Πρωινό στη Νέα Υόρκη

Δημιουργία τρισδιάστατων γραφικών με Cinema 4D, Max 3Ds, Maya, ...

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ne3go

Πρωινό στη Νέα Υόρκη

Δημοσίευση από ne3go » 01 Μάιος 2008 13:04

Το πρώτο "αρχιτεκτονικό" που κάνω. Η φιγούρα και το ταξί είναι έτοιμα μοντέλα, και τα φυτά είναι από το Vue. To περισσότερο dirt έγινε στο photoshop, γιατί βαρέθηκα το UVunwrap.Τα σχόλια σας ευπρόσδεκτα.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
molosos

Πρωινό στη Νέα Υόρκη

Δημοσίευση από molosos » 01 Μάιος 2008 21:44

Σιγουρα εχει πεσει δουλεια για την φωτο αυτη και καλη δουλεια.
Αλλα κατι μου ξενιζει.Περα απο την κυρια που βολταρει,ισως η ελαφρια γυαλαδα στο υλικο που εχει η κουπαστη της σκαλας, το κανει λιιιιγο ψευτικο.
Ακομα η φωτογραφια που εχεις βαλη ως φοντο εχει αναποδες σκιες αν δεν κανω λαθος.
αυτα που σου ειπα ειναι μονο μια δικια μου αποψη και δεν εχουν να κανουν με την πολυ καλη δουλεια που εκανες και ιδιαίτερα στα υλικα

Άβαταρ μέλους
ne3go

Πρωινό στη Νέα Υόρκη

Δημοσίευση από ne3go » 01 Μάιος 2008 22:26

Η αλήθεια είναι ότι το έχω παλέψει αρκετά, αλλά το αποτέλεσμα και μένα με αφήνει ελαφρά απογοητευμένο. Έχεις δίκιο στις παρατηρήσεις σου και σ'ευχαριστώ. :)

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρωινό στη Νέα Υόρκη

Δημοσίευση από Zizo » 02 Μάιος 2008 02:51

Tha simfonisw kai gw me ton moloso gia tis skies...
Pantos den borw na pw, poli kali douleia, marese poli to dirt ston tixo...
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
ne3go

Πρωινό στη Νέα Υόρκη

Δημοσίευση από ne3go » 17 Μάιος 2008 13:30

Εν'αναμονή του κάστρου, βελτίωσα λόγο την εικόνα, αλλάζοντας κάποια πράγματα. H εικόνα είναι όπως βγήκε από το ΜΑΧ, χωρίς καθόλου χρωματικές διορθώσεις από photoshop.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
De_Profundis
Επικοινωνία:

Πρωινό στη Νέα Υόρκη

Δημοσίευση από De_Profundis » 17 Μάιος 2008 15:47

πολύ ωραίο φίλε ne3go. Πετυχημένα τα παράθυρα που άλλο είναι ανοικτό, άλλο κλειστό, κάτι που δείχνει πως ασχολήθηκες πέρα απο το να το φτιάξεις απλώς. ακόμα είναι πετυχημένο και το graffiti στο τοίχο (δεξιά).

Μου παραπέμπει κάτι σε brooklyn ή σε κάποιο Ghetto.

Το "Coffe" στην αριστερή πόρτα δεν καταλαβαίνω τί ρόλο παίζει! Είναι αντανάκλαση απο κάποιο caffe απέναντι; Αν ναι είναι λάθος αλλιώς θα έπρεπε τα γράμματα να διαβάζονταν ανάποδα, λόγο του καθρεπτισμού. Εάν είναι ταμπέλα στην πόρτα, πάλι είναι λάθος διότι κανονικά θα έπρεπε να είναι παράλληλο με το πλαίσιο του παραθύρου.

Αυτά μου έκαναν περισσότερο εντύπωση ως προς τις παραλείψεις. Γενικά, με άριστα το 10 θα σου έδινα 7.5 με 8. Μπάβο σου πάντως, και συνέχισε την καλή δουλειά.
Εικόνα

/ - { Render Your Dreams } - /

My Deviant Art

Άβαταρ μέλους
ne3go

Πρωινό στη Νέα Υόρκη

Δημοσίευση από ne3go » 17 Μάιος 2008 16:04

Ευχαριστώ φίλε μου για τα σχόλια! To "coffee" όντως είναι αντανάκλαση, που ξέχασα να αντιστρέψω!!Δεν πολυκολλάει, αλλά...

Απάντηση

Επιστροφή στο “3D Graphics design”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης