Πως θα ανεβάσω το site μου

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
cave_man

Δημοσίευση από cave_man » 11 Αύγ 2008 11:16

CyberCr33p έγραψε:Λογικά πληρώνεις 23.8 ευρώ / 2 έτη που είναι η καταχώρηση του domain από το papaki και σου κάνουν δώρο για 1 έτος πακέτο hosting με 6mb.

Σε 6mb πάντως δεν μπορείς να σηκώσεις δυναμική ιστοσελίδα όπως για παράδειγμα ένα forum ούτε να το χρησιμοποιήσεις για να ανοίξεις e-mail accounts οπότε θα αναγκαστείς να πάρεις κάποιο πακέτο με περισσότερο χώρο.

Τέλος με προβληματίζει η έκδοση της PHP που διαφημίζουν στην σελίδα που ανέφερες μιας και η έκδοση 4 έχει καταργηθεί (ίσως να έχουν αναβαθμίσει τους servers αλλά να ξέχασαν να ενημερώσουν την σελίδα τους?)
Επειδή πριν λίγο πρόσεξα ότι είσαι σε εταιρία Πάνο σε αυτό το θέμα έχεις να μου προτείνεις κάποιο ολοκληρωμένο πακέτο κοντά στα 50Ε από την εταιρία σου......??????

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 11 Αύγ 2008 12:44

Σου το στέλνω με PM.

Chiefis

Δημοσίευση από Chiefis » 24 Δεκ 2010 10:56

Εγω εχω domain name καθως και to ftp address. μπαινω στο ftp και δεν ξερω τι πρεπει να κανω... Μπορει να με βοηθησετε???

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 24 Δεκ 2010 14:03

Μέσω ενός FTP client (για παράδειγμα Filezilla) μπορείς να ανεβάσεις τα αρχεία της ιστοσελίδας που τώρα έχεις στον υπολογιστή σου στον server.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες