σβησιμο υπολογιστη

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
scoufgian

σβησιμο υπολογιστη

Δημοσίευση από scoufgian » 09 Μαρ 2008 12:40

καλησπερα παιδια!!!μια βοηθεια θα ηθελα αν μποορειτε να με βοηθησετε.προσπαθησα να συναρμολογησω μονος μου τα κομματια ενος υπολογιστη,δηλαδη motherboard ,επεξεργαστη και δεν συμαζευεται.λοιπον ολα καλα μεχρι εδω αλλα οταν κανω τερματισμο στα windows ,ο υπολογιστης δεν κλεινει αλλα παραμενει ανοιχτος στο μηνυμα αποθηκευση περιμενετε.μπορειτε να με βοηθησετε τι συμβαινει?το πρασινο κουμπι του power led σβηνει αλλα στην οθονη παραμενει αυτο το μηνυμα .ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

σβησιμο υπολογιστη

Δημοσίευση από GeoStuff » 09 Μαρ 2008 13:04

Καλώς τον...

Ρήξε μια ματιά εδώ... Πάρτο σιγά σιγά από την αρχή και πες μας πάλι...

Και μια ερωτησούλα... Έκανες φορμάτ μετά τις αλλαγές ή χρησιμοποιείς το παλιό σετάπ?
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

scoufgian

σβησιμο υπολογιστη

Δημοσίευση από scoufgian » 09 Μαρ 2008 19:17

δυστυχως τα εκανα ολα αυτα που μου λες.οπως ξερετε ολοι οταν παταμε τερμαισμο,ο υπολογιστης κλεινει μονος του.εμενα δεν κανει κατι τετοιο.σβηνει το πρασινο λαμπακι τουPower ,σβηνει το λαμπακι του σκληρου δισκου,αλλα η μοναδα παραμενει ανοιχτη ,δειχνοντας στην οθονη τη τελευταια σελιδα των windows που λεει αποθηκευση ρυθμισεων κι εκει κολλαει.πιστευω οτι καμποιο τζαμπερακι απο τα power sw,reset και δεν συμμαζευεται ειναι λαθος.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες