Μια ακόμα δουλεία.

Δημιουργία τρισδιάστατων γραφικών με Cinema 4D, Max 3Ds, Maya, ...

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Frruger

Μια ακόμα δουλεία.

Δημοσίευση από Frruger » 03 Ιουν 2008 21:19

Εικόνα

3Dsmax 2008, MentalRay, Photoshop

Άβαταρ μέλους
Argykaraz
Επικοινωνία:

Μια ακόμα δουλεία.

Δημοσίευση από Argykaraz » 04 Ιουν 2008 09:17

Τι θα γινει με την παρτη σου??? θα συνεχισεις να μας αφηνεις με ανοιχτο το στομα καθε φορα? ηρεμησε λιγο! εχω και πολυ καιρο να μπω στο forum και ταραχτηκα! τρομερη κατασκευη! μπραβο! μονο κατι παθαινουν τα τοιχακια στην κατηφορα, και ισως κατι να θελει και ο δρομος... αλλα κατα τα αλλα καταπληκτικη δουλεια!
My skin is my Sin...

Άβαταρ μέλους
gvarth
Επικοινωνία:

Μια ακόμα δουλεία.

Δημοσίευση από gvarth » 04 Ιουν 2008 09:29

Frruger έγραψε:Εικόνα

3Dsmax 2008, MentalRay, Photoshop
Θερμά συγχαρητήρια φίλε μου.

ΆΨΟΓΗ δουλειά :kaloe:
Αγαπάς το δάσος ; Αγαπάς τη θάλασσα ; Τότε αγαπάς και τη ζωή ...

:: Το ιστολόγιό μου :: :: Υπολογιστικά εργαλεία για μηχανικούς ::

Άβαταρ μέλους
NikoSokiN
Επικοινωνία:

Μια ακόμα δουλεία.

Δημοσίευση από NikoSokiN » 04 Ιουν 2008 12:43

...το να προσθέσω και άλλα καλά λόγια είναι περιττό πλέον...απλά προσθέτω ότι κάποτε θα κάνω και εγώ τέτοια 3d.....

Θα ήθελα παρόλα αυτά να επισημάνω κάποιες κατά τη γνώμη μου αδυναμίες ...Θεωρώ πως ο περιβάλλον χώρος σηκώνει λίγη δουλειά ακόμα-τα materials της περίφραξης, του πεζοδρομίου αλλά και του δρόμου πιστεύω ότι θα μπορούσαν να δουλεύονταν περισσότερο...έχω την αίσθηση πως οι αρμοί του κτιρίου είναι αρκετά σκουρόχρωμοι....

Για να σε προλάβω όμως αγαπητέ μου Frugger, υποπτεύομαι ότι η συγκεκριμένη δουλειά ήταν δουλειά "αστραπή"....άρχισα να αντιλαμβάνομαι σιγά σιγά τι σημαίνει ο παράγοντας χρόνος στην -για δεύτερους- δουλειά....

Άψογα τα δέντρα και το πράσινο γενικότερα....planes με κατάλληλα maps να υποθέσω???
Better to be Hated for who You Are than Loved for who You 're Not

Εικόνα

Frruger

Μια ακόμα δουλεία.

Δημοσίευση από Frruger » 04 Ιουν 2008 13:38

TNX Για τα σχόλια, δεν είχα πίεση χρόνου , το δούλευσα μέχρι να είναι καλό, όσο πας προς παράδοση δυσκολεύει να δεις τις ατέλειες ( για πολλούς λογούς),
είναι πιο εύκολο για εσάς που το βλέπετε τελειωμένο να μου πείτε που θέλει βελτίωση.
Ούτος η αλλιώς η κλίση μού είναι τεχνική και όχι καλλιτεχνική άρα κάθε συμβουλή εκεί είναι ευπρόσδεκτη (βεβαία τώρα είναι στον πελάτη έφυγε)

Τα πίσω δένδρα είναι εικόνα στο PS τα εμπρός 3D

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Μια ακόμα δουλεία.

Δημοσίευση από paink1ller » 04 Ιουν 2008 14:53

Πολυ πετυχημενος ο φωτισμος και η συνθεση !

και εμενα λιγο το τοιχακι δεν μου αρεσε. Πιστευω με καποιο dirt map η ambient occlusion για να προσθεσει λιγη "βρωμια" στην ενωση με το πεζοδρομιο θα ηταν πιο ρεαλιστικο.

Άβαταρ μέλους
molosos

Μια ακόμα δουλεία.

Δημοσίευση από molosos » 06 Ιουν 2008 00:38

καλη η δουλεια σου φιλε μου αλλα θα μου επιτρεψετε να μην μεινω με το στομα ανοιχτο.
οκ ολα τα παραπανω που ειπατε αλλα θελω να προσθεσω που φυοντε αυτα τα δεντρα που το φυλλωμα του ειναι τοσο μεγαλο ??? οσο το φωτιστικο απο το αυτοκινητο???και μεγαλυτερο.γιατι εδω στο Ελλαντα δεν εχει τετοια.αυτα για το rendering. για το κτισμα δεν εχω να πω κατι.
Παντως ειναι μια πολυ μα πολυ καλη δουλεια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “3D Graphics design”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες