Jailbait.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 19 Μαρ 2008 19:38

Thx a lot for your comments.

Ξέρω πως είναι κάτι πολύ δυσκολο, αλλα για να σου πώ την αλήθεια, έχω βαρεθεί να ακολουθώ αυτό που λένε "γραμμή της επιτυχείας".

Εγώ θα βάλω τα δυνατά μου, να φτάσω τα targets Μου :)

Zat, μέσα στις σπουδές μου ήτανε κai Internet Ethics. Οπότε, ελπίζω, η γνώσεις μου εκεί να με βοηθήσουνε :)

emphasy
Honorary Member

Jailbait.gr

Δημοσίευση από emphasy » 24 Μαρ 2008 18:25

tsiger έγραψε:το webdesignerwall.com σου λεει κατι;
+1 για το background!

Kαι γενικά το όλο σκηνικό είναι από το theme του design disease για το smashing magazine!

http://www.wp-themes.designdisease.com/testrun/ ( Για να μην κοροιδευόμαστε! δεν παρακολουθούμε απο χθες το webdesign στο εξωτερικό ;-))
Powered by WordPress
Jailbait.gr is a blog, picture archive, rating, and comment site. All site content was found publicly on sites such as: photobucket.com, imagecash.net, imagevenue.com, deviantart.com, myspace.com, hi5.com. Our function as a site is similar to sites like: hotornot.com, facethejury.com, and ratemybody.com. We do not claim copyright to images other than those used in the design. Effort is made to comply with all US laws. Images are non-nude and non-explicit in nature. Please read our disclaimer. To have an image removed: Please Contact Contact the admin at basilis@jailbait.gr.
Δεν αναφέρεις κάτι για το design!

Και σαν ιδέα θα καταρεύση αργά η γρήγορα εκτός και αν βάλεις και άλλα "λιγούρια" να γράφουνε... και το κρατάτε μεταξύ σας! Friendly! :)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 24 Μαρ 2008 19:00

To wevdesign wall exei afta ta sites mesa sto post tou

http://www.webdesignerwall.com/trends/3 ... tic-sites/
http://www.webdesignerwall.com/trends/3 ... ash-sites/
http://www.webdesignerwall.com/trends/b ... sign-2007/

Exeis dikaio, kai aftoi antigrafoune apo ekei. Vlepeis iparrxei nomos pou leei pws opoios kanei background louloude, den mporei na to kanei allos.

Oso gia to copyright tou template, des to template pou linkares kai des to diko mou. Oi diafores ksepernae tis 10, sxediastika. O nomos peri pnevmatikwn dikaiwmatwn gia open source leei pws i "vasi sou" kai aftoi dinoune to templates san vasi", mporeis na kaneis remove ta copyrights.

Se kalipsa, elpizw :)

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από cherouvim » 24 Μαρ 2008 19:36

Basilakisweb έγραψε:O nomos peri pnevmatikwn dikaiwmatwn gia open source leei pws i "vasi sou" kai aftoi dinoune to templates san vasi"...
Έτσι λέει; Που το λέει;

Τι licence έχει το template σου; GPL, LGPL, BSD, MIT;...

ALR
Honorary Member

Jailbait.gr

Δημοσίευση από ALR » 26 Μαρ 2008 03:47

http://validator.w3.org/check?uri=http% ... bait.gr%2F
130 errors. Ίσως θέλει λίγο προσοχή εδώ. Από ότι είδα τα περισσότερα διορθώνονται άμεσα.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 26 Μαρ 2008 11:37

Nai ta errors einai ta poio pola apo ta new posts pou kanei to wordpress :@. PSaxnw kapoion new editor twra gia na mporw na kanw post, kai na min xalaei ta tags toso poli. Ean den vrw tha prepei na doulepsw ton editor tou wordpress fantazomai wsta na min afinei kapoia kena ktl.

emphasy
Honorary Member

Jailbait.gr

Δημοσίευση από emphasy » 12 Απρ 2008 01:11

http://jailbaitlover.com/

Ιδέα κλεμένη, design κλεμένο... ε, τα θεμάτα από που τα αντλείς;;;

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 12 Απρ 2008 01:44

Ιδέα κλεμένη?

Τι μου λές ρε δηλαδή, πως υπάρχει ένα forum και δεν υπάρχουνε άλλα; Πως υπάρχει ένα site για στοιχείματα και δεν υπάρχουνε άλλα; Θα με τρελάνεις ρε...

emphasy
Honorary Member

Jailbait.gr

Δημοσίευση από emphasy » 12 Απρ 2008 11:09

Χμ... ναι αυτό σου λέω! Γιατί το παρουσίασες ως κάτι καινούριο! Anyway ;D

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 12 Απρ 2008 12:56

Basilakisweb έγραψε:
Μα τι είναι το Jailbait;

Η ξένη ορολογία του JailBait αναφέρετε σε κοπέλες, που δεν έχουνε κλείσει ακόμη τα 18 (δεν έχουνε ενηλικιωθεί) και παρόλα αυτά, μπορούνε να σε κλείσουνε στην φυλακή από την ομορφιά τους και από αυτά που θέλεις να τους κάνεις!

Και το Jailbait.gr;

Το jailbait.gr, είναι ακριβώς το ίδιο, στην ελληνική του έκδοση, μόνο που αυξάνει το όριο ηλικίας στα 26, και με την πρόθεση να ξεκινάει από τα 18 (μικρότερες ηλικίες, πάντα με βάση την ελληνική νομοθεσία).
Απο το πρώτο μου post... Δεν λέω πως είναι κάτι δικό μου... :(

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Jailbait.gr

Δημοσίευση από dimsis » 12 Απρ 2008 13:20

Στα 1024x768 εμφανίζει οριζόντια μπάρα (για ελάχιστο) και το λογότυπο δεν φαίνεται (σαν να μην υπάρχει η εικόνα).
Το θέμα ιδιαιτέρως ενδιαφέρον, ζουμερό και ελκυστικό και το design όμορφο.
Το πολύ όμορφο φόντο στο search επίσης "σπάει" όπως θα δεις στο SS που ανεβάζω.
Εσύ τα έφτιαξες τα λουλούδια στο φόντο και στο search; Καλή δουλειά.
Καλή επιλογή και το wordpress για διαχείριση περιεχομένου.
Καλή συνέχεια.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 12 Απρ 2008 14:00

Hmmm σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σχόλεια, και ακόμη ποίο πολύ για το screan shot.

Αυτό το 'logo' πρόβλημα δεν το είχα προσέξει. Βασίστικα ποίο πολύ σε firefox, και με τον explorer που το άνοιξα δεν το είδα, λάθος μου...

Τώρα για την μπάρα... το το ελέξω στο Localhost και θα δώ.

Όχι τα backgrounds δεν τα έκανα εγώ. Αλλα βλέπεις, επιδεί αρκετοί "ενοχλούνται" με το έτοιμο, ετοιμάζω είδη την νέα έκδοση που τα λουλουδάκια θα τα φτίαξω εγώ. Τι να κάνουμε, πρέπει όλοι να είναι εικανοποιημένοι. ;)

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Jailbait.gr

Δημοσίευση από dimsis » 12 Απρ 2008 15:37

Συνήθως ενοχλεί κόσμο όταν δεν αναγράφονται κάπου στο site κάποια kudos για τα "εργαλεία" που χρησιμοποιήσες. π.χ. πηγή από όπου πήρες τα γραφικά ή κάποιο template, αν χρησιμοποιείς κάποιο CMS και δεν γράφεις πιο κλπ.

Και εγώ συμφωνώ πως καλό είναι να δίνεις τα εύσημα στους ανθρώπους που ξόδεψαν χρόνο για να δώσουν σε εμάς έτοιμα templates, γραφικά, δωρεάν κώδικα κ.α. και ένα linkback το βρίσκω ηθικώς σωστό ή έστω μια σελίδα about που να γράφεις (εφόσον θυμάσαι) τις πηγές που χρησιμοποίησες.
Κάτι τέτοιο και τονώνει το ηθικό των ανθρώπων που εργάστηκαν για αυτά αλλά και μπορεί να βοηθήσει κόσμο που ίσως θέλει να χρησιμοποιήσει τα ίδια "εργαλεία".

Πολλές φορές όταν δεν αναγράφονται οι πηγές ενώ έχουν χρησιμοποιηθεί έτοιμα scripts ή γραφικά, έχω δει να βγαίνου διάφοροι περίεργοι τύποι στο web και να λένε πως πρόκειται για δικές τους δουλειές ή ακόμα και να πουλάνε σαν δικά τους CMS ή templates κάποια που τα βρήκαν έτοιμα...

Επειδή πολλοί από εμάς έχουμε δει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις στο διαδίκτυο, μερικές φορές είμαστε περισσότερο επιφυλακτικοί ή ίσως και επιθετικοί.
Το δικό σου site αναφέρει πιο CMS χρησιμοποιεί, αλλά επειδή δεν ήταν ξεκάθαρο από την αρχή ότι βασίζετε σε κάποια ξένη ιδέα ή ότι έχει έτοιμο template ή γραφικά θα έλεγα πως δημιούργησε μια "μικρή αναστάτωση". Μη σε στεναχωρεί, απλώς καλό είναι στην επόμενη δουλειά σου, αν χρησιμοποιήσεις κάποια έτοιμα εργαλεία, ιδέες, scripts, γραφικά κλπ να το αναφέρεις από την αρχή προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

Επί της ουσίας πάντως το τελικό αποτέλεσμα μια χαρά είναι και εικαστικώς και από περεχόμενο. Συνέχισε να προσθέτεις περιεχόμενο και θα αποκτήσεις σίγουρα αρκετούς επισκέπτες.

emphasy
Honorary Member

Jailbait.gr

Δημοσίευση από emphasy » 12 Απρ 2008 19:26

Ναι δεν νομίζω να έχει κανείς πρόβλημα με το όλο στήσιμο της σελίδας, και με εμένα μ άρεσε το γενικό! Απλά θα ήταν καλό να αναφέρει πηγές και να μην το παρουσιάζει ως καθαρά δικό του ιδρώτα! ;-)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 12 Απρ 2008 20:37

Titakos, θα σου στείλω το original template, και το δικό μου. Το original CSS Και το δικό μου :)

Για να δείς τον ιδρώτα :)

Φιλικά,
Βασίλης

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες