Απίστευτο κι όμως Ελληνικό !!

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
topmail

Δημοσίευση από topmail » 31 Μάιος 2008 20:26

Απίστευτο κι όμως Ελληνικό

Όλοι Γνωρίζουμε πλέον ότι η Wind έχει βγάλει μια προσφορά για το πρόγραμμα F2g οπού ούτε λίγο ούτε πολύ μας δίνει 1200 λεπτά ομιλίας προς κινητά F2g και σταθερά καθώς και 1200 sms. Πολύ καλά ως εδώ..

Το κουφό της όλης υπόθεσης είναι όμως ότι για να πληροφορηθείτε το υπόλοιπο διαθέσιμο χρόνο που σας έχει απομείνει από αυτά τα 1200 λεπτα χρόνου ομιλίας … απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ !!! καλό ε???

Σε επικοινωνία μου με το τμήμα εξυπηρέτησης σχετικα με αυτό το θέμα μου απάντησαν μετά από σκέψη 2 λεπτών ότι είναι τεχνικά αδύνατο, ετσι δεν μπορουμε να μαθουμε τον διαθέσιμο χρόνο ομιλίας μας, και ότι το 1269 δεν μας το λέει!
Πολύ απλά μου είπε ο υπάλληλος της Wind ότι θα τον υπολογίζω μονός μου!!!
Κοινώς θα κρατάω σημειώσεις! Έλεος κυρία WIND! Έλεος..

Εν έτη 2008 στην Κοινωνία της Πληροφορίας και δεν μπορείτε να δώσετε σωστές υπηρεσίες στους πολίτες.. Η μήπως κάτι άλλο πονηρό συμβαίνει εις Βάρος των ανυποψιαστων καταναλωτών ??

Σκεφτείτε το παιδιά και μην αφήνετε να σας υποβιβάζουν τη νοημοσύνη σας..

Με εκτίμηση

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 31 Μάιος 2008 20:57

Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι, αλλά και να είναι, όποιος ξέρει και την ιταλική wind, δεν ξαφνιάζεται...

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 01 Ιουν 2008 00:39

Λοιπόν, καταρχάς έχω Wind, και χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Έχω είδη στείλει email με την πρόταση μου να δημιουργηθεί η παραπάνω υπηρεσία που αναφέρεις.

Παρόλα αυτά μιας και μιλάμε για χρόννια πληροφορικής, θα σου πρότεινα να ενεργοποιείς, κάθε φορά που κάνεις ενεργοποίηση του πακέτου, τον μετρητή συνολικής κλήσης του κινητού σου.

Η λύση υπάρχει, στο 2008 στην Κοινωνία της Πληροφορικής. Μήπως τελικά και εσύ δεν ανήκεις στην κοινονία, αφού δεν έχεις τις κατάληλες γνώσεις να προνωήσεις;

Και για να μην μένουνε υπονοούμενα, τα οποία άφησες στο Πρώτο σου Post, σου λέςω επίσης, πως είναι τα λεπτά και τα μυνήματα ακριβώς. Τα μετράω 2 μήνες τώρεα (και στο παλαιό πρόγραμμα)

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 01 Ιουν 2008 04:03

Έτσι όπως έχει η κατάσταση σήμερα, η TIM είναι μονόδρομος για όποιον θέλει το καλύτερο πακέτο σε ομιλία και ιντερνετ.
Δεν υπάρχει αντίπαλος. Μακάρι και το whats up, να βγάλει κάποια υπηρεσία ιντερνετ που να υποσκιάζει το wind plus και τότε το ξανασκεφτόμαστε.
Πάντως δε νομίζω να κλέβει χρόνο. Υπάρχουν προγράμματα που τα υπολογίζουν αυτά μια χαρά σε symbian & windows PPC, mobile edition.

Για ένα πράγμα κρατώ "κακία" στην ΤΙΜ, που είχε λιώσει στις διαφημίσεις "ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ" και σε 3 μήνες το απεριόριστο έγινε "500". Έλεος. Αυτό κι αν ήταν κοροϊδία.
Εντάξει, κάνε μια διαφήμιση και προϊόν κράχτη, αλλά βάλε και ένα όριο στο τι λες ότι προσφέρεις στους καταναλωτές. Δείξε λίγο σεβασμό πρώτα από όλα στο Brand name σου και κράτα τις υποσχέσεις σου.

Αλλά όπως προ είπα, δεν παύει να είναι το καλύτερο σε συνδιαστικές παροχές τηλεφωνίας, sms , internet, πακέτο της αγοράς.
Γίνονται πραγματάκια

moridin

Δημοσίευση από moridin » 01 Ιουν 2008 11:53

topmail έγραψε:Απίστευτο κι όμως Ελληνικό
Σε επικοινωνία μου με το τμήμα εξυπηρέτησης σχετικα με αυτό το θέμα μου απάντησαν μετά από σκέψη 2 λεπτών ότι είναι τεχνικά αδύνατο,
Άκυρο

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viktoras » 18 Ιούλ 2008 16:05

Τα περισσότερα σύγχρονα κινητά [ σίγουρα SE ] έχουν μετρητές κλήσεων/sms/mms ;)
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης