Νέα Σελίδα για MsAccess

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kon73
Script Master
Επικοινωνία:

Νέα Σελίδα για MsAccess

Δημοσίευση από kon73 » 29 Απρ 2008 01:28

Καλησπέρα,

Θα ήθελα την γνώμη σας καθότι σίγουρα έχετε πολύ μεγαλύτερη εμπειρία στις σελίδες για την πρώτη ερασιτεχνική, πιλοτική σελίδα μου η οποία κατασκευάστηκε με έτοιμο αυτόματο πρόγραμμα και αυτό που με ενδιαφέρει είναι ο σχολιασμός της ως προς το περιεχόμενο και την ανάπτυξη σε νέες λειτουργίες που να εξυπηρετούν καλύτερα το πρωταρχικό σκοπό. Την Διάδοση της VBA και των πολλών λειτουργιών της MsAccess.

Το Site είναι το http://access.terapad.com

Επίσης μια πρόταση για κάποιον φτηνό ή δωρεάν Web Hosting χωρίς διαφημίσεις που να επιτυγχάνεται ο σκοπός της σελίδας.

Σας ευχαριστώ
kon73
My New Site http://www.MsAccess.gr
Free Access (VBA Code,Tutorials, Mdbs, Eclass, Eshop)
Εικόνα

mandiom

Νέα Σελίδα για MsAccess

Δημοσίευση από mandiom » 29 Απρ 2008 02:26

Φίλε πολύ όμορφη η σελίδα σου, αλλά όπως είπες κι εσύ, με ετοιμάρικο (??) hosting. Προσωπικά δεν έχω τίποτα εναντίον, απλά το λέω διότι αν τη βασίσεις στο Terapad, δεν έχει ούτε να την πας αλλού, ούτε back ups ούτε τπτ.. Αν σου κάνει κάτι τέτοιο στατικό, οκ. Ίσως όμως θα ήταν καλύτερο να έβρισκες κάνα δωρεάν hosting ( :-) ), ένα template από το www.free-css-templates.org και να αρχίσεις να editάρεις με dreamweaver (paid) ή Nvu (google it - free). Έτσι και θα μάθεις περισσότερα, και θα έχεις κάτι πιο εύχρηστο, και θα είσαι και πιο περήφανος ;-)

Φιλικά,
mandiom

Άβαταρ μέλους
kon73
Script Master
Επικοινωνία:

Νέα Σελίδα για MsAccess

Δημοσίευση από kon73 » 29 Απρ 2008 02:59

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την βοήθεια mandiom και να πω την αλήθεια τα templates είναι όντως μια καλή αρχή. Τι γίνεται όμως με το Free Hosting χωρίς διαφημίσεις τι επιλογές έχουμε εκεί.

Σχετικά με τις λειτουργίες του site τι να προσθέσω ;

Τέλος να ρωτήσω κάτι σημαντικό ποιον καταχωρητή για δικό μου URL να προτιμήσω ;
Γιατί εν τέλη σκέφτομαι να έχω δικό μου URL και να το κατευθύνω εγώ που θέλει να δείχνει. Πολύ Σωστή η παρατήρηση σου mandiom για το στατικό που μου είπες.

Φιλικά
kon73
My New Site http://www.MsAccess.gr
Free Access (VBA Code,Tutorials, Mdbs, Eclass, Eshop)
Εικόνα

mandiom

Νέα Σελίδα για MsAccess

Δημοσίευση από mandiom » 29 Απρ 2008 20:33

Για το free hosting μπορείς να κοιτάξεις το λινκ στην υπογραφή μου και να δεις αν σε ικανοποιεί (στείλε μετά ένα PM και στο κάνω ad-free).

Δεν μπορώ να σου πω τι να προσθέσεις ως προς τις λειτουργίες, διότι αν το αναδιαμορφώσεις θα αλλάξει έτσι κι αλλιώς. Οπότε να το δω μετά.

Τώρα, αν θες Top Level Domain (τύπου .com, .net κτλπ), μια καλή λύση είναι το www.godaddy.com, το www.1and1.com και το www.namecheap.com. (Για .gr δεν έχω ιδέα).

Αν θες όμως μπορείς να πάρεις ένα ΔΩΡΕΑΝ .co.cc στο site www.co.cc (και έχεις full DNS suppport, όπως σε .com).

Αυτά τα ολίγα :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης