Jailbait.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
emphasy
Honorary Member

Jailbait.gr

Δημοσίευση από emphasy » 13 Απρ 2008 03:10

Κοίτα τι θέλω να σου πω και γιατί:

Κατ' αρχας το γιατι, είσαι νέος και ψάχνεσαι με την όλη φάση και δεν λέει να στηρίζεσαι σε κάτι έτοιμο, πόσο μάλλον διαδεδομένο όπως είναι το template του smashing magazine!

Τώρα για τον ιδρώτα σου, όσος και να είναι (γιατί λογικά υπάρχει) έκανες κάτι για το οποίο στα μάτια των άλλον δείχνει ripping! Αξίζει τόσος κόπος και ούτε μια εκτίμηση ή λιγότερες απ' οσες επιβραβεύσεις;; Δεν νομίζω βασίλη!

Φιλικά,
Χρήστος :)

syred
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από syred » 13 Απρ 2008 07:49

Τα λουλουδάκια που έχεις βάλει είναι τελείως για τον *****. το wordpress με ξινίζει πάρα πολύ για τέτοιου είδους δουλείες, πάντως από άποψη υλικού έριξα μια πρόχειρη ματιά, καλούτσικες μου φάνηκαν, αλλά ρώτα κάποιον άλλον που να του αρέσει το σπορ γιατί δεν συνηθίζω να βλέπω καλλίγραμμα κορίτσια που χορεύουν στο internet.

Αν και η γνώμη μου τόσο ειλικρινής και καλοπροαίρετη δεν θα σου άρεσε σίγουρα, ωστόσο δεν πρόκειται να αρέσει ούτε στα άλλα μέλη που απάντησαν σε οτιδήποτε άσχετο, αλλά όχι σε αυτό που ρώτησες.

κάποιοι, καλώς η κακώς σε κατηγόρησαν, Αν και εγώ δεν είδα πουθενά να λές "βρείτε που έκλεψα τι και κερδίστε 100 δωρεάν κουπόνια supermarket", ούτε "μετρήστε τα Errors μου για τσάμπα διακοπές στην Χαβάη με τον Θωμά."

είναι γνωστό ότι για να φτιάξει κανείς ένα template μιας Χ εφαρμογής, θα χρειαστεί πρότυπα, εκτός αν τόσο μάγκας και μπορεί να μαντέψει τα filenames και τις ψευδομεταβλητές που μπορεί να περιέχουν, από την στιγμή που λες ότι το template είναι δική σου δουλειά που βασίστηκε σε κάποιο πρότυπο, εγώ σε πιστεύω, πέρα ότι αν έκλεψες (Γραφικά-Κώδικα), δεν ήταν το δικό μου αυτο που έκλεψες για να με αφορά, αλλά ούτε θέλω να το παίξω μπάτσος του δικτύου, αφού και όντως να έχεις κλέψει κάτι, δεν μπορώ εγώ να σε αναγκάσω να βάλεις credits, καλό θα ήταν πάντως να τιμάς τον κόπο τρίτων.

Όσο για τα σφάλματα, απλά τσέκαρε ότι δουλεύει στους περισσότερους browsers κανονικά.

Για του λόγου το αληθές επειδή έχω και χιούμορ, και το Youtube έχει 98 Errors θα μου πεις, και τι να λέει αυτό δηλαδή?
http://validator.w3.org/check?uri=http: ... yU9OLqQ8XA

και το δικό σου 101 errors, έχεις μπει μέσα 3 Errors, λίγο ακόμη και φτάνεις στο γκρεμό, 3 ολόκληρα errors είναι αυτά, όχι αστεία. (Άσχετο, όσο αφορά το youtube νομίζω επίσης ότι έχει κλεμμένο το table κάτω αριστερά, και εξέχει λίγο η γωνία, τι άσχετοι το έφτιαξαν άραγε)

Notice δεν χρειάζεται να βάλεις αρκεί να μην προσθέσεις καθόλου γυμνό, (γυμνό σημαίνει, χωρίς και τα εσώρουχα?, Αλλά πάντα χρειάζεται ένα λεξικό, γιατί δεν είμαι και τόσο καλός στα ελληνικά εγώ.) με string και σουτιέν αν και μου φαίνεται αθώο καλό θα ήταν να ρωτήσεις τον δικηγόρο σου, γιατί νομίζω ότι χωρίζεται, σε μερικός γυμνό, και πλήρες γυμνό, το youtube (αφού το ανέφερα) βάζει notice νομίζω για τα μερικός γυμνό, δεν ξέρω λεπτομέρειες για να σε διαφωτίσω πάντως.

ΥΓ. αν θέλετε τόσο πολύ να τον φάτε τον άλλον, καλο θα ηταν να βάζετε, αξιόπιστα, και με έντονα γράμματα, στοιχεία που να επαληθεύουν τις κατηγορίες, αν και μπορεί όντως ήδη να έχετε βάλει και να μην το παρατήρησα, δεν έχει τόσο σημασία γιατί όπως είπα δεν με ενδιαφέρει τι έκλεψε, αλλά και να με αφορούσε, δεν θα το έθετα αμέσως δημοσίως να διασύρω τον συνομιλητή.
dsfsfsdfcvsd

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 13 Απρ 2008 15:00

Titak0s έγραψε:
Κατ' αρχας το γιατι, είσαι νέος και ψάχνεσαι με την όλη φάση και δεν λέει να στηρίζεσαι σε κάτι έτοιμο, πόσο μάλλον διαδεδομένο όπως είναι το template του smashing magazine!
Μπα το θέμα ψάξιμο. έχει περάσει προ πολου ;)

Δεύτερον, το new template είναι σχεδων έτοιμο. Το κόβο και το βάζω στα divs μόλις βρεθεί ο χρόνος :)

KISSES.............!!!!!!!!!!!!!!!!! :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

Thx για όλα τα comments ppl. Really helpfull ;)

emphasy
Honorary Member

Jailbait.gr

Δημοσίευση από emphasy » 14 Απρ 2008 16:09

Στην τέχνη το ψάξιμο και η ανανέωση/καινοτομία δεν σταματάει ποτέ! :)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 02 Μάιος 2008 14:00

Ορίστε ένα New template by me.

Άλαξα αρκετά και τη δομή της σελίδας. Επιδεί είναι Photoblog και πολλά στοιχεία χάνωνται, προσπάθησα να το προωθήσω κάπως.

Titak0s αφιερωμένο ;)

http://www.jailbait.gr/

Τα σχόλεια σου με πισμώσανε :D

Άβαταρ μέλους
Nektarios333
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Nektarios333 » 02 Μάιος 2008 15:53

Μικρή παρατήρηση δεν μου ανοίγει σε Internet Explorer δες και την φωτογραφία.Καλή συνέχεια......
Συνημμένα
error.jpg
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 02 Μάιος 2008 16:14

Ημουν σύγουρος πως κάτι θα μου ξέφευγε :(

Anyway, το τσέκαρα τώρα την πρώτη φορά δεν μου φόρτωσε, στο refresh φένονται όλα καλά :S

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από sibas » 02 Μάιος 2008 21:15

βγάζει μπάρα bill και τα menu επάνω μετά τη βία θα μπορέσει κάποιος να τα διακρίνει.
Με ψιλό χαλάει το footer.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 03 Μάιος 2008 00:58

Nαι το footer είναι κάτι που θα κάνω fix μοθ είπανε και άλλοι.

Τώρα για το την μπάρα, δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει όλα fixed είναι :S

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Jailbait.gr

Δημοσίευση από dimsis » 03 Μάιος 2008 01:30

Σε ΙΕ 7 δεν παίζει καν.... Ξεκινάει, φορτώνει και δείχνει κάποια πράγματα στην κεντρική σελίδα και αμέσως μετά φάση κάνει κάτι σαν redirect και "Ο Internet Explorer δεν μπορεί να εμφανίσει την ιστοσελίδα"
(τουλάχιστον σε εμένα! ας το δει και κάνας άλλος και ας πει μήπως είναι δικό μου πρόβλημα)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Jailbait.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 03 Μάιος 2008 02:03

mou paizei kanonika se ie7 :S :oops: :oops:

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Jailbait.gr

Δημοσίευση από dimsis » 03 Μάιος 2008 09:20

Τώρα παίζει και σε εμένα... κάτι θα άλλαξε φαίνεται.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες