρε, αγροίκε, πειρατή της ασφάλτου. Δεν δείχνεις κανένα σεβασμό στους άλλους οδηγούς. Θα έπρεπε να σε έχουν πίσω από τα σίδερα.
- Τι μου λες μωρή καρακραγμένη πουστ***; Με σέρνεις καροτσάκι από τα διόδια στο Σχηματάρι, και δεν κάνεις άκρη να περάσω και θες να βγεις και από πάνω;
- Και τι θες να κάνω; Σάμπως έχω και καμιά Ferrari;
- Να πας στην άκρη να οδηγήσεις τον κουβά σου. Χέστηκα και εγώ αν ο δρόμος δεν είναι καλός. Να πέσεις μέσα μόνος σου στο χαντάκι, μαλ***
- Δεν με φοβίζεις αγροίκε, τώρα θα πάρω το δικηγόρο μου και θα σου δείξω εγώ.

Ο ομοφυλόφιλος, βγάζει το Panasonic G500 από την τσέπη και σχηματίζει τον αριθμό του δικηγόρου.

- Έλα Τάκη χρυσέ μου, είμαι στην Εθνική και ένας βάρβαρος φορτηγατζής με τράκαρε από πίσω και μου διέλυσε το αμάξι… πώς;.. μα σαφώς και θα κάνω μήνυση… Ναι βέβαια, δεν πρόκειται να τον αφήσω από τα μάτια μου.

Yψώνοντας τη φωνή συνεχίζει…

- Δεν θα το κουνήσει ρούπι.. θα το μετανιώσει φρικτά που έμπλεξε μαζί μου.. βέβαια.. θα του πάρω την άδεια κυκλοφορίας, θα του πάρω τις πινακίδες, θα του πάρω το φορτηγό, θα του πάρω τα λεφτά του, θα του πάρω το σπίτι του, θα του τα πάρω όλα…
Σαρκάζοντας ο φορτηγατζής επεμβαίνει…
- Θα πάρεις ταρχί*** μου…

.. Και ο ομοφυλόφιλος …
- Άκυρο Τάκη.. τα βρήκαμε…

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από dimsis » 21 Οκτ 2009 11:51

Αναδημοσίευση από την mailing list του JotD του Fanourgaki Manoli:

Καιρό δεν έχω να σας γράψω κάτι; Πάρτε λοιπόν μια ιστοριούλα από τα ...απομνημονεύματά μου ((-;

Πριν πολλά χρόνια (καλύτερα να μην πω ακριβώς πόσα q-: μιλάμε για την περασμένη χιλιετία πάντως qqq-:) ήμουνα μικράκι, μαθητής Γυμνασίου και πολλοί από μας είχαμε αρχίσει να τρώμε κολλήματα με τους υπολογιστές.

Υπήρχε λοιπόν "τω καιρό εκείνο" (-; η γλώσσα BASIC. [Αααχ, τι θυμήθηκα, ε; ((-;]

Από τα πρώτα προγραμματάκια που έγραψε ένα παιδικός μου φίλος, ο Βαγγέλης (καλή του ώρα, έχουμε χαθεί πια) ήταν το MANABIKO.bas, το οποίο αφού πάταγες <F2>, "Run" δηλαδή, ρώταγε τον χρήστη:

TI EXEI AGORASEI O PELATHS?

και αυτός υποτίθετο ότι απαντούσε είτε MHLA είτε AXLADIA.

Ύστερα, ακολουθούσε η ερώτηση:

POSA KILA EXEI PAREI?

Κι αφού κι εδώ ο χρήστης υποτίθετο ότι πληκτρολογούσε έναν ακέραιο αριθμό, αυτή η ...θεική υπερπρογραμματάρα έκανε μια πράξη και εμφάνιζε στην οθόνη:

O PELATIS PREPEI NA PLIROSEI χ DRAXMES!

έχοντας φυσικά πολλαπλασιάσει τον αριθμό των κιλών με την τιμή του προιόντος.

Καλό ε;

Φυσικά, τότε δεν ήξερα καν τι σημαίνει ο όρος "user friendly". Στο μέλλον έμελλε να μάθω περισσότερα κι ακόμα περισσότερα στο πανεπιστήμιο. (Επίσης, στη δουλειά αργότερα, έμελλε να ξεχάσω πολλά από αυτά που είχα μάθει q-:)

Επίσης, δεν ήξερα πόσο απρόβλεπτοι είναι οι χρήστες. Ήμουνα μικρό και άμαθο δηλαδή. [Αν και σήμερα, ύστερα από {λογοκρίθηκε} χρόνια, οι χρήστες εξακολουθούν να με εντυπωσιάζουν μερικε φορές q-:]

~

Περιαυτολογώ όμως... Ακούστε τη συνέχεια της ιστορίας:

-Άκη, Άκη, έλα να δεις τι έφτιαξα!

-Τι; Τι;

-Ένα προγραμματάκι! Πάτα <F2>!

(Πατάει <F2> και βλέπει την ερώτηση για το τι έχει αγοράσει ο πελάτης)

-Ε; Και τι να κάνω τώρα;

-Γράψε ρε, τι έχει αγοράσει ο πελάτης!

-Και που ξέρω εγώ τι έχει αγοράσει;

-Ε, γράψε κάτι ρε μ@@@@@!

(Τσαντίζεται κι αυτός λοιπόν, πληκτρολογεί "KAPOTES" [=ναι, ναι, καπότες!] και πατάει Enter. Στην οθόνη σκάει λοιπόν η επόμενη ερώτηση:
)

POSA KILA EXEI PAREI?

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από blackhumor » 22 Οκτ 2009 14:07

Ήταν ένας πόντιος ο οποίος είχε καταταχτεί στους αλεξιπτωτιστές. Στην πρώτη του πτώση πλησιάζει το λοχία και του λέει:
- Δεν μου λες λοχία και αν δεν ανοίξει το αλεξίπτωτο τί κάνουμε;
- Αν δεν ανοίξει τραβάς αυτό το κορδονάκι και ανοίγει.
- Και αν δεν ανοίξει πάλι;
- Ε! αν δεν ανοίξει τραβάς το άλλο κορδονάκι και ανοίγει σίγουρα.
- Και αν πάλι δεν ανοίξει;
- Αν δεν ανοίξει και με αυτό κάνε την προσευχή σου και πες βοήθα με Άγιε Φανούρη.
Μετά από λίγη ώρα έφτασαν στο σημείο που θα έπεφταν, ανοίγει την πόρτα ο λοχίας, πέφτουν οι στρατιώτες, την κλείνει και φεύγει. Μετά από πέντε λεπτά ακούει χτύπους στην πόρτα. Περίεργος ο λοχίας πηγαίνει και ανοίγει την πόρτα και τι να δει; τον πόντιο να αιωρείται και να του λέει:
- Πώς τον είπες τον άγιο;
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από fiskilis » 25 Οκτ 2009 10:39

Γυναίκα: αντρα,το αμάξι έχει πρόβλημα
Άντρας: τι πρόβλημα;
Γυναικα: το καρπυρατερ εχει νερο
Αντρας: και τι ξερεις εσυ μωρε απο αμαξια και καρπυρατερ!
Γυναικα: ακου που σου λεω
Αντρας: τελος παντων,που το εχεις να το κοιταξω;

.
.
.
.
.
.

Γυναικα: στην πισινα!!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση