Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

http://www.vlamis.gr : Διερεύνηση συνεργασίας

Συνεργαστείτε με άλλους webmasters που έχουν σελίδες σχετικού περιεχομένου.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
vlamis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vlamis » 09 Μαρ 2008 05:33

Αφού επιθυμείτε να δοθεί συνέχεια, ok θα δοθεί :

Πριν μπω στα επιμέρους, θα σας αποδείξω πόσο επιπόλαια πήρατε θέση και εκτεθήκατε, ενώ θα μπορούσατε άνετα να ρωτήσετε, «Τι ακριβώς ψάχνετε κύριε» ?
Σαφώς θα περίμενα να γνωρίζετε τι σημαίνει στα ελληνικά η λέξη «χρειάζομαι», αλλά δε θα σταθώ εκεί, και θα πάω να σας εξηγήσω τι σημαίνει η λέξη Sponsor, ώστε να μην εκτίθεστε άλλο με βλακώδη posts :

Σας μιλώ για Βusiness – marketing – promotion – sponsorship

Sponsor : Ορισμός : "To sponsor something" σημαίνει ότι υποστηρίζω ένα γεγονός, μια ιδέα, μια προσπάθεια, ένα πρόσωπο, μια δραστηριότητα ή μια επιχείρηση και σχετικούς όρους, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ή μέσω παροχής προϊόντων ή υπηρεσιών. Ένας sponsor είναι το άτομο ή μια ομάδα, που προσφέρει υποστήριξη, και είναι ως ορισμός πολύ κοντά στον ορισμό του χρηματοδότη / ευεργέτη, με σκοπό την τελική επιτυχία ενός σχεδίου, μετά από κοινό σχεδιασμό και συνδυασμό δυνάμεων. (Δηλαδή για να το πούμε λαϊκά να το καταλάβουν όλοι οι αναγνώστες του board, σημαίνει : Eγώ μαζί με κάποιους άλλους, έχουμε αυτό που θα δείτε στην web page. (Μερικοί κατάλαβαν ότι ζητούσαμε sponsor για τη σελίδα, αλλά δε πειράζει). Εάν σας πείθει, γίνεστε sponsors του ΟΛΟΥ project, και βοηθάτε σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χρειαστεί, το οποίο θα σας αναλύσουμε αν επικοινωνήστε, και προχωράμε, εφ΄όσον δε χρειάζεστε μαθήματα sponsorship.

1) Το post μπήκε στο σημείο Ανταλλαγή διαφήμισης, συνεργασίες, άρα σωστά μπήκε. Τα σχόλια των κυρίων είναι άσχετα με το θέμα, και κακώς κατά τη γνώμη μου επετράπη από τους διαχειριστές να αναρτηθούν και να παραμείνουν.

2) Ένα board που σέβεται τον εαυτό του δε μπορεί να ανοίγει forums / topics για να μπαίνει ο κόσμος να γράφει, και μετά να επιτρέπει σε ορισμένους να παρεμβαίνουν με προσβλητικά και ειρωνικά σχόλια του στυλ «Πώς από εδώ νέος?», να λογοκρίνουν στην ουσία το ποιος θα ζητάει συνεργασίες και ποιος όχι. Εάν και εφ όσον η σελίδα είναι άσχημη, και δυσφημίζει το freestuff.gr η ύπαρξη αιτήματος για συνεργασία μαζί της κρίνεται κάκιστη, τότε ας διαγράψουν οι διαχειριστές το Post μου. Δεν είναι ανάγκη να έχουμε τις ερινύες να πετάνε πάνω από το κεφάλι μας επειδή έχουμε άσχημη σελίδα και κάναμε post για συνεργασία … Άν η σελίδα είναι άσχημη, ας μην συνεργαστεί κανείς. Δε θα πεθάνουμε κιόλας.

3) Δεν είναι καθόλου αστείο ούτε για γέλια το γεγονός ότι ο εκάστοτε αμφισβητίας στην ενότητα των συνεργασιών έρχεται και μηδενίζει το βαθμολογούμενο με έστω 5% έργο που έχεις καταφέρει να κάνεις, χωρίς να ξέρει το λόγο που το έκανες και το λόγο που δεν απευθύνθηκες σε «επαγγελματίες». Το αν εγώ έχω δώσει χρήματα σε επαγγελματίες του χώρου, και τι αποτελέσματα πήρα, δε το γνωρίζεις εσύ κύριε. Επομένως να μη πετάγεσαι, ειδικά όταν δε ρε ρωτάνε. Δεν το γνωρίζεις εσύ κύριε αν έχω «ασχοληθεί σοβαρά με την ιστοσελίδα», ούτε είσαι σε θέση να αξιολογήσεις την τύχη ενός δικτυακού τόπου μόνο από το design, αγνοώντας το περιεχόμενο, και σου απαγορεύω να χρησιμοποιείς εκφράσεις τύπου «να τα αρπάξεις από κάποιον ανίδεο», διότι η δημόσια προσβολή και εξύβριση είναι αδίκημα εάν δε το γνωρίζεις ούτε αυτό.

4) Ποτέ δεν είπα ότι η σελίδα είναι τέλεια, και δεν υπάρχει κάτι το οποίο δεν πάει καλά. Είπα ότι η σελίδα «χρειάζεται σπόνσορα». Τι σημαίνει στα ελληνικά «χρειάζεται»? (Πιστεύω το sponsor να το κατάλαβες πιο πάνω). Ίσα ίσα που σε άλλο κατάλληλο σημείο του freestuff ζήτησα γνώμες για βελτίωση. Ποτέ δεν είπα ότι έκανα το post για να βρω σπόνσορα να μου κάνει τη σελίδα, (Έδωσα τον ορισμό του Sponsor) ούτε είπα ότι είμαι στο χώρο από το 1992 (Είπα ότι είμαι χρήστης του Internet από το 1992 για να απαντήσω στον κύριο που έγραψε για μένα : «Βλάμη Γιώργο νέος στο internet ε; Καλωσόρισες στο μαγικό κόσμο.», και να τον ρωτήσω γιατί είπε μέσα σε ένα topic που αφορούσε sponsors ότι είμαι νέος στο Internet? Από πού το έβγαλε το συμπέρασμα ? Γιατί να ασχοληθεί με την ποιότητα της σελίδας μέσα σε άσχετο topic στο κάτω κάτω ρε αδερφέ? Του ζήτησε κανείς τη γνώμη?

5) Εξήγησα : α) Αν μη τι άλλο είμαι νέος στο θέμα sponsors / συνεργασίες.
β) Όταν κάποιος δει ένα post σα το δικό μου, και ενδιαφέρεται πραγματικά για το συγκεκριμένο αντικείμενο, αναλαμβάνει μέρος του επιχειρηματικού ρίσκου, και γίνεται sponsor με διαδικασίες που δε θα ήθελα να αναλύσω στο παρόν mail

6) Να ρωτήσω επίσης τον κύριο ή τους κυρίους που σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο : Καλά, εμένα δημοσίως με προσέβαλες και με εξύβρισες χωρίς στοιχεία. Στον αεριτζή ανορθόγραφο που λέει : «γιατί πρέπει να χω σκάφη και όλα αυτά που φαντάζεσε; άνθρωποι με μυαλό μέχρι αέρα πουλάνε την σήμερον εποχή... σοβαρά μιλάς που θα κάνω και τον κόπο να αγοράσω σκάφη να πληρώνω και έξοδα συντήρησης... απευθείας από την παραθαλάσσια πισίνα με το αδιάβροχο κινητό τηλέφωνο στον αγοραστή τα στέλνω...» δε θα του πεις τίποτα ?

7) Τι δουλειά έχει ο αγοραστής, ενώ εδώ μιλάμε για ναυλώσεις. Εν τω μεταξύ, ο πάντα εκτός θέματος smiley με αυτές τις τρομερές ιδέες θα πρέπει να έχει 10 κότερα, 20 αυτοκίνητα, 5 εξοχικά, και ό,τι βάλει ο νους σου. Μεγάλε ? και μετά ξύπνησες έτσι ?

8. ) Τις σελίδες που έδειξα, δε τις έδειξα επειδή τις είδα το 1992 όπως άλλος εξυπνάκιας παρατήρησε, αλλά επειδή είναι 2 σελίδες εταιρειών του χώρου οι οποίες μέσα από τις συγκεκριμένες σελίδες έχουν πολύ καλά στατιστικά ενοικιάσεων.

9) Δεν κατηγόρησα το freestuff.gr για κάτι, απεναντίας είπα μεν ότι από design δε λέει και πολλά, αλλά είπα και ότι «αλλά αυτό δε του στερεί την πολύ καλή θέση στην προτίμηση των χρηστών» . Αυτό δε το είδατε ? Είδατε μόνο το πρώτο σκέλος ?

Θα μπορούσα να γράψω πάρα πάρα πολλά ακόμα, αλλά νομίζω ότι τελικά η συζήτηση αυτή είναι άσκοπη, από τη στιγμή που δεν γίνεται ούτε στο κατάλληλο σημείο, ούτε με τους κατάλληλους ανθρώπους.
http://www.vlamis.gr - Sail the land of ancient gods - Explore your senses in Greece
Εικόνα

smiley

Δημοσίευση από smiley » 09 Μαρ 2008 09:23

6) Να ρωτήσω επίσης τον κύριο ή τους κυρίους που σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο : Καλά, εμένα δημοσίως με προσέβαλες και με εξύβρισες χωρίς στοιχεία. Στον αεριτζή ανορθόγραφο που λέει : «γιατί πρέπει να χω σκάφη και όλα αυτά που φαντάζεσε; άνθρωποι με μυαλό μέχρι αέρα πουλάνε την σήμερον εποχή... σοβαρά μιλάς που θα κάνω και τον κόπο να αγοράσω σκάφη να πληρώνω και έξοδα συντήρησης... απευθείας από την παραθαλάσσια πισίνα με το αδιάβροχο κινητό τηλέφωνο στον αγοραστή τα στέλνω...» δε θα του πεις τίποτα ?

Με ζηλεύεις; Μπορεί να μου πει και τίποτα; Όooταν και αααν μάθει εδώ είμασται να μου πει πως πουλάνε μέχρι αέρα... και όχι πνεύμα :wink:

zeppos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zeppos » 09 Μαρ 2008 14:52

Πάντως κ.Βλάμη, είναι γεγονός οτι παρόλο που μπήκες να ρωτήσεις για την σελίδα σου, με την πρώτη αρνητική γνώμη τα πήρες και άρχισες τα ποιός είσαι εσύ που μιλάς και τέτοια..
Εγώ πράγματι είμαι άσχετος το ομολογώ, αλλά από τα λίγα που καταλαβαίνω είναι οτι η αισθητική και η λειτουργικότητα μιας ιστοσελίδας, δεν εξαρτάται από το αντικείμενο που πραγματεύεται, όσο και αν εσύ προσπαθείς να μας πείσεις.. Δεν ξέρουμε από βάρκες οκ! Μα δεν ρώτησες εδώ για βάρκες..
Όσο πιο γρήγορα καταλάβεις ότι έχεις άδικο, όχι μόνο εσύ όμως, τόσο πιο καλό αποτέλεσμα θα έχει η αναζήτησή σου για ποιότητα και φυσικά για συνεργάτες.
Εγώ είμαι έμπορος το επάγγελμα, και σου λέω μετά λόγου γνώσης ότι με αυτή την επιθετική νοοτροπία μόνο χαμένος θα βγείς! Αν θες σκέψου πρώτα τι σου λέω και μετά βρίσε με..
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 09 Μαρ 2008 16:48

Κάποτε ένας "πρωτευουσιάνος" πήγε στα Άγραφα με το Porsche τζιπάκι του. Στο δρόμο βλέπει έναν βλάχο σε ένα κορφοβούνι με το κοπάδι του από γιδοπρόβατα. Σταματάει, ανοίγει την πόρτα, πηγαίνει στον βλάχο και του λέει: "Άν σου βρω πόσα γίδια και πόσα πρόβατα έχεις ακριβώς, θα μου δώσεις μια προβατίνα;". "Γιατί όχι;" λέει ο βλάχος. Αρχίζει ο "πρωτευουσιάνος", βγάζει το laptop με την 3G συνδέεται στο ειδικό του λογισμικό στον κοντινότερο server, διασταυρώνει στατιστικά στοιχεία, παίρνει δεδομένα από δορυφορικό πρόγραμμα χαρτογράφησης, κάνει τους υπολογισμούς του, βρίσκει το αποτέλεσμα, και λέει στον βλάχο: "Έχεις ακριβώς 128 γίδια και 83 πρόβατα". "Μπράβο!" του λέει ο βλάχος "Το βρήκες, σου αξίζει το δώρο σου." Γεμάτος χαρά ο "πρωτευουσιάνος" σκύβει και παίρνει το δώρο του. "Αμα εγώ βρω από πού είσαι θα μου δώσεις πίσω αυτό που πήρες;" του λέει ο βλάχος. "Ναι, γιατί όχι" του λέει ο άλλος. "Είσαι γκάγκαρος Αθηναίος". "Μπράβο! πώς το βρήκες;" Και ο βλάχος λέει: "Πρώτον ήρθες τόσο δρόμο από την πόλη και έβαλες μπρος όλη σου την τεχνολογία και την υλικοτεχνική υποδομή για να μου πεις κάτι που ήδη γνωρίζω και δεύτερον... ΑΣΕ ΚΑΤΩ ΤΟ ΣΚΥΛΟ!"
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

vlamis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vlamis » 09 Μαρ 2008 17:08

Φίλε zeppo σ ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες για να ασχοληθείς εδώ με το "θέμα".
Θα ήθελα να διαβάσεις όλα τα post που έχω κάνει, (δεν είναι και πολλά) και όλες τις απαντήσεις που έχω δώσει, για να δείς ότι δεν απαντάω σε όλους με τον ίδιο τρόπο. Να δείς ότι απαντάω διαφορετικά σε καλοπροαίρετους ανθρώπους, και διαφορετικά σε κακοπροαίρετους και επιπόλαιους, που "πετάνε" κάτι και μετά δε μπορούν να το αιτιολογήσουν, ή που μηδενίζουν τα πάντα ώς ξερόλες. Επίσης να σου πώ ότι άλλο είναι να πείς "ποιός είσαι εσύ που μιλάς" και άλλο να ρωτήσεις με ποιά ιδιότητα μιλάς". Εδώ μου φαίνεται ότι πάσχετε μερικοί από το σύνδρομο του "μου τη λένε". Καθίστε καλά ρε ...

Θα ήθελα επίσης να σου πώ ότι δεν είναι επιθετική η "νοοτροπία", αλλά όταν μπαίνεις να κάνεις μια ερώτηση και σε αρπάζουν και σε ξεσκίζουν με τα νύχια μερικοί μερικοί, λές και σε έχουν "άχτι", ή λές και σε ήξεραν και αποό χτές, τι θα έπρεπε να απαντήσει κανείς και με ποιό τρόπο ?

Φίλε zeppo είναι απλά ότι ποτέ δε θα δεχτώ :

1) Στην ενότητα που λέει : "Γράψτε αν επιθυμείτε συνεργασία με κάποιον" , επετράπη σε κάποιους να κάνουν σχόλια ως πρός το περιεχόμενο. Σε αυτή την ενότητα, δεν πέφτει σε κανέναν λόγος άν η σελίδα είναι καλή ή κακή.

2) ΔΕΝ προσπαθώ να πείσω κανέναν για κάτι. Ούτε περιμένω κάτι, ούτε προσδοκώ κάποιο κέρδος. Ούτε έχω σκοπό να περάσω το χρόνο μου γράφοντας εκθέσεις στο freestuff.gr. Αλλά μου φαίνεται περίεργο ότι δεν μπορούν μερικοί να καταλάβουν τι είπα. Είπα ότι τα post έγιναν με κακό τρόπο, σε λάθος σημείο. Σε αυτό δε πρόκειται "να κάνω πίσω", ούτε πρόκαιται να το δεχτώ ποτέ.

3) Τόσο δύκολο ήταν να κάνει κάποιος ένα Post σα του tsiger http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=35014 ή σα του nikolas27 ή σα του lunarmedia ή σα του scoobby .
O tdiger ας πούμε, δεν έγραψε απλώς για να γράψει, ή για να πετάξει μια κακία. Εξήγησε και απαρίθμησε ο άνθρωπος τους λόγους με 1)2)3)4) και έγινε κατανοητός. Μετά από αυτό, υπάρχει άνθρωπος που ζητάει να πάρω στα σοβαρά τα υβριστικά και επιθετικά σχόλια και post ορισμένων ?

Εν πάση περιπτώσει, εγώ τα συμπεράσματά μου τα έβγαλα.

cdhyper χαιρομαι που το σκέφτηκες και τελικά το έριξες στα ανέκδοτα.

Μπορείς να εξηγήσεις τι εννοείς χρησιμοποιώντας ονόματα ή nicknames στην παραβολή σου ?
http://www.vlamis.gr - Sail the land of ancient gods - Explore your senses in Greece
Εικόνα

smiley

Δημοσίευση από smiley » 09 Μαρ 2008 18:43

πολύ σοβαρά πήρες μια δυο παρατηρήσεις που σου κάνανε για να μην πω και πολύ περισσότερο τον εαυτό σου και μάλλον δεν θα σε βολέψει στην συνεργασία που ψάχνεις... προσπάθησε με την google πληρώνοντας adwords αλλά και εκεί χρειάζονται γνώσεις για να αποδώσεις στο μέγιστο αν δεν τις έχεις και δεν έχεις τον χρόνο να ασχοληθείς θα χρειαστείς και πάλι επαγγελματία του είδους...

zeppos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zeppos » 09 Μαρ 2008 18:54

Δεν νομίζω ότι το "διερεύνηση συνεργασίας" του θέματος κολλάει στο εμπορικό συνεταιρισμό μιας επιχείρισης. Μάλλον πάει στην συνεργασία μεταξύ ιστοσελίδων με αναταλλαγή διαφημιστικών κλπ. Βέβαια επειδή πρόκειται για φόρουμ "κομπιουτεράδων" είτε επαγγελμετιών είτε ερασιτεχνών, κολλάει ο τίτλος και για ενδεχόμενο συνεταιρισμό μεταξύ προγραμματιστών κααι συναφών σχεδιαστών κλπ..
Πώς θα σου φαίνονταν εσένα, αν πχ, διάβαζες ΕΔΩ ένα ποστ δικό μου στο οποίο να ζητώ συνεργάτες, ή σπόνσορες ενώ είμαι έμπορος ξυλείας;
Θα έλεγες οχι ίσως "στα ίσια" αλλά σίγουρα ενδόμυχα, ότι οι τελευταίες ετήσιες οικονομικές χρήσεις της δουλειάς μου πάνε κατά διαόλου και ψάχνω απεγνωσμένα μετρητό σε τελείως άγνωστους με την δουλειά μου χώρους..
Όσο έχει η ξυλεία σχέση με αυτό εδώ το φόρουμ άλλο τόσο έχει σχέση και η ενοικίαση σκαφών αναψυχής..

vlamis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vlamis » 09 Μαρ 2008 19:43

Ευχαριστώ Smiley να είσαι καλά. Όταν τελικά ολοκληρωθεί η διαδικασία ανακατασκευής της σελίδας με τη βοήθεια Sponsor που ήδη βρέθηκε, θα αναλάβει το SEO και τα εργαλεία google επαγγελματίας.

Επειδή σε είδα να αναρωτιέσαι σχετικά με το γιατί πήρα τόσο στα σοβαρά "μια δυο παρατηρήσεις που κάνατε", (όπως τις χαρακτηρίζεις τώρα), εκπλήσσομαι που δε χαίρεσαι που τις πήρα στα σοβαρά. Νόμιζα ότι τις γράψατε για να τις πάρω στα σοβαρά και να κάνουμε διάλογο. Επίσης να σου πω ότι το post για συνεργασία έγινε σε πρώτη φάση σε free forum διότι μέχρι σήμερα πίστευα (και πιστεύω) στις γνώμες και την καλή προαίρεση απλών ανθρώπων (σα και εμένα), που αυτοί θα νοικιάσουν τα σκάφη μου, και όχι τεχνοκρατών, που βλέπουν τα πάντα από άλλη σκοπιά, και μέσα από άλλο prisma. Είναι η πρώτη φορά που άνθρωποι με "παίρνουν από τα μούτρα", ή λένε κάτι χωρίς να τεκμηριώσουν, γι αυτό αντέδρασα έτσι.

Εάν τελικά απαγορεύεται να γράφουμε για συνεργασία (έτσι όπως εμείς την κατανοούμε αφού δεν υπάρχει διευκρίνηση) σε ένα free forum με free stuff και έχουμε από την άλλη εξυπνάκηδες να λένε (όπως είδα σε άλλο Post) "βρες έναν πιτσιρικά ως να βαρεθεί, και πλήρωσε υπάλληλο για να έχεις αποτέλεσμα", τότε πολύ κακώς κάθισα και έφαγα τόσο χρόνο να γράψω όλα αυτά που έγραψα.

zeppos

1) Eάν το αίτημά μου ήταν εκτός θέματος θα είχε διαγραφεί από τους Administrators ως άσχετο.
2) Όταν το topic λέει συνεργασίες, σημαίνει ότι επιτρέπει κάθε είδους νόμιμες συνεργασίες. Γι αυτό και έχει επιτρέπεψει πάρα πολλά αιτήματα κοντινά με το δικό μου, όπως :

α) Συνεργασία με 2 web radios
β) Διαφημιστείτε σε blog φοιτητικής παράταξης.
γ) Dιαφημιστείτε στο pamakhouse.gr
δ) Aναζήτηση συνεργατών
ε) Βοηθεια και συνεργασια!
στ) Θελω ατομα για συντακτικη ομαδα
...

Εάν έβλεπα έναν έμπορο ξυλείας να ζητά συνεργασία, κατ αρχάς θα πήγαινα στη σελίδα του να πάρω μια ιδέα του ποιος είναι, και μετά θα τον ρωτούσα ΤΙ συνεργασία χρειάζεται, και δε θα τον έπαιρνα από τα μούτρα.

Είσαι έξυπνος άνθρωπος και θα καταλάβεις ..

Επίσης θα σας πω (χωρίς να πω ποιο board είναι για να μη θεωρηθεί spam) ότι και εγώ μαζί με άλλους στηρίζουμε από το 2002 ένα portal σε PHPBB σχετικό με Παροχή On Line βοηθείας. Ποτέ μα ποτέ δε πήραμε από τα μούτρα χρήστη που ρώτησε κάτι περίεργο, ή δε κατάλαβε ότι ας πούμε τις συνεργασίες τις εννοούμε διαφορετικά σε αυτό το forum, αλλά απεναντίας, κάτσαμε και διορθώσαμε την περιγραφή για να μη μπερδεύονται οι επόμενοι, και κάναμε και αναλυτικό Post για να καταλαβαίνει ο κόσμος και να μη μπερδεύεται.

Επομένως, έχοντας μέτρο σύγκρισης, έπεσα από τα σύννεφα όταν χαρακτηρίστηκα ο άνθρωπος της "αρπαχτής" ... (Scroll up να δεις και τι άλλο).

Άρα, μη προσπαθείτε να βγάλετε νοκάουτ έναν απλό χρήστη που μπήκε να κάνει 2 post από εμπιστοσύνη για καλοπροαίρετη κριτική, και τελικά δέχτηκε λίθους και βρισιές / προσβολές. Κι εσείς έτσι θα αντιδρουσατε αν σας απαντούσαν με τέτοιο επιθετικό και υβριστικό τρόπο.

Όσο για αυτό που λές εδώ "ότι οι τελευταίες ετήσιες οικονομικές χρήσεις της δουλειάς μου πάνε κατά διαόλου και ψάχνω απεγνωσμένα μετρητό σε τελείως άγνωστους με την δουλειά μου χώρους.. "

είναι εντελώς αυθαίρετο και αβάσιμο, αφού εμένα η δουλειά μου είναι σχετική με τη θάλασσα και τα σκάφη, και δε συμβαίνει αυτό που απεύχομαι σε κάθε ελεύθερο επαγγελματία. Μήν είσαι τόσο καχύποπτος φίλε zeppo ...

Μια γνώμη ζητήσαμε , από όποιον θέλει να τη δώσει. Όχι δάνειο...

Προτείνω να το λήξουμε το θέμα ... έγινε κουραστικό
Εικόνα

smiley

Δημοσίευση από smiley » 09 Μαρ 2008 19:59

χάρηκα πολύ για το διάλογο που είχαμε ήταν μια μοναδική και εκπληκτική εμπειρία... λαχείο!!!

zeppos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zeppos » 09 Μαρ 2008 20:40

Οκ! Εγώ τουλάχιστον ΤΩΡΑ πείστηκα ότι πράγματι έγινε έτσι όπως τα λες. Από σένα τουλάχιστον! Ας το αφήσουμε λοιπόν, μια βρήκες συνεργάτες λοιπόν Καλές δουλειές!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανταλλαγή διαφήμισης, συνεργασίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης