firefox crash

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

firefox crash

Δημοσίευση από Garakatsamol » 21 Μαρ 2008 16:08

μετά από διακοπή ρεύματος όταν προσπαθώ να ανοίξω τον ff μου βγάζει μήνυμα από τον debugger του visual studio, το οποίο έχω απεγκαταστήσει εδώ και καιρό, και στη συνέχεια αφού πατήσω οκ κλείνει ο ff.

Μέχρι τώρα:
Τον έχω ξαναεγκαταστήσει από πάνω
Του έκανα clean install αφού καθάρισα πρώτα τη registry με το tune up και έσβησα manually και τα αρχεία που είχαν απομείνει.
Το πρόβλημα παραμένει...

Να προσθέσω ότι πρίν ανοίξει με ρωτάει αν θέλω να start new session ή να κάνω restore που σημαίνει ότι κάτι έχει απομείνει από την παλιά εγκατάσταση και δεν ξέρω πως να το βγάλω.

Καμια ιδέα?

Να και το error που βγάζει
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

firefox crash

Δημοσίευση από Hermeia » 21 Μαρ 2008 23:28

Δεξου το restore 1 φορά, καλύτερα νασαι offline (για περίπτωση που έχει πρόβλημα κάποια σελίδα εκει μεσα), αστο λίγο να τα βγάλει όλα "δεν βρίσκω τη σελίδα" - ειδικά αν έχεις πολλέ ςκαρτέλες-
και στο τέλος κλείστο κανονικά.
Αυτό κανονικά θα πάψει να σου ζητάει "Ρεστορε σεσσιον".

Τα λοιπά είναι σκανταλιές των win (τυπικά.. απαιτούν ένα πρόγραμμα που δεν έχουν, μηνυματα λάθους απόένα πρόγραμμα που έχει απεγκατασταθεί ! .. και τέτοια..)
- για τα οποία έχω μαύρα μεσάνυχτα.. ελπίζω κάποιος άλλος φίλος..

καλη τυχη
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

firefox crash

Δημοσίευση από Garakatsamol » 22 Μαρ 2008 02:31

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δυστυχώς δε δουλεύει ούτε αυτο. Όποια επιλογή κι αν διαλέξω μου πετάει πρώτα αυτό το αλλερτ και μετά κλείνει.

Έχω αρχίσει να φρικάρω λίγο... (μου τη σπάει ο explorer)

Άβαταρ μέλους
zinobios

firefox crash

Δημοσίευση από zinobios » 22 Μαρ 2008 06:40

Μήνυμα 01

Και εγώ άσχετος είμαι αλλά αυτό που θα έκανα θα ήταν να το εγκαταστήσω άλλη μια φορά κανονικά και μετα θα χρησιμοποιούσα το "Your Uninstaller" για να το απεγκαταστήσει τελείως (να αφαιρέσει όλα τα ίχνη από την registry)
Μπορείς να το κατεβάσεις (Trial) από εδώ : http://www.softpedia.com/get/Tweak/Unin ... ller.shtml
Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια δοκιμή ακόμα ξανακαθαρίζοντας την registry με αυτό το πρόγραμμα ...

Καλή Τύχη !

Μήνυμα 02

Δοκίμασα το url που έγραψα παραπάνω και δεν δουλεύει. :cry: Δοκίμασε να το κατεβάσεις απο εδώ http://your-uninstaller.brothersoft.com ... eedownload

Μήνυμα 03

Μπορείς να δοκιμάσεις και το RegClean των Windows http://www.majorgeeks.com/download458.html

Μήνυμα 04

Αν και πάλι δεν καταφέρεις τίποτα, μπές με το google στο ελληνικό newsgroup grk.comp.software και θέσε το πρόβλημά σου εκεί. Κάποιος θα βρεθεί να σε βοηθήσει.

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

firefox crash

Δημοσίευση από GeoStuff » 22 Μαρ 2008 11:11

Ζινοβιος...

Σου μάζεψα τα μηνυματάκια σου σε ένα μεγάλο...

Προσπάθησε σε παρακαλώ να μην γράφεις πολλά συνεχόμενα ποστ...

:D :D :D :D
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

firefox crash

Δημοσίευση από Garakatsamol » 22 Μαρ 2008 16:39

Ζηνόβιε ευχαριστώ πολύ αλλά δε δούλεψαν ούτε αυτά τα προγράμματα. Να'σαι καλά πάντως

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

firefox crash

Δημοσίευση από Garakatsamol » 22 Μαρ 2008 16:45

Τελικά κάποιο addon την έκανε μάλλον τη δουλειά.
Το πρόβλημα λύθηκε όταν είδα ότι ο φφ έχει και safe mode, από εκεί σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις με ποιά από τα στοιχεία θα ξεκνήσεις (εγώ δοκίμασα ένα -ενα ώσπου είδα ότι χωρίς addons ξεκινά κανονικά)
Τώρα πρέπει να ξανακατεβάσω τα αδδονσ μου

Ευχαριστώ όσους βοήθησαν :wink:

(πάντως όσο χρησιμοποίησα τον ΙΕ είδα ότι κάνει πολύ καλύτερο render στο text απότι ο FF)

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

firefox crash

Δημοσίευση από cpulse » 22 Μαρ 2008 19:47

Κι εγώ είχα προβλήματα στο παρελθόν και μετά από πολύ καιρό βρήκα οτι έφταιγε η εγκατάσταση του quick time plugin.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες