www.noukaris.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mikenuke
Επικοινωνία:

www.noukaris.gr

Δημοσίευση από mikenuke » 01 Απρ 2008 17:06

Καλημερα σας,

Εχω πολυ καιρο να γραψω στο φορουμ, αλλα ελπιζω να με καλοδεχτειτε και παλι.

Στο θεμα μας λοιπον.
Εχω φτιαξει την ιστοσελιδα της οικογενειακης μας επιχειρησης.

www.noukaris.gr

Ειναι απο ενα ετοιμο layout με τροποποιησεις γραφικων.
Εχω φτιαξει και ενα πολυμεσικο βιντεακι παρουσιασης το οποιο ειναι ανεβασμενο στο youtube και embeded στη σελιδα μου.

Η φιλοσοφια της σελιδας ειναι να ειναι ελαφρια οσο το δυνατον και περιεκτικη.

Θα ηθελα την γνωμη και αποψη σας για το αποτελεσμα.

Και μια βοηθεια: Στο opera η σελιδα παρουσιαζεται αψογη sto IE μου χαλαει το layout, τι πρεπει να κανω για να προσπερασω αυτο το προβλημα?

Ευχαριστω
Μιχαλης

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

www.noukaris.gr

Δημοσίευση από Garakatsamol » 01 Απρ 2008 19:53

Καλως ξανάρθες :)

Καλοπροαίρετα θα ήθελα να σου πω ότι από πλευράς design η σελίδα δεν είναι καθόλου καλή και γενικώς φαίνεται προχειροφτιαγμένη. Αν θες μπορώ να μπω και σε λεπτομέρειες αλλά κατά τη γνώμη μου πρέπει να σχεδιαστεί από την αρχή.
Σαν ερασιτεχνική προσπάθεια είναι πολύ καλή αλλά ίσως θα ήταν καλύτερα την προβολή σας στο διαδίκτυο να την αναλάβει κάποιος επαγγελματίας διότι μια κακή ιστοσελίδα μπορεί να λειτουργήσει αντίθετα από το σκοπό της.
Φιλικά :wink:

Άβαταρ μέλους
mikenuke
Επικοινωνία:

www.noukaris.gr

Δημοσίευση από mikenuke » 01 Απρ 2008 23:28

Θα ηθελα αν εχεις την ευκαιρια και διαθεσεις τον πολυτιμο χρονο σου, να μπεις σε περισσοτερες λεπτομερειες.
Και σε ευχαριστω ηδη που τις εριξες μια ματια.

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

www.noukaris.gr

Δημοσίευση από Garakatsamol » 02 Απρ 2008 00:28

Ενδεικτικά θα σου πω μερικά αλλά το πρόβλημα για μένα τουλάχιστον είναι γενικό
H εικόνα που έχεις στο header με το λογότυπο πιξελιάζει στο πάνω της μέρος και γενικώς και το λογότυπο (αυτό βέβαια δεν είναι θέμα του site) δεν είναι και πολύ προσεγμένο. Η εικόνα που έχεις πάλι στο header αλλά στα δεξιά δεν γίνεται κατανοητό τι είναι και το χρώμα της δεν κάνει καθόλου καλή αντίθεση με το text. Χρησιμοποιείς σε αρκετά σημεία times new roman που γενικώς αποφεύγονται γιατί δε φαίνονται πολύ καλά στην οθόνη, είναι πιο πολύ για εκτύπωση. Γενικώς η αισθητική της σελίδας παραπέμπει σε άλλες εποχές. Αφού το έκανες απο template μπορούσες να διαλέξεις κάτι πιο σύγχρονο.

Άβαταρ μέλους
Zat

www.noukaris.gr

Δημοσίευση από Zat » 02 Απρ 2008 04:41

Φίλε, καλή προσπάθεια, αλλά αρκετές ατέλειες. Μερικά παραδείγματα:

- Τα γράμματα στο κέντρο πάνω δεν διαβάζονται καλά (δεν κάνουν αντίθεση) και εξαφανίζονται στις εσωτερικές σελίδες.
- Το λευκό font σε γαλάζιο background (αριστερά και κάτω) επίσης δυσκολεύει το διάβασμα.
- Προσωπικά θα προτιμούσα τα λινκς στο menu αριστερά χωρίς υπογράμμιση. Και οπωσδήποτε όχι Georgia font.
- Το "ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΚΑΛΟΥΠΙΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ" επίσης είναι δυσανάγνωστο.
- Γενικά νομίζω το header και το left bar θέλουν βελτίωση στο design και στη λειτουργικότητα.
- Το YouTube video καλό, αν και το να έχεις embedded YouTube σε επαγγελματικό site δείχνει κάπως ερασιτεχνικό.

Φιλικά

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες