Κατασκευή e-shop

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
jimanis86
Επικοινωνία:

Κατασκευή e-shop

Δημοσίευση από jimanis86 » 03 Απρ 2008 01:20

Γεια σας

Θέλω να κατασκευάσω ένα site το οποίο να περιέχει ένα πολύ απλό e-shop το οποίο θα προσφέρει ένα μόνο προϊόν. Θα ήθελα την γνώμη κάποιων που έχουν έχουν ασχοληθεί με το θέμα αν μπορούν να με βοηθήσουν? Με ποιον τρόπο συμφέρει να το κατασκευάσω; Να χρησιμοποιήσω κάποιο έτοιμο πακέτο για κάτι τόσο απλό ή να το κατασκεύασω μόνος; Γνωρίζω αρκετά καλά την php και νομίζω ότι μπορώ να ανταποκριθώ. Μόνο θα ήθελα να ρωτήσω σε ποια σημεία πρέπει να δώσω μεγαλύτερη βαρύτητα όσον αφορά την ασφάλεια;

Σας ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
Stadem

Κατασκευή e-shop

Δημοσίευση από Stadem » 05 Απρ 2008 00:20

Η άποψη μου είναι να φτιάξεις μία σελίδα να προβάλει-παρουσιάζεις το προϊόν σου πλεονεκτήματα και να έχεις 1) εκδήλωση ενδιαφέροντος 2) Τρόπους πληρωμής 3) τόπους αποστολής, και τελείωσες.

Η δυνατότητες των eshop είναι για προϊόντα όχι για ένα προϊόν. Και οικονομικότερα θα σου πάει.
web-IQ Interactive Quality
Εικόνα

jimanis86
Επικοινωνία:

Κατασκευή e-shop

Δημοσίευση από jimanis86 » 05 Απρ 2008 01:01

Βασικά πιστεύω πως έχεις δίκιο. Αυτό που σκέφτομαι όμως είναι οι τρόποι πληρωμής αν θέλω να έχει κάποιον online τρόπο πληρωμής ποιον να χρησιμοποιήσω καλύτερα; Ποιος είναι ο ποιο ασφαλής τρόπος;

Άβαταρ μέλους
Stadem

Κατασκευή e-shop

Δημοσίευση από Stadem » 05 Απρ 2008 03:21

Δες καλύτερα με αντικαταβολή η με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό.
Ο φίλος παραπάνω αναφέρει το paypal έχω την εντύπωση ότι θα μπλέχτείς.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Κατασκευή e-shop

Δημοσίευση από supernet » 05 Απρ 2008 03:45

Stadem έγραψε:Ο φίλος παραπάνω αναφέρει το paypal έχω την εντύπωση ότι θα μπλέχτείς.
Γιατί να μπλεχτεί; Μπορεί να διαθέτει και τους άλλους τρόπους που είπες αλλά και εναλλακτικά το paypal. Δεν έχει να χάσει κάτι. :)

Άβαταρ μέλους
Stadem

Κατασκευή e-shop

Δημοσίευση από Stadem » 05 Απρ 2008 04:02

Για εμένα το καλύτερο είναι στο σύστημα της τράπεζας Πειραιώς.
Είναι για λύσεις υπηρεσιών eshop και τα χρήματα σου πάνε κατευθείαν στον λογαριασμό ταμιευτηρίου σου. real time συναλλαγές.
http://www.winbank.gr/Images/new_Intern ... zoomGR.swf

http://www.winbank.gr/ecPage.asp?id=232995&nt=84&lang=1
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Κατασκευή e-shop

Δημοσίευση από supernet » 05 Απρ 2008 14:37

Δεν αντιλέω. Εγώ είμαι υπέρ το να προσφέρει κάποιος, εναλλακτικούς τρόπους πληρωμής. Μέσα σε αυτούς είναι και το Paypal. Μη μιλήσω και για Western Union :wink: μέσω της οποίας μπορείς να πληρωθείς από οποιοδήποτε σημείο του κόσμου, σαν να σου καταθέτει χρήματα κάποιος σε λογαριασμό.

Άβαταρ μέλους
Stadem

Κατασκευή e-shop

Δημοσίευση από Stadem » 05 Απρ 2008 17:45

Καλά τα λες με την διαφορά ότι κρατάει υπερβολικά μεγάλη προμήθεια σε σχέση με οποιαδήποτε άλλη εταιρία.
Με την αφορμή αυτό θα ήταν καλό να φτιάξουμε ένα τόπικ για τρόπους πληρωμής υπηρεσιών internet και να βλέπουμε τα καλά και τα άσχημα των εταιριών.
Εικόνα

jimanis86
Επικοινωνία:

Κατασκευή e-shop

Δημοσίευση από jimanis86 » 06 Απρ 2008 03:39

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Το paypal πιστεύω είναι μία πολύ καλή λύση και το χρησιμοποιεί ο περισσότερος κόσμος. Συμφωνώ, πάντως ένα topic με τρόπουσ πληρωμής μέσω ιντερνετ θα βοηθούσε πολύ κόσμο που θέλει να κάνει κάτι ανάλογο με μένα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης