Ανάπτυξη εφαρμογής για την διαχείριση ενός video-club

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
voula_07

Δημοσίευση από voula_07 » 10 Απρ 2008 18:03

αααααααααααααχχχχχχχχχχ ποσα να αντεξω να ακουσω ακομα? δυσκολα λες ε να βρω κατι ετοιμο?αααχ δυστυχως δεν ειχα πολλες επιλογες οσον αφορα το θεμα ολα πάνω κατω τετοια ηταν απο αυτα που ειχαν μεινει δηλαδη!!!δεν προλαβα η κακομοιραααα!!!! :cry: :cry: :cry: :crybaby:

voula_07

Δημοσίευση από voula_07 » 10 Απρ 2008 18:04

Σας ευχαριστω και παλι ολουςςς!!!!!!να στε καλα!!!! :lol:

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vassilism » 15 Απρ 2008 00:53

Μα και συ ρε Βούλα σ’ αυτή την σχολή βρήκες να πάς? :hammer:
Μη μου πεις ότι είσαι και στο Μεσολόγγι?
Αν ναι έχω καταλάβει και ποιος καθηγητής στην έδωσε.
Και εγώ αυτήν την σχολή έχω τελειώσει :D

Λοιπόν όπως σου είπε και ο billt η υλοποίηση έχει αρκετή δουλειά, δεν είναι τυποποιημένη και θα είχε ένα αρκετά μεγάλο κόστος (μερικές χιλιάδες ευρώ).
Το θέμα είναι έχεις όρεξη να μάθεις και να την φτιάξεις μόνη σου ή θες κάτι έτοιμο να την δώσεις και να ξεμπερδεύεις?

voula_07

Δημοσίευση από voula_07 » 15 Απρ 2008 11:18

που λες φυλτατε vassilism δεν φταιω εγω που περασα σε αυτην τη σχολη οι συγκυριες....ααααχχχχ!!!αλλα οχι δεν ημουν μεσολογγι ημουν αμαλιαδα!Να σου πω την αληθεια στην αρχη την πηρα με χαρα λεω θα την κανω κατι θα μαθω ειναι και λιγο ενδιαφερον αλλα με το που ξεκινησα να δω τι παιζει ενα βουνο εμφανιστηκε μπροστα μου!!!!!!!!!!οποτε παραδωθηκα, θα μου πεις τοσο ευκολα? αλλα δεν εχω την πολυτελεια να καθισω να ασχοληθω πολλες ωρες με την πτυχιακη λογω δουλειας και η διαθεση μου δεν ειναι και στα καλυτερα της!Οποτε αρχισα να σκεφτομαι και τους ευκολους τροπους!Να την βρω ετοιμη οχι αλλα ενα μεγαλο κομματι του κωδικα μου εστω!η τουλαχιστον ας μου βρει καποιος τι περιπου θα χρειαστω και θα χρησιμοποιησω και να τα φτιαξω εγω μετα!εχω πελαγωσει γιατι ξεκινω απ το μηδεν!δεν ξερω τι να κανω!!!ειμαι μια απελπισμενη! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :doh: :doh:

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vassilism » 15 Απρ 2008 12:34

Οπότε θες κάτι έτοιμο να το δώσεις και να ξεμπερδεύεις.
Σου προτείνω κάτι με php, γιατί σε jsp δεν νομίζω να βρεις τίποτα.
Όπως σου είπε και ο Liakoni αυτό είναι μια πολύ καλή λύση http://www.splitbrain.org/projects/videodb.

Εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα έκανα το εξής:
Θα έκανα εγκατάσταση το joomla και στην συνέχεια θα άρχιζα να το παραμετροποιώ με έτοιμα modules, components κτλ έτσι ώστε να το φθάσω σε ένα σημείο που να μοιάζει με μια εφαρμογή για την διαχείριση ενός video-club.
Σίγουρα δεν θα πετύχεις το τέλειο αποτέλεσμα, αλλά δεν θα μπλέξεις με διάβασμα, κατεβατά κώδικα, ατελείωτες ώρες κτλ.

Hik

Δημοσίευση από Hik » 15 Απρ 2008 13:01

Μήπως διάλεξες λάθος πτυχιακή;

Μάλλον έπρεπε να πάρεις πτυχιακή στη Διδακτική της Πληροφορικής με θέμα π.χ. "Γυναίκες στην κοινωνία της Πληροφορίας" ή "Η πληροφορική στην εκπαίδευση στην Ελλάδα, Ευρώπη και Διεθνώς".

Ας σοβαρευτούμε :) Διαλέγετε μόνο έτοιμα θέματα; Δεν μπορείς να βρεις τον καθηγητή που θες και να του προτείνεις εσύ κάποιο θέμα δικό σου;

giorgos

Δημοσίευση από giorgos » 27 Απρ 2008 20:47

Είναι μια απλή εφαρμογή που ίσως μπορέσει να σε βοηθήσει να καταλάβεις τι περιλαμβάνει ένα πρόγραμμα διαχείρισης βίντεο κλάμπ. Ελπίζω να βοήθησα.

Το link για να το κατεβάσεις είναι: http://www.download3000.com/download_8157.html

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες