Πως μπορεί να διαγραφτεί το index.dat στα Cookies

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
smiley

Δημοσίευση από smiley » 07 Μαρ 2008 15:22

Ναι θέλω να διαγράψω το index.dat και δεν ξέρω πως... τι πρέπει να κάνω για να το διαγράψω, διότι έχει φθάσει στα 3000kb και έχει αποθηκευμένες πληροφορίες που θεωρώ προσωπικές και δεν θέλω κανένα spyware να τις βρει εύκαιρες στα Windows XP...

smiley

Δημοσίευση από smiley » 19 Μαρ 2008 00:49

ε μα καλά κανένας :cry: δεν απαντάει πότε θα περάσει κάποιος ψάχνοντας στην google να έρθει ακριβώς εδώ να μου λύσει την απορία... όσο για τους άλλους, καλά τι σοι τεχνολόγοι είσαστε :P εσείς δηλαδή οι υπόλοιποι όλοι linux τρέχετε ή μήπως όλοι έχεται εγκατεστημένη μόνο την αλεπού ή μήπως δεν έχεται χρόνο να απαντήσετε ή δεν θέλετε να απαντήσετε ενώ γνωρίζετε... κάθε στιγμή μπορεί κάποιος να μάθει που σερφάρατε... τέλος πάντων όταν βρω μια λύση θα σας ενημερώσω πριν κάνει κάποιος τον κόπο να απαντήσει :wink:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Μαρ 2008 01:19

έχεις δοκιμάσει να μπεις με safe mode και να το σβήσεις;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 19 Μαρ 2008 01:24

Ένα κι άλλο ένα λινκ..

Χωρίς να το έχω ψάξει το θέμα, απλά με ένα ψάξιμο

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Μαρ 2008 01:26

Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

smiley

Δημοσίευση από smiley » 19 Μαρ 2008 01:45

φτάνει φτάνει δεν θέλω άλλο :callme: ευχαριστώ κατ αρχάς για την προσοχή σας, βρήκα τη λύση και πριν λίγο την δοκίμασα όλα καλά λοιπόν... η ιδέα είναι να εγκαταστήσεις ένα RamDrive της ms το οποίο για να τρέξει σε σύστημα που υποστηρίζει μόνο NTFS απαιτεί κάποιες ρυθμίσεις στη registry... έπειτα αλλάζεις τις τιμές στο registry που έχουν σχέση με το folder όπου θα βρίσκονται τα cookies δηλαδή στο RamDrive... κλείνεις το pc κοιμάσε δίχως τύψεις σηκώνεσαι το πρωί και το index.dat είναι clean και εξ ορισμού στα 16 kb :idea: αυτό ήταν και μέχρι το επόμενο format δεν θα χρειαστεί να ανησυχήσεις ποτέ ξανά... :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες