ΑΘΗΝΑ 2004 και Εθελοντισμός...

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση

Θα συμμετέχατε ως εθελοντές στους ολυμπιακούς αγώνες;

Το δημοψήφισμα λήγει την 22 Αύγ 2003 00:01

Ναι
10
31%
Όχι
19
59%
Δεν Ξέρω/Δεν Απαντώ
3
9%

Σύνολο ψήφων: 32

Άβαταρ μέλους
aman

Δημοσίευση από aman » 16 Ιούλ 2003 20:50

Nikolaoupan έγραψε:Είναι δύσκολο να είσαι εθελοντής όταν γύρω σου χορεύουνε τα δις!!! :D :D :D
VIRUS..... VIRUS??? (kai esi? :wink: )

Ουτε και εγω, παιδια, για τους λογους που αναφερατε!

Άβαταρ μέλους
sofaki

Δημοσίευση από sofaki » 14 Αύγ 2003 01:12

Εγω θα το ηθελα! Πιστευω πως ειναι μια μεγαλη ευκαιρια να αποδειξη η χωρα μας οτι δεν ειναι μονο μια κουτσουλια στον χαρτη. Αν μπορω να βοηθησω σε αυτο γιατι οχι?

Δυτυχως δεν με παιρνουν λογο ηλικιας!
Περνουν αυτους που γεννηθηκανν 86 και πριν! Γιατι! Στο Σιδνευ πηραν και μικροτερους!

kseni

Δημοσίευση από kseni » 26 Αύγ 2003 09:02

xixi
giati oi meta tou 86, den mporoun na doun tin omi pragmatikotita tis ekmetalefsis kai tis klepsias :)

Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Serpatinas » 26 Αύγ 2003 13:44

Mia palia istoria me to Athina 2004:

http://www.asda.gr/g14per/2004.htm

To prwto mail mou eixe erthei kai emena idio kai aparalaxto gia na vgalw to emvlimata tous gia thn olympiada tous....
Αγ
Ρούχα στο DRESS

Άβαταρ μέλους
QuikSilver

Δημοσίευση από QuikSilver » 29 Αύγ 2003 05:39

fisika kai oxi... Anti na misthosoun atoma exoume kai provlima anergeias valane mia tampela ethelontismos kai prasina @@ an einai dinaton as paei i daskalaki na ginei ethelontria .... kai meta tha to skefto na pao...

Άβαταρ μέλους
mary

Δημοσίευση από mary » 25 Σεπ 2003 01:51

:pint: εγώ για να είμαι ειλικρινείς είχα δηλώσει να συμετάσω όσο καιρό βρισκόμουνα στην Κάσο , με υποβολή στοιχείων μέσα απο το internet όταν και για κάποιον λόγο μου έστειλαν να παρουσιαστώ να με κρίνουν λέει αν τους κάνω και αν δεν παρουσιαζόμουνα ίσως και να υπήρχαν κυρώσεις . Σκέφτηκα λοιπόν οτι δεν φτάνει που θέτουμε τον εαυτό μας εθελοντικά σε έργο , πρέπει να μας κρίνουν αυτοί κιόλας ! και αν θέλουν να παρουσιάσουν οτι η Ελλάδα κάνει κάτι με τις πλάτες των εθελοντών ας τους προσλάβουν τελικά μπας και βοηθήσουν και στο θέμα της ανεργίας για κάποιο καιρό . Τσάμπα εργασία τέλος . Υπάρχουν και ιδρύματα με παιδάκια και πάσχοντές που θέλουν την βοήθεια μας !

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Σεπ 2003 02:06

mary έγραψε:Υπάρχουν και ιδρύματα με παιδάκια και πάσχοντές που θέλουν την βοήθεια μας !
γειάς το στόμα σου.. :pint:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

mitsubishi

Δημοσίευση από mitsubishi » 26 Σεπ 2003 03:55

mary έγραψε:για κάποιον λόγο μου έστειλαν να παρουσιαστώ να με κρίνουν λέει αν τους κάνω και αν δεν παρουσιαζόμουνα ίσως και να υπήρχαν κυρώσεις .
Δεν καταλαβαίνω γιατί η έκπληξη και ο θυμός σου Μαίρη. Κατ'αρχάς, αυτό περί κυρώσεων δεν ισχύει. Τώρα για την "κρίση", φυσικό δεν είναι; Δηλαδή αν εγώ έστελνα αίτηση και έλεγα "μιλάω ισπανικά με ολίγα αραβικά" δεν θα έπρεπε κάπως να το εξακριβώσουν πριν με στείλουν επί της υποδοχής της ισπανικής ολυμπιακής αποστολής στο αεροδρόμιο; :hammer:

Χωρίς αστεία τώρα, αυτό που νόμισες ότι σε ήθελαν δεν είχε καμία σχέση με την πραγματικότητα. Από αρκετούς γνωστούς μου που πήγαν ήταν απλώς μία κουβεντούλα του στυλ "τι σε ενδιαφέρει πιο πολύ, σε ποιόν τομέα θα ήθελες πιο πολύ να προσφέρεις" κλπ. Ένας μόνο που δήλωσε πως θέλει να πάει για διερμηνεία, τον έβαλαν να μεταφράσει κάποια λόγια "στο φτερό". That's all.

Όσο για την πρότασή σου να προσλάβουν ανέργους, μάλλον σε εισάκουσαν! Κλικ εδώ: http://ta-nea.dolnet.gr/neaweb/neafile. ... m=N13&aa=1

Νομίζω παρεξήγησες χωρίς λόγο.

johnygr28

Δημοσίευση από johnygr28 » 20 Οκτ 2003 13:54

"όταν γύρο σου χορεύουν τα δις θα είσαι στούρνος αν πάς εθελοντής"
η φράση αυτή από μπλούζα του Συλλόγου Νεολαίας Ικαρίας με εκφράζει απόλυτα.
Επιγραμματικά θεωρώ:
-ότι όταν υπάρχει τέτοια ανεργία στη νεολαία είναι απαράδεκτο να ζητάς εθελοντική εργασία.
-γιαστί δεν ζητάς με το ίδιο σκεφτικό (του κόστους) εθελοντική εργασία και από τις μεγάλες κατασκευαστικές εταιρείες που υπερτιμίσανε όλα τα έργα ανεβάζοντας συνέχεια το αρχικό κόστος τους ;
-εθελοντισμός για την κόκα κόλα και τους άλλους χορηγούς; για να διαφημιστούν καλύτερα;
-να κουβαλάω τις μπάλες και τα ρούχα αθλητών επαγγελματιών με τατουάζ αντίντας κλπ;
-Σε αυτό τον εθελοντισμό λέω απλά οχι....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης