Βοηθηστε την ανδριανα - διαδωστε το και εσεισ

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από The Razor » 14 Απρ 2008 18:15

Βοηθήστε να σώσουμε την Ανδριάνα. Η εφημερίδα «ΚΟΣΜΟΣ» (28/3/2008, τηλ. 2610 362.305) καλεί κάθε ευαισθητοποιημένο πολίτη, κάθε συνάνθρωπο να συμβάλει για την σωτηρία της Ανδριάνας Συμεωνίδη.

Η Ανδριάνα εργαζόταν ως ωρομίσθια καθηγήτρια Γερμανικής φιλολογίας όταν στα 30 της χρόνια χτυπήθηκε από την λευχαιμία (καρκίνος).

Εδώ και μήνες (από τις 14/10/2007) νοσηλεύεται σε κλινική στο Περιφερειακό Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ρίου (τηλ. 2610 999.111) και υποβάλλεται σε χημειοθεραπείες.

Όπως είπαν οι γιατροί (κ. Ζούμπος, κ. Σπυριδωνίδης, κ. Συμεωνίδης) η μόνη λύση για την «οξεία μυελογενή λευχαιμία» είναι η μεταμόσχευση μυελού.

Θα πρέπει επειγόντως να μεταφερθεί στο Φράιμπουργκ της Γερμανίας.

Βρέθηκε συμβατός δότης, όμως είναι ασύμβατος σε ένα αντιγόνο και η μεταμόσχευση είναι «υψηλού κινδύνου».

Μόνο στην Γερμανία υπάρχει η υποδομή και οι συνθήκες για τέτοιου είδους επεμβάσεις.

Η επέμβαση θα πρέπει να γίνει το πολύ σ’ ένα μήνα. Όμως απαιτούνται περίπου 250.000 ευρώ.

Η οικογένεια Συμεωνίδη βρίσκεται σε αδιέξοδο. Όλο αυτό το χρονικό διάστημα εξουθενώθηκε οικονομικά και απευθύνεται πια στους συνανθρώπους τους μέσω της εφημερίδας.

Έχει ανοιχθεί ένας προσωπικός λογαριασμός στην Εμπορική Τράπεζα στο όνομα της Ανδριάνας Συμεωνίδη: Εμπορική Τράπεζα 55350078.

Ας βοηθήσουμε όλοι, από το υστέρημά μας. Ένα μικρό ποσό από όλους μας μπορεί να σώσει μια ανθρώπινη ζωή.

Ας βοηθήσουν και οι επιχειρήσεις ή οι φορείς...»

* Διασταυρώστε πρώτα μόνοι σας την περίπτωση, πάρτε στο νοσοκομείο (ρωτήστε) και μετά ας δώσουμε ότι μπορούμε.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Απρ 2008 01:56

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός ή να πώ πως είναι ψέμα.

Τέτοια μυνήματα, που διαδίδωνται μέσω mail, τις περισσότερες φορές είναι Plishing, οπότε έχετε το νού σας :)

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 15 Απρ 2008 02:20

Μπορείς παντα να παρεις τηλ στη εφημεριδα που αναφερεται στο κειμενο να το διασταυρωσεις ;)

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 15 Απρ 2008 10:06

Stathis, σωστά τα λες. Αν είναι έτσι, ας κάνουμε ότι μπορούμε. Θα μπορούσαμε να είμαστε εμείς στην θέση της. Κάτι που δεν θα το θέλαμε. Αλλά δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει.... :roll:
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 15 Απρ 2008 15:20

Stathis έγραψε:Μπορείς παντα να παρεις τηλ στη εφημεριδα που αναφερεται στο κειμενο να το διασταυρωσεις ;)
Μου έχει έρθει και μένα. Πήρε κανείς τηλέφωνο?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Aflex

Δημοσίευση από Aflex » 15 Απρ 2008 23:52

Τέτοια νέα μου προκαλούν τεράστια θλίψη.
Ακόμα μεγαλύτερη όμως μου προκαλούν τα μηνύματα που στην τελική αποδεικνύονται σκάρτα.
Δε θέλω να φανώ κακός, αλλά είναι ένα μήνυμα για έναν μικρό Αλέξη που από το 2003 έχει το πολύ 3 μήνες ζωής λόγο μίας σοβαρής ασθένειας, και μου στέλνεται κάθε χρόνο.

Nikolas1983

Δημοσίευση από Nikolas1983 » 28 Απρ 2008 15:12

Κι εγώ το έχω ξαναδεί παιδιά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες