Νεoς υπολογιστής

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από Stathis » 06 Μάιος 2008 00:29

Heh , i got that point νωριτερα :P

εσυ αν εφτιαχνες συστημα , με +-100€ με αυτο θα ησουν ικανοποιημένος για τις gaming/clock(αυτο μονο για σενα)/Kai_egw_de_kserw_ti_anagkes_sou?

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από Stathis » 06 Μάιος 2008 17:20

Λοιπον κατεληξα στη συνθεση που προτείνει ο Διονύσης...
Δε βγαίνω εκτός προυπολογισμού (ακριβως 1200€ +-0.10€) μαζί με λειτουργικό σύστημα ,κουτί , dvd και floppy (κράξτε με , αλλα ποτέ δε ξέρεις πότε θα σου χρειαστεί , μπορεί και να μην βάλω).

Ένα θενξ και στους δυο σας και ιδιως στο Διονύση* που μου απαντησε όλες τις ***σπαστικες μου hardware και μη ερωτησεις.

Σου χρωστάω καφέ , το Πλαίσιο θεση εργασίας :P

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από Stathis » 10 Μάιος 2008 18:29

deninho έγραψε:lian li
Αυτό το είχα πάρει πριν από 2 μήνες για τον υπολογιστή ενός φίλου. Καταπληκτική ποιότητα κατασκευής, πανάλαφρο, αλλά midi (μικρό)

CM Stacker

Αυτό έχω εγώ, και αν και δεν είναι Lian li, έχει τεράστιους χώρους, σε πολύ χαμηλή τιμή. Μεγάλο μείον το βάρος του
Ένα μικρό update...πήγα σημερα απο Πλαίσιο να δω τα κουτιά απο κοντά να σχηματίσω μια εικόνα γι αυτα και να αποφασίσω...Βέβαια δεν είχε κανένα απο τα κουτιά που ήθελα , αλλά είχε αυτό που παρέθεσες παραπανω το Lian Li.Too small for me .Αν και θα χρειαστεί να κάνω αλλαγές (κοψε-ραψε) στο γραφείο για να χωρέσει το νέο κουτί...
Τελικά θα το παρω κατευθειαν απο το μαγαζι τον υπολογιστή οποτε θα το πάρω και έτοιμο για να μη χρειαστεί να τον πάω και να σκάσω και παραπάνω λεφτά για συναρμολογησδη του hardware

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από Stathis » 17 Μάιος 2008 00:45

Update Υπ'αριθμόν 2 :

Όπως πάντα , κάποιο πρόβλημα εμφανίζεται , και παρόλο που προσπαθούσα να διώξω αυτό το συν(προ)αίσθημα κατά τη διαρκεια της παραγγελίας , δυστυχώς δεν απεβλήθει...

Το καλό; Το κουτί που ήθελα (PC-V2000B Plus II Black) Δυστυχώς δεν ήταν διαθέσιμο λόγω έλλειψης, οπότε λέμε wtf ας πάρω το άλλο κουτί που μου άρεσε σε ένα επίσης όμορφο φωτεινό μαύρο...

Αλλά...το αλλά μας έφαγε...σήμερα το πρωί μου τηλεφωνεί ο πατέρας μου και μου λέει πως τον πήραν απο το κατάστημα και του είπαν πως ουτε αυτο το κουτί υπήρχε σε μαυρο , και οτί περιμένουν τηλέφωνο αμέσως για να κανονίσουμε ποιο κουτί θέλω...

τουυυυυυυυτ.....τουυυυυτ......(σήμα κλήσης)

ΠΛ : Πλαίσιο Παρακαλώ;

Moi : καλημέρα τον κύριο ... παρακαλώ...

ΠΛ : Παρακαλώ;

Moi : Ναι , καλημέρα σας , είμαι ο ... και παίρνω για τη παραγγελία του ... που υπάρχει ένα πρόβλημα με το κουτί...

Moi : Α , ναι ξερετε , σας έψαχνα και δε σας έβρισκα (στη καρτέλα πελάτη , είχε δωθεί ένα σταθερό , το οποίο αντιστοιχουσε στη γιαγιά μου αν και είχα δώσει το κινητό μου τηλέφωνο κατά την έκδοση της πληρωμής αν χρειαζόταν κάτι...anyway) δεν υπαρχει σε αυτό το χρώμα [ και γιατί ρε γμτ δεν το έγραψε το λογισμικό κατά τη παραγγελία όπως έγινε με το άλλο κουτι; ] και επειδή ζητούσαν μια λύση απο τη συναρμολόγηση έβαλα το PC-V2100B Plus II Black...

Εγώ : (με μία κενή , αγουροξυπνημένη , και δε-μου-αρέσει-αυτό-το-κουτί-συν-οτι-παίρνει-μόνο-δυο-fans εκφραση) , ναι αυτό βάλατε ε; χμ...

Να μην τα πολυλογώ , αφού μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα να αλλάξουμε κουτί , τους είπα να βάλουν το κουτί που είχα διαλέξει (το δεύτερο) έστω σε ασημί...
Και ας ελπίσουμε οτί το τμήμα συναρμολόγησης δεν νευρίασε που τους έβαλα να τα ξηλώσουν όλα και να δουλεύουν όλα καλά...

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από GeoStuff » 17 Μάιος 2008 01:03

Ασημί???

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! emo emo emo emo!!!
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από Stathis » 17 Μάιος 2008 01:31

Σιγά που δε θα σε πείραζε κάτι ρε άγγλε :P

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από GeoStuff » 17 Μάιος 2008 01:59

Ε ρε φίλε και ασημί και αυτό που δεν θες και χωρίς κάποιες προδιαγραφές???

Έλεος δλδ...

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από Stathis » 17 Μάιος 2008 02:05

Όχι ρε φίλε...το δεύτερο που διάλεξα και μου άρεσε... αυτό ....απλά σε ασημί :/

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από GeoStuff » 17 Μάιος 2008 02:16

Τα Lian Li, για μένα, είναι μ******ς κουτιά...

Στο έχω πει και κατ' ειδίαν... Πληρώνεις όνομα...

Συγκριτικά με ένα άλλο κουτί, με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά, πληρώνεις 130 ευρώ παραπάνω...

Λεφτά που θα μπορούσες να δώσεις αλλού...

Τρεντόκουτα...

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από Stathis » 17 Μάιος 2008 02:27

Αι νοου , το έχουμε συζητησει , αλλά σου είπα...ενιγουει...μπορεί να αλλάξω κάποια στιγμή στο μέλλον...τώρα βολεύομαι πιο πολύ με το εσωτερικό του (ναι και το κουτί με νοιάζει , αλλά δε θα σκάσω :P )

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από deninho » 17 Μάιος 2008 03:19

Γιώργο, έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ Lian Li, ή απλά αντιπαραθέτεις τα χαρακτηριστικά; Γιατί έχω χρησιμοποιήσει κουτιά από no name & Q-Tec, μέχρι Coller Master & thermaltake των 200€, αλλά σε ποιότητα κανένα δεν πλησιάζει τα Lian Li, ακόμη και της σειράς των 50€

Φυσικά, γούστα είναι αυτά. Κι εγώ θέλω, τα πλαϊνά να μπαίνουν με τη μία στη θέση τους, κι όχι να βάζω δύναμη, να έχει προσεγμένα τις θέσεις για ανεμιστήρες, τα μέρη του κουτιού που βιδόνονται να είναι σωστά τρυπημένα κι όχι να χρειάζεται να λυγίσω κατι, όταν λέει ότι είναι από αλουμίνιο, να είναι από αλουμίνιο, κι όχι μόνο η πρόσοψη, όταν χρειάζεται να βάλω χέρι, να μη χρειάζεται να έχω και οινόπνευμα δίπλα για να βάλω στα κοψίματα κοκ

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από GeoStuff » 17 Μάιος 2008 03:28

Διονύση έχω χρησιμοποιήσει από κουτί το 5 εύρου μέχρι στρατζαριστή αυτοσχέδια λαμαρίνα...

Όλα πάντα σωστά πέφτουν...

Και αν είναι την ευκολία των 5 δευτερολέπτων να την πληρώσω όσο άλλη μια κάρτα γραφικών τι να το κάνω???

Είναι απλά προσωπική επιλογή να δίνω λεφτά για ουσία και όχι εφέ...

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Νεoς υπολογιστής

Δημοσίευση από Stathis » 17 Μάιος 2008 17:30

Lepon...to pira to pc simera...to kouti ligo megalytero ap oti nomiza...(metakomisa to grafeio miso metro pio pera gia na xwresei :P , avrio methavrio tha kanw tis aparaitites metatropes sto grafeio gia na xwresei...) Episis ta ksefteria de perasane elllinika kai eimai anagkasmenos na ta perasw egw twra...whatever :P

οκ...τα πέρασα :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης