Εναρξη ατομικης επιχειρησης-Ασφαλεια-προυπηρεσια

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
thessalonikios4

Εναρξη ατομικης επιχειρησης-Ασφαλεια-προυπηρεσια

Δημοσίευση από thessalonikios4 » 02 Μάιος 2008 05:27

καλημερα και χρονια πολλα!!!!
θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με την εναρξη ατομικης επιχειρισης.
θελω να ανοιξω ενα καταστημα εμπορικο(υδρευση-θερμανση-κλιματισμο) συγκεκριμενα.
επειδη θελω να εξασκω και το επαγγελμα μου συγχρωνως το οποιο ειναι θερμουδραυλικος(αλλα δεν εχω συμπληρωσει ακομα τα απετουμενα χρονια προυπηρεσιας,για να το κανω νομιμα, θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω κατα πρωτον να γραφτο σαν βοηθος στο β.επιμελητηριο και να κανω εργασιες μικρες οπως αλλαγες βρυσες και κατι τετοιο. ρωτησα εναν λογιστη και μου ειπε οτι γινετε, αλλα δεν το εψαξα παραπανω.
κατα δευτερον εφοσον γινετε κατι τετοιο, αν μπορω να κολλαω τεβε και να μαζεψω την απαιτουμενη προυπηρεσια για να βγαλω την αδεια μου με οποιοδηποτε τροπο.
αν δεν γινετε να μαζεψω προυπηρεσια απο το τεβε,μπορω να με κολλαει καποιος υδραυλικος 10 ενσημα το μηνα π.χ και μετα να κανω εναρξη μονο σαν εμποριο και μολις μαζεψω την προυπηρεσια να προσθεσω και το επαγγελμα μεσα στο εποριο?
σας εχω μπερδεψει λιγακι και να με συγχωρειτε.
με απλα λογια μπορει να με προτεινει καποιος ενα τροπο που να μπορω να ανοιξω καταστημα εμπορικο και συγχρωνως να μαζεψω ενσημα και για το επαγγελμα μου, και αν υπαρχει τροπος να δουλευω και απο τωρα σαν υδραυλικος σχετικα νομιμα.
ευχαριστω εκ των προτερων
γιαννης θεσσαλονικη
Υ.Γ 1 αν γνωριζει καποιος απο θεσσαλονικη ενα λογιστη που να μπορω να μιλησω και αναλαβει τα παντα θα του ημουν υποχρεος !!!! :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες