γιατί τα .com είναι πιο ακριβά στην Ελλάδα;

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Ιουν 2008 22:38

Εντάξει, για το .GR το καταλαβαίνω, είναι ολιγοπώλιο, είναι μόνο για Ελλάδα, είναι η τιμή του ανεβασμένη.

Αλλά δε μπορώ να καταλάβω με τίποτα γιατί οι έλληνες registrars έχουν τόσο πιο ακριβά τα .com domains που μπορούμε να τα βρούμε σε ξεφτίλα τιμές όπου κι αλλού αν κοιτάξουμε.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 02 Ιουν 2008 22:40

eno ta .gr einai ftina?

kala re si webmastora prepei na se apoliso... echeis dei pou echoun paei oi times tou petreleou diethnos? logiko einai na epireastoun kai ta domains... .gr .com koutouloupou koutouloupou... -kai milao sovara...sovarotata...-
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 02 Ιουν 2008 23:03

επειδη εχουν βρει τροπο να μας κοροιδευουν μεχρι να μαθουμε να κανουμε μονοι μας την δουλεια μας

εγω απο εξω τα TLD Domain μου κοστιζουν 3.5 ευρω τον χρονο περιπου αν αφερεσω το κερδος που εχω με καθε αυτοαγορα μου !!

smiley

Δημοσίευση από smiley » 02 Ιουν 2008 23:14

γιατί αν πάρεις από έξω τα .gr μέχρι και 200 euro για δύο έτη μπορείς να τα βρείς... και τα .gr ούτε φθηνά ούτε ακριβά είναι για Ελλάδα... μετά ζούμε Ευρώπη και όχι Αμερική... επομένως υπάρχει και το συμφέρον στη μέση του ενός να πουλάει φτηνά για να αναγκάζεται να πουλάει ο άλλος ακριβά... και άλλα πολλά που δεν μπορούμε να φανταστούμε τι στρατηγικές κρύβονται από πίσω...

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis78 » 03 Ιουν 2008 13:19

Είναι και θέμα επένδυσης που μπορεί να έχει κάνει κάποιος ας πούμε πχ για να προσφέρει στον τελικό πελάτη online και real time κατοχύρωση , ανανέωση και ότι αλλαγές θέλει κάποιος για το διεθνές domain του.

Όσο για gr έχω δει να πουλάνε 350€ έξω……
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 03 Ιουν 2008 13:27

εχετε κανει ανανεωση να δειτε μετα ποσο πανε οι τιμες?τουλαχιστον εδω ειναι στανταρ και η ανανεωση και η τιμη.Δεν μιλαω για το κομ κυριως αλλα για τα ινφο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης