δημιουργια site σε Php

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
voula_07

δημιουργια site σε Php

Δημοσίευση από voula_07 » 21 Απρ 2008 17:17

καλησπερα σε ολους...θελω να φτιαξω ενα site αλλα θελω να μπαινουν ξεχωριστα οι users και ξεχωριστα ο admin. Οι users να βλεπουν κανονικα το site και ο admin να προσθετει καποια πραγματα. Πως μπορω να το κανω αυτο. Τα εργαλεια μου ειναι mysql, dreamweaver και php. Ελπιαω να καταλαβατε τι θελω να σας πω παρακαλω βοηθειστε με!Ευχαριστω :D

Άβαταρ μέλους
p_pan

δημιουργια site σε Php

Δημοσίευση από p_pan » 21 Απρ 2008 20:11

na se boh8isoume alla den mas les ti akribos 8es na kaneis... dose ligo kodika....

katalabame tin basiki idea autou pou 8es na kaneis... auto pou 8a s protina ego einai na pas stin enotita tis php ekei pou exei para polla etoima script kai na douleceis pano se auta.... an breis kapoia duskolia stile.... omos na jereis oti analoga to site den 8a einai eukoli h kataskeuh tou an den exeis gnoseis epano stin asfaleia... dioti den 8a mporeis na ftiajeis mia dunati prostasia oste na min mporei kapoios na parabiazei auth tin eisodo kai na mpenei san admin....
Αγράματος...

voula_07

δημιουργια site σε Php

Δημοσίευση από voula_07 » 22 Απρ 2008 11:49

επροκειτο για την πτυχιακη μου δεν με ενδιαφερει και τοσο η ασφαλεια θελω απλα κατι να παιζει!!!!!η δουλεια του admin θα ειναι να ανανεωνει τις σελιδες να προσθετει κατι αυτο και τιποτα παραπανω!θα κοιταξω και αν δεννν.......εδω εισαστε παλι!!!!οκ?ευχαριστω παρα πολυ!

Άβαταρ μέλους
p_pan

δημιουργια site σε Php

Δημοσίευση από p_pan » 22 Απρ 2008 19:05

den mporo na katalabo kati....
to exo dei arketes fores kai oxi mono edo..
giati dialegete ptixiakes tis opoioes den gnorizete???
upoti8ete oti me tin ptixiaki mporeis na "apodijeis" tin ajia sou kai einai auth pou 8a s anijei tis portes hte gia ena kalo master h gia mia kali douleia... den einai apla etsi gia na exoume kati na kanoume to teleutaio etos.....
Αγράματος...

webnikiforos
Επικοινωνία:

δημιουργια site σε Php

Δημοσίευση από webnikiforos » 18 Ιαν 2009 13:42

φιλε p_pan δεν συμφωνω με αυτο που λες... Εγω επελεξα να ασχοληθω με Php στην τελικη μου εργασια.. ομως δεν την εχω διδαχτει.. Ομως ξερω οτι εχω την ευκαρια να ασχοληθω σε βαθος και να αποκτησω γνωσεις σε μια καινουργια γλωσσα..Αυτο εχει σαν αποτελεσμα τελειωνοντας να εχεις και εργασια και μια επιπλεον γλωσσα.. Αν επελεγα π.χ δημιουργια ενος site και να του εβαζα και μια βαση.. (με αυτο ασχολουμαι 1 χρονο), πιστευω πως δειχνει απλως οτι εισαι καλος μεχρι αυτα που σου εχουν δειξει... Ενω τωρα εχω παρει το ρισκο για κατι καινουργιο..

Άβαταρ μέλους
cristusflo
Επικοινωνία:

δημιουργια site σε Php

Δημοσίευση από cristusflo » 19 Ιαν 2009 02:26

webnikiforos έγραψε:φιλε p_pan δεν συμφωνω με αυτο που λες... Εγω επελεξα να ασχοληθω με Php στην τελικη μου εργασια.. ομως δεν την εχω διδαχτει.. Ομως ξερω οτι εχω την ευκαρια να ασχοληθω σε βαθος και να αποκτησω γνωσεις σε μια καινουργια γλωσσα..Αυτο εχει σαν αποτελεσμα τελειωνοντας να εχεις και εργασια και μια επιπλεον γλωσσα.. Αν επελεγα π.χ δημιουργια ενος site και να του εβαζα και μια βαση.. (με αυτο ασχολουμαι 1 χρονο), πιστευω πως δειχνει απλως οτι εισαι καλος μεχρι αυτα που σου εχουν δειξει... Ενω τωρα εχω παρει το ρισκο για κατι καινουργιο..
καλη επιτυχια :)

Απο την δικια μοου πειρα παντως...καλυτερα κομμενοι οι "πειραματισμοι" στο πανεπιστημιο με εργασιες κτλ...θα χεις αρκετο χρονο μετα αφου τελειωσεις να επιλεξεις τι θα κανεις και πως...
Εξαλλου καλυτερα να κανεις μια πτυχιακη που θα σου προσφερει νεες γνωσεις πανω στο στησιμο ας πουμε ενος συστηματος και να μην χρησιμοποιεις( σπαταλας ) την ευκαιρια της πτυχιακης για να μαθεις μια νεα γλωσσα.

Αυτα IMHO, φιλικα και συζητησιμα παντα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες