Όλοι ντοπέ!!!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από Garakatsamol » 06 Απρ 2008 15:29

GeoStuff έγραψε: Άν δεν θες κανείς δεν σου κάνει ενέσεις...

Όλοι το ίδιο μερίδιο ευθύνης έχουν...
Σωστά αλλά είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης
cordis έγραψε:να βάλουν λουκέτο στην WANDA που τους τα πουλάει.
Προσωπικά πιστεύω ότι επειδή θέλουν συνέχεια ρεκόρ, γενικώς υπάρχει ανοχή και οι έλεγχοι που γίνονται είναι θέμα συμφερόντων.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από id12586 » 06 Απρ 2008 15:32

Ο Αθλητής είναι ο πρώτος και ο τελευταίος τροχός της αμάξης!
Γιατί πολύ απλά χωρίς αυτόν δεν υπάρχει τίποτα.
Μην λέμε ό,τι θέλουμε τώρα.
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από skeftomilos » 06 Απρ 2008 15:42

Όταν η κουβέντα αφορά τον αθλητισμό, εξ ορισμού λέμε ό,τι θέλουμε. Αν δε δίνει την ευκαιρία στον καθένα να πει το μακρύ του και το κοντό του, ο αθλητισμός χάνει τον κυριότερο λόγο της ύπαρξής του.

Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από The Razor » 06 Απρ 2008 17:42

Άκουσα ότι η ουσία που πήραν προορίζεται για μεγάλα ζώα και προκαλεί το λιγότερο καρκίνο του ήπατος!!!!

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από Sheena » 07 Απρ 2008 10:49

Γιατί τα ζώα θα έχουν περισσότερη ανοχή σε αυτές τις ουσίες;

Και εγώ πρωταθλητισμό κάνω, αλλά δεν έχω μπει σε αυτό το λούκι. Ούτε ο προπονητής μου. Αν κυνηγούσαμε απλά τα μετάλλια με σαθρά υπόβαθρα θα ήταν απλά πρόσκαιρο με κίνδυνο της υγείας μας πρώτα από όλα. Δεν λέω ότι δεν συμβαίνει αυτό. Ευτυχώς έχω μείνει μακρυά από το λούκι που βάζουν τους εαυτούς τους ορισμένοι.
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από gaucho » 07 Απρ 2008 10:54

Sheena έγραψε:Γιατί τα ζώα θα έχουν περισσότερη ανοχή σε αυτές τις ουσίες;

Και εγώ πρωταθλητισμό κάνω, αλλά δεν έχω μπει σε αυτό το λούκι. Ούτε ο προπονητής μου. Αν κυνηγούσαμε απλά τα μετάλλια με σαθρά υπόβαθρα θα ήταν απλά πρόσκαιρο με κίνδυνο της υγείας μας πρώτα από όλα. Δεν λέω ότι δεν συμβαίνει αυτό. Ευτυχώς έχω μείνει μακρυά από το λούκι που βάζουν τους εαυτούς τους ορισμένοι.
Sheena προφανώς χόμπυ έκάνες. Δεν ανέβηκες 1-2 επίπεδα παραπάνω στον ανταγωνισμό.Τι άθλημα μιλάμε;

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από KGP » 07 Απρ 2008 11:07

gaucho έγραψε:
Sheena έγραψε:Γιατί τα ζώα θα έχουν περισσότερη ανοχή σε αυτές τις ουσίες;

Sheena προφανώς χόμπυ έκάνες. Δεν ανέβηκες 1-2 επίπεδα παραπάνω στον ανταγωνισμό.Τι άθλημα μιλάμε;

mageirikis

Ps just teasing her
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από gaucho » 07 Απρ 2008 11:35

Και εγώ κάνω σκί , βάρη ,ποδόσφαιρο Α τοπικό , ποδήλατο kick boxing και τρέξιμο. Αλλά στη γειτονιά μου. Δεν πίνω και δε τρώω χάλια αλλά έχω ανεβασμένες τρανσαμινάσες απο βιταμίνες και σχετικά. Τα έκοψα. Και η sheena χόμπυ έχει.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από Sheena » 07 Απρ 2008 12:20

gaucho έγραψε:Και εγώ κάνω σκί , βάρη ,ποδόσφαιρο Α τοπικό , ποδήλατο kick boxing και τρέξιμο. Αλλά στη γειτονιά μου. Δεν πίνω και δε τρώω χάλια αλλά έχω ανεβασμένες τρανσαμινάσες απο βιταμίνες και σχετικά. Τα έκοψα. Και η sheena χόμπυ έχει.
Ίσως δεν έχει την αίγλη που προβάλλουν τα ΜΜΕ, ώστε να αναγκαστούμε να ντοπαριστούμε...... ;)

Δεν έχω χόμπυ. Πρωταθλητισμό κάνω. Με πολλές διοργανώσεις και μετάλλια. Το άθλημα λέγεται Καράτε. Καθημερινές προπονήσεις και ώρες...... Αλλά δεν το κάνω κατα αποκλειστικότητα, γιατί τότε δεν θα δούλευα παράλληλα, αλλά θα ήμουν βολεμένη σε κάποια Ε.Δ. (που κάποτε ήθελα πολύ να είμαι και όχι εξαιτίας του αθλητισμού ή του βολέματος).... Πολύ λίγοι στο άθλημα αυτό το εξασκούν αποκλειστικά. Αλλά βέβαια τα χρήματα για την επιβίωσή τους έρχονται από άλλους......
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sheena την 07 Απρ 2008 12:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από gaucho » 07 Απρ 2008 12:30

Sheena έγραψε:
gaucho έγραψε:Και εγώ κάνω σκί , βάρη ,ποδόσφαιρο Α τοπικό , ποδήλατο kick boxing και τρέξιμο. Αλλά στη γειτονιά μου. Δεν πίνω και δε τρώω χάλια αλλά έχω ανεβασμένες τρανσαμινάσες απο βιταμίνες και σχετικά. Τα έκοψα. Και η sheena χόμπυ έχει.
Ίσως δεν έχει την αίγλη που προβάλλουν τα ΜΜΕ, ώστε να αναγκαστούμε να ντοπαριστούμε...... ;)

Δεν έχω χόμπυ. Πρωταθλητισμό κάνω. Με πολλές διοργανώσεις και μετάλλια. Το άθλημα λέγεται Καράτε. Καθημερινές προπονήσεις και ώρες...... Αλλά δεν το κάνω κατα αποκλειστικότητα, γιατί τότε δεν θα δούλευα παράλληλα, αλλά θα ήμουν βολεμένη σε κάποια Ε.Δ. (που κάποτε ήθελα πολύ να είμαι και όχι εξαιτίας του αθλητισμού).... Πολύ λίγοι στο άθλημα αυτό το εξασκούν αποκλειστικά. Αλλά βέβαια τα χρήματα για την επιβίωσή τους έρχονται από άλλους......
Όκ καράτε σε meeting που κάνουν όλα τα γυμναστήρια δεν είναι και Ά επίπεδο. Είναι άτομα που απλά ασχολούντε ερασιτεχνικά

Που θέλω να καταλήξω,

Άν ασχολούσουν επαγγελματικά με το άθλημα τα φάρμακα απαγορευμένα και μή θα ήταν σίγουρο ότι θα τα έπερνες. Πρωταθλητισμό σε ερασιτεχνικό επίπεδο κάνεις. Όχι σε επαγγελματικό. Άρα χόμπυ κάνεις .Μπράβο πάντως που ασχολείσαι με αυτό

Sheena έγραψε: Ίσως δεν έχει την αίγλη που προβάλλουν τα ΜΜΕ, ώστε να αναγκαστούμε να ντοπαριστούμε...... ;)
.

Σπόνσορες και χρήματα δεν θα έχει οπότε θα είναι χαλαρά.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από Sheena » 07 Απρ 2008 12:36

gaucho έγραψε:
Όκ καράτε σε meeting που κάνουν όλα τα γυμναστήρια δεν είναι και Ά επίπεδο. Είναι άτομα που απλά ασχολούντε ερασιτεχνικά

Που θέλω να καταλήξω,

Άν ασχολούσουν επαγγελματικά με το άθλημα τα φάρμακα απαγορευμένα και μή θα ήταν σίγουρο ότι θα τα έπερνες.
Ποιό meeting σε γυμναστήρια; Δεν το καταλαβαίνω αυτό...... Έχεις κάνει ποτέ καράτε; Ξέρω αθλητές που το κάνουν αποκλειστικά, αλλά αυτοί είναι "βολεμένοι" στο βιοποριστικό θέμα. Εγώ δεν είμαι μέσα σε αυτούς. Και ευτυχώς δεν παίρνουμε. Γιατί δεν καθόμαστε κάτω από την μπάρα ούτε θέλουμε να κάνουμε ρεκόρ σε χρόνους. Απλά βελτιώνουμε την τεχνική μας και την αντοχή μας προπονούμενοι καθημερινά και με υγιεινή διατροφή. Τι νόημα θα είχε να γίνουμε Μοχάμεντ Άλι; Δεν κάνουμε πυγμαχία... Εξάλλου είδαμε και πως έχει καταλήξει ο ίδιος με αυτά που έκανε.....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από skeftomilos » 07 Απρ 2008 13:09

Μοχάμεντ Άλι = Cassius Marcellus Clay Junior

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από gaucho » 07 Απρ 2008 13:20

Sheena,

Τα γυμναστήρια κάνουνε αγώνες και διαφημίζουν τις επιτυχίες για να έχουν κόσμο. Δεν είναι καράτε σε ολυμπιακούς αγώνες αλλά διάφορα τουρνουά ή αγώνες όπου δεν υπάρχει χρήμα

Καταλήγουμε

Άν ασχολούσουν επαγγελματικά με το άθλημα τα φάρμακα απαγορευμένα και μή θα ήταν σίγουρο ότι θα τα έπερνες.
Για τη προπόνηση και τη διατροφή καλά κάνεις. Αυτό είναι χόμπυ και πρωταθλητισμός σε ερασιτεχνικό επίπεδο.

Thoughtless
Επικοινωνία:

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από Thoughtless » 07 Απρ 2008 14:08

Στο καράτε δε χρειάζετε να ντοπαριστείς. Δεν χρειάζετε δύναμη ούτε την "παραπάνω" φυσική κατάσταση απο αυτή που μπορε'ι να αντέξει ο μέσος ανθρωπός. Όμως σε αυτό που λέει ο gaucho έχει δίκιο. Στα περισσότερα αθλήματα χρειάζεσε φαρμακευτική βοήθεια για να υπερβείς κάποια όρια. Και αυτό γιατί και οι συναγωνιστές σου χρησημοποιούν τέτοιες ουσίες. Κοινώς αν δεν ντοπαριστείς δεν έχεις ελπίδα.
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Όλοι ντοπέ!!!

Δημοσίευση από Sheena » 07 Απρ 2008 15:02

gaucho έγραψε:Sheena,

Τα γυμναστήρια κάνουνε αγώνες και διαφημίζουν τις επιτυχίες για να έχουν κόσμο. Δεν είναι καράτε σε ολυμπιακούς αγώνες αλλά διάφορα τουρνουά ή αγώνες όπου δεν υπάρχει χρήμα

πρωταθλητισμός σε ερασιτεχνικό επίπεδο.
Δεν είναι αγώνες του γυμναστηρίου. Μ' αρέσει που μιλάς χωρίς να ξέρεις. Είναι της ομοσπονδίας, αναγνωρισμένη από την Γ.Γ. Αθλητισμού. Και δεν είναι μόνο το Πανελλήνιο πρώταθλημα ή οι διάφοροι διασυλλογικοί αγώνες που γίνονται. Έχουμε τα Βαλκανικό, το Πανευρωπαϊκό, το Παγκόσμιο και τους Ολυμπιακούς. Ναι, το καράτε είναι στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Υπάρχουν άτομα που τα κύνηγάνε περισσότερο από μένα γιατί είναι σε σχολές ή προτίθενται να μπουν και μαζεύουν μόρια από αυτούς τους αγώνες. Ξέρω συναθλητές μου που ζουν μόνο από αυτό. Αλλά ξαναλέω το βιοποριστικό θέμα είναι λυμένο σε αυτούς. Σε μένα όχι. (Εξάλλου είμαι και σε κάποια ηλικία ως αθλήτρια πια....)
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες