ΑdSense για περιεχόμενο σε κινητές συσκευές (Nεα Υπηρεσια)

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 21 Μάιος 2008 08:40

ΑdSense για περιεχόμενο σε κινητές συσκευές

Εκμεταλλευτείτε στο έπακρον την ευκαιρία για κέρδη προβάλλοντας στοχευμένες διαφημίσεις Google σε ιστοτόπους για κινητά.

Αρχίστε να χρησιμοποιείτε το ΑdSense για περιεχόμενο σε κινητές συσκευές Ενεργοί τομείς:
Βελτιώστε τον ιστότοπο του κινητού σας - και τα κέρδη σας - με στοχευμένες διαφημίσεις από την Google.

Προβληθείτε στο μεγάλο αριθμό διαφημιστών που απευθύνονται σε χρήστες κινητών τηλεφώνων, ο οποίος αυξάνεται συνεχώς.

Οι αναγνώστες θα βρουν τις στοχοθετημένες με ακρίβεια διαφημίσεις μας σχετικές και χρήσιμες.

Και τέλος, εκμεταλλευτείτε στο έπακρον την ευκαιρία για κέρδη, προβάλλοντας διαφημίσεις Google σε ιστοτόπους κινητών.

Τι θα συμβεί αν δεν έχω δικτυακό τόπο για κινητά;

Για να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το AdSense για κινητά πρέπει να έχετε μια ιστοσελίδα που να είναι συμβατή για χρήση σε κινητά τηλέφωνα. Δεν είναι δυνατή η προβολή των διαφημίσεων με την προσθήκη του κώδικα διαφήμισης AdSense για Κινητά σε μια συνηθισμένη ιστοσελίδα.

Αν δεν διαθέτετε ιστοσελίδα για κινητά (κι αν δεν είστε σίγουροι τότε το πιο πιθανόν είναι να μην έχετε), μπορείτε να τη δημιουργήσετε ξαναγράφοντας την υπάρχουσα ιστοσελίδα σας σε μια γλώσσα σήμανσης που μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κινητά όπως XHTML, WML ή CHTML. Θα πρέπει ακόμα να βεβαιωθείτε ότι η διάταξη της ιστοσελίδας σας έχει την κατάλληλη μορφή για να εμφανίζεται σε κινητά τηλέφωνα.

Επίσης, η ανάπτυξη του δικτυακού τόπου για κινητά θα πρέπει να γίνει με τη χρήση γλώσσας προγραμματισμού που εκτελείται από τον server, όπως PHP ή ASP. Η γλώσσα PHP υποστηρίζεται από πολλούς παροχείς υπηρεσιών φιλοξενίας ιστού και σε πολλές περιπτώσεις μπορείτε να ενεργοποιήσετε τις ιστοσελίδες σας σε γλώσσα PHP απλά αλλάζοντας την επέκταση του αρχείου από .htm σε .php. Μετά το βήμα αυτό μπορείτε να επικολλήσετε το απόσπασμα του κώδικα PHP στο τμήμα της ιστοσελίδας όπου θέλετε να εμφανίζονται οι διαφημίσεις του AdSense για Κινητά.

Να θυμάστε ότι δεν θα μπορείτε να έχετε βοήθεια από την Google κατά τη δημιουργία μιας ιστοσελίδας για κινητά. Ωστόσο, μπορείτε να βρείτε πηγές στον ιστό που θα μπορούσαν να σας βοηθήσουν στο έργο αυτό. Σας προτείνουμε να κάνετε μια αναζήτηση στο Google για όρους όπως «δημιουργία δικτυακού τόπου για κινητά» ή «δημιουργία ιστοσελίδας για κινητά».

Μόλις δημιουργήσετε μια ιστοσελίδα για κινητά που να πληροί τις αρχές προγράμματος που έχουμε θέσει, μπορείτε να προσθέσετε και τις διαφημίσεις Google.

Νεα υπηρεσια απο σημερα απο το Google Adsense !!!

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 21 Μάιος 2008 13:58

απο εχθες για την ακριβεια...Δεν νομιζω ομως να εχουνπολοι ελληνες τετοια σαιτ.Για να πω την αληθεια εγω δεν εχω δει κανενα αυτονομο τετοιο σαιτ.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 21 Μάιος 2008 14:14

Μπραβο,και εγω ειμαι στα σκαρια με το http://hotels-greece.mobi/ αλλα εχω μακρυ και δυσκολο δρομο για να βγει ζωντανα ακομη...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες