Απεγκατάσταση Norton Systemworks

Συζητήσεις και νέα σχετικά με την ασφάλεια των υπολογιστών και των virus που τους προσβάλουν...

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
diegito

Δημοσίευση από diegito » 23 Απρ 2008 15:56

Γεια σας.
Έχω εγκαταστήσει στον υπολογιστή μου το Norton SystemWorks, το οποίο επειδή είναι πολύ βαρύ σκέφτομαι να το απεγκαταστήσω. Το πρόβλημα είναι ότι ψαχνοντας διαβασα οτι δημιουργουντε συχνα προβλήματα μετα την απεγκατάσταση, αν βεβαια καταφερεισ να κανεις απεγκατάσταση. Γνωρίζει καποιος κανενα ασφαλη τρόπο ώστε να κανω απεγκατάσταση της πλατφορμας αυτης χωρις να μεινουν υπολείματα στον υπολογιστη και να μην αναγκαστω να κανω φορματ?
Ευχαριστω εκ των προτερων.
A.P

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Δημοσίευση από soteres2002 » 25 Απρ 2008 02:02

svista ola kai kane mia nea arxi.

ironhead

Δημοσίευση από ironhead » 04 Σεπ 2008 01:40

χρησιμοποίησε την trial έκδοση του Your!unistaller 2008 και κάνε απεγκατάσταση από εκεί.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 22 Απρ 2009 14:54

Φαίνεται ότι η Symantec έχει γενικά το αγγούρι στα software της, να μην απεγκαθίστανται σωστά!
Σε PC δικό μου, (TURBO-X... άσχετο) με XP-Pro, SP3, υπήρχε από παλιά εγκατεστημένο ένα Norton Corporate Ver. 7.6.
Φυσικά, μετά την απεγκατάσταση, άφησε ως ενθύμιο το μισό software σαν φάντασμα.
Το Your!unistaller 2008, πληροφοριακά τελείως, ούτε που το έβλεπε το φάντασμα, ώστε είτε να το απεγκαταστήσει, είτε να το καθαρίσει, είτε ο,τιδήποτε...
Επειδή -ομολογώ- δεν το έχω ψάξει, ξέρει κανείς αν στη Symantec βάλανε καθόλου μυαλό ώστε να φτιάξουν έναν γενικό καθαριστή-απεγκαταστάτη των ίδιων τους των software;
Όχι τίποτ'άλλο, αλλά σε περιβάλλοντα επαγγελματικά, τα πολλά Format δεν είναι κι ό,τι καλύτερο! Ακόμα κι αν έχεις PC σ'ετοιμότητα, δεν μπορείς να καλύψεις τις απαιτήσεις κάθε θέσης εργασίας (π.χ. αποθήκη)! Οπότε κάποιες δουλειές μένουν πίσω!
Κι όλα αυτά για έναν ***μένο unistaller!!!!!!!
Ρε παιδιά, κι ειδικά οι παλιότεροι... Γίνομαι πολύ γκρινιάρης :question: :question:
:D :D :pint: :pint:
PC-Ponemenos
Εικόνα

LightForce
WebDev Moderator

Δημοσίευση από LightForce » 22 Απρ 2009 15:22

Καθόλου γκρινιάρης, το ίδιο και εδώ, έχω αντιμετωπίσει κατά καιρούς πολλά προβλήματα με απεγκαταστάσεις software προιόντων της Norton σε βαθμό που δεν θέλω ούτε να τα βλέπω :evil:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 22 Απρ 2009 15:58

Αγαπητότατε, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ NORTON!! Είναι Symantec!!!!!
Όταν ήταν ακόμα ο Norton, τα software του δεν παιζόντουσαν!... Ελαφρύτατα, με ελάχιστο χώρο κατειλημμένης RAM, ή κατειλημμένους πόρους.
Έχω παρακολουθήσει τα software του Norton, από περίοδο DOS!! Από τότε ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΤΑΝ ο τύπος :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
Αφ'ότου τα πήρε η Symantec :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crash: :crash:
PC-Ponemenos
Εικόνα

LightForce
WebDev Moderator

Δημοσίευση από LightForce » 22 Απρ 2009 16:15

Έχεις δίκιο, Symantec είναι πλέον :evil: και έχει κρατήσει μάλλον το όνομα.

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 02 Μάιος 2009 19:03

Έχει διαφορετική ομάδα για τα προϊόντα της σειράς Norton. π.χ. ενώ το Norton AntiVirus δεν παλεύεται, το Symantec AntiVirus Corporate δεν έχει αντίπαλο :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Security, antiVirus & antiSpyWare”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες