Είμαι στα πρόθυρα εγκεφαλικού εξαιτίας της ανευθυνότητας των

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 20 Μαρ 2008 10:19

Αυτό όμως δεν προέκυψε επειδή απόκτησες παιδιά, αλλά από ένα σωρό άλλους παράγοντες, όπως το πως αντιλαμβάνεσαι εσύ τα πράγματα στην ζωή και πως αντιδράς σε αυτά.

Με αυτά ο άνθρωπος παθαίνει πίεση, νευρικούς κλονισμούς, σκλήρυνση κατα πλάκας, αρθρίτιδες και άλλα πολλά.... Ή μπορεί να πάθει λιγότερα.... Τίποτα από αυτά δεν τα παθαίνουμε τυχαία.....΄Υπάρχει ο παράγοντας και κάποια στιγμή εκδηλώνονται....
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

smiley

Δημοσίευση από smiley » 20 Μαρ 2008 10:27

δεν κερδίζεις ούτε εσύ τίποτα ούτε όσοι θα πάθουν μετά χειρότερα... αν πάθεις κάτι... το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να χτυπίσεις μια και κάτω στο τραπέζι του διευθυντή του σχολείου και να το σπάσεις σε χίλια κομμάτια μόνο έτσι θα μείνει καλά στην μνήμη τους πόσο ανεύθυνα πράξανε, και σταματάς εκεί... βέβαια αν είναι έτσι, όπως τα περιέγραψες...

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 20 Μαρ 2008 10:32

Και άμα το σπάσει, θαρρείς πως διεκδικεί το δικαίωμά του να ενημερώνεται από το σχολείο για τυχόν συμβάντα όπως αυτά που ανέφερε; Ή μήπως σε τέτοιες περιπτώσεις προκαλείς τον θυμό τους και επομένως να πάψουν να το ενημερώνουν οριστικά και αμετάκλητα;
Εικόνα

smiley

Δημοσίευση από smiley » 20 Μαρ 2008 10:34

όταν το σπάσει σε 1000 αλλάζουν τα πράγματα...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 20 Μαρ 2008 10:36

Aγαπητη Sheena τοσο το χαμογελο του παιδιου οσο και το γραφειο της 2οβαθμιας εκπεδευσης ειπαν οτι ειναι υποχρεωμενοι να ενημερωσουν τους κηδεμονες εαν σχολασουν νωριτερα

αυτα και αλλο ουδεν
οποτε για το συγκεκριμενο θα την πληρωσει οποιος φταιει πρωτου γινει κατι χειροτερο την επομενη φορα !!

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 20 Μαρ 2008 10:49

fiskilis έγραψε:Aγαπητη Sheena τοσο το χαμογελο του παιδιου οσο και το γραφειο της 2οβαθμιας εκπεδευσης ειπαν οτι ειναι υποχρεωμενοι να ενημερωσουν τους κηδεμονες εαν σχολασουν νωριτερα

αυτα και αλλο ουδεν
οποτε για το συγκεκριμενο θα την πληρωσει οποιος φταιει πρωτου γινει κατι χειροτερο την επομενη φορα !!
Δεν αντιλέγω στο να διεκδικήσεις το δικαίωμα του να ενημερώνεσαι, όπως και το γεγονός πως δεν ενημέρωσαν. Αλλά ο τρόπος που πρότεινε ο smiley δεν θα φέρει τα επιθυμητά αποτελέσματα. Απλά θα σε κατηγορήσουν για ανάρμοστη συμπεριφορά. Και εκεί που πήγαινες για λαγό θα βγεις κουρεμένος.....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 20 Μαρ 2008 11:02

smiley έγραψε: το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να χτυπίσεις μια και κάτω στο τραπέζι του διευθυντή του σχολείου και να το σπάσεις σε χίλια κομμάτια..
Καλή η μαγκιά αλλά άμα το κάνει αυτό μέσα στο σχολείο μπροστά στο κόσμο θα βρεί τον μπελά του.

Smilley αυτές οι εποχές πέρασαν.
Ξύλο ρίχνεις μόνο άν δεν σε βλέπει κανένας
fiskilis έγραψε:οποτε για το συγκεκριμενο θα την πληρωσει οποιος φταιει πρωτου γινει κατι χειροτερο την επομενη φορα !!
Πάψε να ασχολήσαι με τους δημόσιους υπάλληλους και ασχολήσου με το παιδί σου .

smiley

Δημοσίευση από smiley » 20 Μαρ 2008 11:22

και τι θα πάθεις μήπως... αν θα έχανες το παιδί σου θα ήταν καλύτερα; τουλάχιστον στην περίπτωση αυτή ξέρεις με ποιον έχεις να κάνεις... στοχεύεις σε κάποιον ανευ ευθυνών υπεύθυνο... δεν το κάνεις δίχως λόγο... πηγαίνεις και στο γιατρό να καταγράψει το οδυνηρό της κατάστασης που βρίσκεσαι και απαιτείς επίσης επίδομα ψυχικής οδύνης... αλλά έχεται δίκιο κάθε άνθρωπος διαφορετικά το αντιμετωπίζει πριν καεί μέσα στη φωτιά και αντιθέτως...

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 20 Μαρ 2008 11:37

Τι θα πάθεις?

Περιμένα να είσαι ποιό έξυπνος δε χρειάζετε να ρωτάς τι θα πάθει κάποιος άν κάνει τσαμπουκά δημόσια. Οπότε άστο.

Ο διευθυντης δεν ήταν δολοφόνος να του διαλύσεις το γραφείο και άν χτυπόύσε το μικρό θα έφταιγε το ίδιο μικρό απο τη στιγμή που έφυγε απο το σχολείο

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 20 Μαρ 2008 11:46

gaucho έγραψε:Περιμένα να είσαι ποιό έξυπνος δε χρειάζετε να ρωτάς τι θα πάθει κάποιος άν κάνει τσαμπουκά δημόσια
Προσωπικά σχόλια καλύτερα θα είναι να λείπουν...

Μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε αλλά μην το παρατραβάμε...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 20 Μαρ 2008 11:52

Είπα "περίμενα να είναι ποιό έξυπνος". Ίσως τελικά είναι. Δεν είπα ότι δεν είναι έξυπνος

smiley

Δημοσίευση από smiley » 20 Μαρ 2008 11:54

gaucho έγραψε:Τι θα πάθεις?

Περιμένα να είσαι ποιό έξυπνος δε χρειάζετε να ρωτάς τι θα πάθει κάποιος άν κάνει τσαμπουκά δημόσια. Οπότε άστο.

Ο διευθυντης δεν ήταν δολοφόνος να του διαλύσεις το γραφείο και άν χτυπόύσε το μικρό θα έφταιγε το ίδιο μικρό απο τη στιγμή που έφυγε απο το σχολείο
είδαμε τους μαθητές τι πάθανε και όχι μόνο ένα τραπέζι έτσι; εσύ αφού είσαι εξυπνότερας όταν και αν σε κατεβάσουν κάτω το παντελόνι οπουδήποτε στ δημόσιο κάτσε τότε όπως σε βολεύει και προσκύνα τους και από πάνω... αλλά άστο όπως έγραψα αμέσως στο προηγούμενο μου posting κάθε άνθρωπος αντιδράει διαφορετικά σε διαφορετικές περιστάσεις... ποιοί είμαστε εμείς να του επιβάλουμε λουκέτο στα συναισθήματά του όταν του καίνε για παράδειγμα το σπίτι και τον ενοχοποιούν και από πάνω για χειρότερα τα οποία όμως διαπράξανε οι ίδιοι οι κατήγοροι... άστο αν δεν τα πιάνεις αυτά κα΄τσε εκεί που είσαι στα αυγά σου... σε μπελάδες θέλεις να βρισκόμασται...

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 20 Μαρ 2008 12:00

Το να λέμε σε κάποιον τι να κάνει δεν αρέσει. Και αυτό είναι αποδεδειγμένο. Ο τρόπος όμως που θα προτείνουμε κάτι στον άλλον (και δεν θα του το υποδείξουμε) μετράει πολύ. :wink:
Εικόνα

smiley

Δημοσίευση από smiley » 20 Μαρ 2008 12:02

ντάξει κατεβάζω τότε κάτω το κεφάλι :oops:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης