Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Burned » 15 Ιουν 2008 17:12

Δυο μεθυσμένοι συζητούν:
-Λες να κατοικείται το φεγγάρι;
-Βέβαια. Δεν βλέπεις που έχει φως;
---------------------------------------------------------
Σε ένα αεροπλάνο βρίσκονται μεταξύ άλλων και δύο ξανθιές. Ξαφνικά ο πιλότος ανακοινώνει από το μεγάφωνο.
- "Κυρίες και κύριοι υπάρχει ένα πρόβλήμα στο έναν κινητήρα, αλλά μην ανησυχείτε, έχουμε άλλους τρεις. Βέβαια λόγω της βλάβης θα καθυστερήσουμε 10 λεπτά."
Μετά από λίγο ο πιλότος κάνει και νέα ανακοίνωση ότι υπάρχει πρόβλημα και στον δεύτερο κινητήρα και έτσι θα καθυστερήσουν άλλα 20 λεπτά. Μετά από λίγη ώρα και άλλη ανακοίνωση από τον πιλότο ότι υπάρχει βλάβη και στον τρίτο κινητήρα και το γεγονός αυτό θα προκαλέσει επιπλέον καθυστέρηση 40 λεπτών. Εντωμεταξύ ο φόβος είχε καταλάβει όλους τους επιβάτες εκτός από τις δύο ξανθιές οι οποίες ήταν αγανακτισμένες και λέει η μία στην άλλη:
- "Αν χαλάσει και ο τέταρτος κινητήρας δε θα φτάσουμε ούτε σε τέσσερις ώρες."
The time is now, the place is here. Stay in the present. You can do nothing to change the past, and the future will never come exactly as you plan or hope for.
Burned forum - The best g(r)eek forum !!!
Chuck Norris facts

Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Burned » 15 Ιουν 2008 18:30

Ένας ληστής, αφού διέρρηξε ένα σπίτι, πιάνει όμηρους ένα ηλικιωμένο ζευγάρι. Θέλοντας να σκοτώσει ένα απο τους δύο, προσπαθεί να αποφασίσει. Ρωτάει τη γυναίκα:
- "Πως σε λένε εσένα;"
- "Κλημεντίνη."
- "Α! έτσι λένε τη μάνα μου, δεν θα σε πειράξω εσένα."
Στη συνέχεια ρωτάει τον άνδρα:
- "Πως σε λένε εσένα;"
- "Παναγιώτη, αλλά με φωνάζουν και Κλημεντίνη."
-----------------
Ένας τραυλός πιάνει δουλειά ως πλασιέ για πώληση εγκυκλοπαιδιών. Επειδή έσπασε κάθε ρεκόρ πωλήσεων το αφεντικό του τον ρωτάει πως τα κατάφερε. Κι εκείνος του λέει τραυλίζοντας:
- "Είναι πολύ απλό τους ρωτώ αν θέλουν να τις αγοράσουν ή να τους τις διαβάσω!!!"
----------------

Πρωί πρωί ο Σήφης έκανε εξωτερικά μερεμέτια στο σπίτι του, ανεβασμένος σε μια σκάλα. Περνόντας ο Μανούσος για την στάνη, τον βλέπει και του λέει για να τον πειράξει:
- "Μωρέ Σήφη, εμένα δε με κόφτει μωρέ, που θα πέσεις απ` τη σκάλα και θα σκοτωθείς. Μα θα σπάσει μωρέ η κεφαλή σου και θα γεμίσει ο τόπος άχερα."
Και ο ετοιμόλογος Σήφης από τη σκάλα:
- "Και `συ μωρέ Μανούσο, πρωί πρωί το φαΐ σκέφτεσαι..."
The time is now, the place is here. Stay in the present. You can do nothing to change the past, and the future will never come exactly as you plan or hope for.
Chuck Norris facts

Άβαταρ μέλους
cosco
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από cosco » 21 Ιουν 2008 22:14

.......Ο σύζυγος είναι πολύ θεούσος και έχει προστάτη του τον άγιο Νικόλαο.
Μιά μέρα ξεκινά για επαγγελματικό ταξίδι στην Κρήτη και η γυναικούλα του, καλεί τρεις μαντράχαλους για παρτουζίτσα.
Ο πρώτος έρχεται με μία σαμπάνια, ο δεύτερος με ένα κουτί γλυκά και ο τρίτος ο καρμίρης με τίποτα.
Αρχίζουν τα προκαταρκτικά και ξαφνικά επιστρέφει ο σύζυγος. Μέχρι να φτάσει στην κρεβατοκάμαρα η κυρία χώνει τους εραστές, μαζί με τη σαμπάνια και τα γλυκά, στην ντουλάπα.
Ο σύζυγος την βλέπει ημίγυμνη, απορεί αλλά της εξηγεί ότι ο άγιος Νικόλας δεν τον άφησε να κάνει το ταξίδι και έξέδωσε απαγορευτικό λόγω κακοκαιρίας.
Η κυρία εκμεταλλεύεται την κατάσταση και του λέει ότι ο άγιος της έστειλε κι εκείνης μήνυμα,της είπε μάλιστα να τον περιμένει για να κάνουν έρωτα. Ο σύζυγος τσιμπάει, αρχίζει να χαμουρεύεται με την καλή του και μετά από λίγο η κυρία λέει 'αχ άγιε μου Νικόλα, να έιχα μία σαμπάνια να την πιω μετον αντρούλη μου'
Αμέσως ανοίγει η ντουλάπα, βγαίνει ένας μαντράχαλος με μία σαμπάνια στο χέρι και λεέι: 'εκ του αγίου Νικολάου,η σαμπάνια σας¨', και φεύγει άνετος.
Ο σύζυγος σταυροκοπιέται,ευχαριστεί τον άγιο και συνεχίζει να χαμουρεύεται με την καλή του.
Μετά από λίγο η κυρία ζητάει και γλυκά από τον άγιο, οπότε ανοίγει η πόρτα της ντουλάπας, εμφανίζεται δεύτερος μαντράχαλος με γλυκά και λέει 'εκ του αγίου Νικολάου, τα γλυκάκια σας!'
Ο σύζυγος ο μ@λ@κ@ς ξανασταυροκοπιέται, ευχαριστεί τον προστάτη άγιό του και συνεχίζει το χαμούρεμα.
Περνά λίγη ώρα το έχουν κάνει, η κυρία έχει ανάψει τσιγάρο, ο σύζυγος κοντεύει να αποκοιμηθεί, τον τρίτο στην ντουλάπα τον έχουν ξεχάσει, οπότε ....
ανοίγει η ντουλάπα, βγαίνει ένας μαντράχαλος και λέει:
'Εκ του αγίου Νικολάου.
Επειδή σε πέντε λεπτά κλείνουμε,θέλετε τίποτε άλλο;;;
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings

goodview
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από goodview » 22 Ιουν 2008 10:04

e re to tarzan!

Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Burned » 22 Ιουν 2008 13:55

Πώς λέγεται ο ξάδερφος του Μπρους Λι που δουλεύει σε τυροπιτάδικο;

Πέϊνιρ-λι!

Πώς λένε οι ανθρωποφάγοι έναν άνθρωπο που τρέχει;

Fast-food!

Γιατί φορούσε ο καίσαρας σανδάλια;

Γιατί ήταν Ιούλιος...

Με τι πρέπει να γεμίσουμε ένα βαρέλι για να αδειάσει;

Με τρύπες.

Που λέτε... κάποτε ήταν ένας δημοσιογράφος που πήγαινε σε ένα χωριό να πάρει συνέντευξη από τους κατοίκους γιατί εκεί δεν πέθαινε κανείς. Πάει λοιπόν στον πρόεδρο και ο πρόεδρος του χωριού του λέει:
- "Παιδάκι μου εμείς εδώ είμαστε όλοι πολύ πλούσιοι, ούτε οικονομικές σκοτούρες έχουμε, ούτε τίποτα.."
- "Μα καλά και η κηδεία που είδα στον δρόμο όταν ερχόμουνα;;"
- "ΑΑΑΑ...αυτή;; Ήταν του νεκροθάφτη πέθανε από την πείνα."
Chuck Norris facts

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Sheena » 27 Ιουν 2008 14:44

Mια γυναίκα κατά τη διάρκεια που ο άντρας της λείπει στη δουλειά φέρνει τον εραστή της σπίτι. Ο 9 χρόνος γιος της γυρνάει σπίτι πιο νωρίς τους βλέπει και κρύβεται στη ντουλάπα για να παρακολουθεί!!

Εντελώς ξαφνικά όμως γυρνάει σπίτι και ο πατέρας του παιδιού. Τότε η γυναίκα κρύβει γρήγορα τον εραστή της στη ντουλάπα μην ξέροντας ότι είναι ήδη εκεί το παιδί της!!!

Το μικρό αγόρι λέει: 'Σκοτεινά εδώ.'

Ο άντρας λέει: 'Ναι είναι.'

Αγόρι: 'Έχω μια μπάλα του μπέιζμπολ!'

Άντρας: 'Μπράβο'

Αγόρι: 'Θες να την αγοράσεις ?'

Άντρας: 'Όχι ευχαριστώ'

Αγόρι: 'Εντάξει! Αλλά ο μπαμπάς μου είναι εκεί έξω!!'

Άντρας: 'OK, λέγε πόσα??'

Αγόρι: '250$'

Σε λίγες εβδομάδες συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα και έτσι το αγόρι και ο εραστής βρίσκονται ξανά στην ντουλάπα!

Αγόρι: 'Σκοτεινά εδώ.'

Άντρας: 'Ναι είναι.'

Αγόρι: 'Έχω ένα ρόπαλο του μπέιζμπολ!!'

Ο άντρας θυμάται την προηγούμενη φορά οπότε ρωτάει το αγόρι, ' Λέγε πόσα?'

Αγόρι: '750$'

Άντρας: 'Το παίρνω'

Μερικές μέρες αργότερα, ο πατέρας λέει στο μικρό του γιο, 'Πάρε το ρόπαλο σου και την μπάλα του μπέιζμπολ και πάμε στο πάρκο να παίξουμε σαν πατέρας με γιο! '

Έτσι το αγόρι λέει 'Δεν μπορώ τα πούλησα και τα δυο'

'Πόσο?', τον ρωτά ανυποψίαστος ο πατέρας του.

Αγόρι: '1000$'
'Είναι απαίσιο που συμπεριφέρεσαι κατ αυτόν τον τρόπο στους φίλους σου, ντρέπομαι που είμαι πατέρας σου, πάμε γρήγορα στην εκκλησία να εξομολογηθείς', λέει ο πατέρας και τον τραβάει προς την εκκλησία.

Φθάνοντας, ο πατέρας του μικρού παιδιού τον βάζει να καθίσει και κλείνει πίσω του την πόρτα του εξομολογητηρίου.

Το αγόρι λέει: "Σκοτεινά εδώ."

Και ο παπάς απαντά: "Μην ξαναρχίζεις, ποσά θες?!!!"
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
cosco
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από cosco » 28 Ιουν 2008 10:25

Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο να πάει στη δουλειά του…

Κάθε μέρα βλέπει μέσα μια χήρα, μαυροφορούσα και χαμηλοβλεπούσα. Τη βλέπει μία, τη βλέπει δύο κλπ κλπ στο τέλος αρχίζει να τη γουστάρει. Της την πέφτει λοιπόν στην αρχή με το ******ό (χήρα γυναίκα άλλωστε) και όσο αυτή δεν ενδίδει τόσο ποιο φορτικός γίνεται. Εν πάση περιπτώσει, χήρα βράχος ακλόνητος, δεν πέφτει με τίποτα κι ο τύπος πάει να σκάσει.
Κάποια μέρα ο εισπράκτορας, ο οποίος έχει πάρει πρέφα την όλη φάση, φωνάζει τον τύπο και του λέει : "Κοίτα να δεις, βλέπω ότι γουστάρεις τη χήρα. Κι επειδή συμβαίνει να τη γνωρίζω και ξέρω την ιστορία της θα σε βοηθήσω. Λοιπόν, το κλειδί στην περίπτωση της χήρας είναι ότι είναι κολλημένη με τον μακαρίτη, δεν μπορεί να ξεπεράσει τον θάνατό του. Κάθε μέρα, προς το βραδάκι, πηγαίνει στο νεκροταφείο και κλαίει πάνω από το μνήμα. Αυτή ακριβώς την αδυναμία της πρέπει να εκμεταλλευθείς. Η συμβουλή μου, λοιπόν, είναι η εξής: πήγαινε λίγο νωρίτερα και κρύψου πίσω από τον τάφο κι όταν έρθει η χήρα εμφανίσου ξαφνικά μπροστά της και πες ότι είσαι άγγελος Κυρίου και ότι μπορείς να την φέρεις σε επαφή με τον άντρα της. Όπως θα είναι ψιλοσκοτεινά δεν θα καταλάβει τίποτα. Πιάστην στο ψηστήρι και πάνω στη φάση γάμ@ την."
Πράγματι, έτσι και έγινε. Ο τύπος κρύβεται πίσω από τον τάφο και μόλις έρχεται η χήρα κι αρχίζει το κλάμα πετάγεται ξαφνικά μπροστά της και της λέει: "Είμαι άγγελος Κυρίου, μπορώ να σε φέρω σε επαφή με τον άντρα σου".
Η χήρα τα παίζει στην αρχή αλλά γρήγορα συνέρχεται και τον ρωτάει: "Αλήθεια μπορείς ?".
"Ναι", λέει ο τύπος, "αλλά πρώτα πρέπει να κάτσεις να σε γ@..σω".
"Αποκλείεται", λέει η χήρα. "τι είναι αυτά που μου λες? Χήρα γυναίκα είμαι, δεν μπορώ να το κάνω αυτό που λες".
"Κοίτα", επανέρχεται ο τύπος, "αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να ξαναβρεθείς με τον άντρα σου. Αν δεν σ’αρέσει χάνεις την ευκαιρία." Τι να κάνει η χήρα! Με τα πολλά ψήνεται και αποφασίζει να του κάτσει.
Του λέει όμως: "Κοίταξε να δεις, δέχομαι να με γ@..σεις αλλά μόνο από πίσω. Το "μπροστά" το έχω αφιερώσει στον άντρα μου". Συμφωνεί ο τύπος ..αρχίζει να την γ@..ει και στο τελείωμα πάνω τον πιάνουν τύψεις.
"Ξέρεις κάτι", της λέει, "ψέματα σου είπα, τι άγγελος Κυρίου και μ@λακ..ς, ο τύπος από το λεωφορείο είμαι που σου την πέφτει κάθε μέρα ". Και η χήρα: "Εντάξει μωρέ, δεν τρέχει τίποτα.
Κι εγώ δεν είμαι η χήρα, …ο εισπράκτορας είμαι"…!
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings

Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Burned » 30 Ιουν 2008 13:46

Diablo έγραψε:Αποφασιζει η νασα να στειλει τον πρωτο ανθρωπο στο φεγγαρι.παει λοιπον στον γερμανο αστροναυτη.
γεια σας ειμαστε απο την νασα και θελουμε να στειλουμε τον πρωτο ανθρωπο στο φεγγαρι,ποσα θες για να πας??
Γερμανος : 1 εκατ. ευρο.
Νασα : Γιατι τοσα ρε μεγαλε??
Γερμανος : καθηστε ρε παιδια στο φεγγαρι θα παω.Αμα παθω τπτ να μην αφησω πεντε φραγκα στην οικογενεια μου.
Νασα : Καλα θα το σκεφτουμε...
Πανε στον γαλλο αστροναυτη.γεια σας ειμαστε απο την νασα και θελουμε να στειλουμε τον πρωτο ανθρωπο στο φεγγαρι,ποσα θες για να πας??
Γαλλος : 2 εκατ. ευρο.
Νασα : Γιατι τοσα ρε μεγαλε?? Ο γερμανος ηθελε 1.
Γαλλος :καθηστε ρε παιδια στο φεγγαρι θα παω.Αμα παθω τπτ να μην αφησω το ενα στην οικογενεια μου.
Νασα : το αλλο?
Γαλλος : Να μην μοιρασω και ενα στις ερωμενες μου?
Νασα : Καλα θα το σκεφτουμε...
Πανε και στον Ελληνα...γεια σας ειμαστε απο την νασα και θελουμε να στειλουμε τον πρωτο ανθρωπο στο φεγγαρι,ποσα θες για να πας??
Ελληνας : με 3 εκατ ειμαι καλα!!
Νασα : Γιατι τοσα ρε μεγαλε?? Ο γερμανος ηθελε 1 ο γαλλος ηθελε 2 εσυ γιατι 3????
Ελληνας : Κοιτα πως κανουμε τις δουλειες εδω στην ελλαδα
1 εκατ. θα παρεις εσυ που θα μου δωσεις την δουλεια
1 εκατ θα παρω εγω...
και 1 εκατ θα δωσουμε στον γερμανο να παει στο φεγγαρι....
Chuck Norris facts

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από hik-hok » 03 Ιούλ 2008 16:34

"This guys show a chick, and they went of to her. "

Απο ένα θέμα εδώ μέσα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
chchrist
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από chchrist » 10 Ιούλ 2008 19:30

Πότε γιορτάζει ο Rocky;

Του Αϊ 'οφδετάϊγκερ...

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Stathis » 16 Ιούλ 2008 22:26

Ήτανε ένας Αλβανός και πήγε σε ένα παγωτατζίδικο και λέει:
- Θέλω παγωτό κεράσι.
Του δίνει ένα παγωτό κεράσι ο παγωτατζής.
Ο Αλβανός το παίρνει και φεύγει χωρίς να πληρώσει.
Ο παγωτατζής αρχίζει να φωνάζει:
- Κλέφτης... κλέφτης!!!!!!
Και λέει ο Αλβανός:
- Μη φωνάζει, εγώ κεράσει αύριο.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από cordis » 22 Ιούλ 2008 16:22

Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από manolism » 22 Ιούλ 2008 16:25

Χαχχαχαχαχα

Πολύ χρήσιμο για μέσα στο μετρό :o :o :o :o :o

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από skeftomilos » 22 Ιούλ 2008 20:48

Πφφφ, ο Sport Billy έχει στο τσαντάκι του τουαλέτα με καζανάκι.

Άβαταρ μέλους
Flucker

Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙ

Δημοσίευση από Flucker » 25 Ιούλ 2008 12:55

Δυο ξανθιές είχαν πάει για διακοπές στη Λιβύη. Αφού είδαν όλα τα αξιοθέατα -δεν ήταν και πολλά, αν εξαιρέσεις τις απανταχού αφίσες του Καντάφι-, αποφάσισαν να νοικιάσουν μια καμήλα για να κάνουν και μια περιήγηση στην έρημο. Αφού περιπλανήθηκαν ολημερίς χωρίς να χαθούν -και εδώ θα μπορούσε να τελειώνει και το ανέκδοτο-, σταμάτησαν σε ένα μικρό οικισμό σε μια όαση για να διανυκτερεύσουν. Το πρωί με την αυγούλα σηκώθηκαν να γυρίσουν πίσω, αλλά... άφαντη η καμήλα! Εδώ η καμήλα, εκεί η καμήλα, πουθενά η καμήλα! Το μόνο που τους απέμενε ήταν να απευθυνθούν στο τοπικό αστυνομικό γραφείο.

-Εντάξει βρε κορίτσια, καταλαβαίνουμε, σας έκλεψαν την καμήλα. Μόνο που εδώ είναι τίγκα στις καμήλες. Πρέπει να μας πείτε κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό της, για να μπορέσουμε να τη βρούμε.

-Εεεε, είχε τέσσερα πόδια, λέει η μία.

-Ωραία, αλλά ξέρετε όλες οι καμήλεςε έχουν τέσσερα πόδια.

-Είχε και δύο αυτιά, πετάγεται η άλλη.

-Ναι, αλλά όλες έχουν δύο αυτιά.

-Τώρα θυμήθηκα, είχε και δύο καμπούρες, ξαναλέει η πρώτη.

-Μα ελάτε τώρα, όλες έχουν δύο καμπούρες, σκεφτείτε λίγο ακόμη...

-Μμμμμμ..., το βρήκα! το βρήκα! Η δικιά μας είχε δύο μουνιά.

-Ώπα, για σιγά, για σιγά, αυτό πώς το κατάλαβες???

-Ε, να, απ' όπου περνούσαμε φώναζαν "ρε 'σεις, για κοιτάτε μια καμήλα με δυο μουνιά!".

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης